Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azért igazoltat mert cigány...

Azért igazoltat mert cigány vagyok?

Figyelt kérdés

Akik jártasak azoktól szeretném kérdezni az alábbit.


Én azt értem hogy köteles a rendőrnek leigazoltatni a személyt, na de minden hónapban ugyanaz a rendőr? Az történt, hogy van egy útvonal, ugyanaz a járőr van ott. Minden héten arra járok mert arra van dolgom. És állandóan minden hónapban ugyanaz a rendőr leigazoltat, elegem van már ebből. Értem hogy joga van meg minden, de minden hónapban 1-2x?? Kezdek most már besokkalni, hol tehetem meg a panaszomat?? Mert már nagyon elegem van hogy állandóan engem állítanak meg és igazoltatnak le, hol ott van más járókelő. A rendőrségen kivűl hol tehetem meg a panaszomat? Pl: EBH? mi a véleményetek? Azt érzem hogy a cigány származás miatt történik ez velem. Mit tegye, mert már elegem van hogy az a rendőr minden hónapban leigazoltat aki már egyszer leigazoltatot. Tehát már ismer engem stb.. Már többször csinálja velem, ugyerzem hogy mint ha háziörízetes lennék akit ellenőrizgetnek stb. Köszi. 21F



2018. febr. 6. 02:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

bp-en is igazoltatnak, nem cigányt is,



ha téged állandóan ugyanaz, akkor valószínű de nézd a jó oldalát, hogy mindig tudod hogy épp nem köröznek :)

2018. febr. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
A rendőrök rád is ugyanúgy vigyáznak, mint másokra. Ismerőseimet is többször igazoltatták és nem származás miatt.
2018. febr. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg tőle! Ezért jelenteni is lehetne a későbbiekben. Figyelmeztesd szóban, tégy panaszt a rendőrségen, s ha folytatja, jelentsd fel.
2018. febr. 6. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!



Volt úgy, kb két évvel ezelőtt, akkor meg heti 3 alkalommal. Mindig hétfőn, szerdán, pénteken. Ez 5 alkalommal történt, tehát 5 héten keresztül. Érdekes... Most nagyon Ráb**szott, mert leírtam emailben a panaszomat az Egyenlő Bánásmód Hatóságnak.

2018. febr. 6. 04:29
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Talán az ő felettesénél, vagy az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál, ha még megvan.

Legközelebb Te kérd el és írd fel a nevét, igazolványszámát, és a felettese nevét. Ezek igazolása nélkül ugyanis nem is jogosult semmilyen intézkedésre.

Meg ez alapján tudsz panaszt is tenni.

Egyébként sem vagy köteles személyivel rendelkezni, se azt felmutatni senkinek. Csak mondd, hogy jónapot, és sétálj tovább! Nincs jogalapja erőszakoskodni, hogy megállítson vagy bármi. Előtte indíts el videorögzítést, ha van ilyen telefonod vagy fényképezőgéped.

2018. febr. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

A rendőrök, szerintem helyesen, gyakrabban igazoltatják azokat a személyeket, akikről tudják hogy balhésak. Legtöbb esetben ezek cigányok. Ők viszont nem neteznek és főleg nem tesznek fel kérdéseket erre az oldalra.

Tehát:

1. Szándékos provokáció a kérdés

2. Ha a kérdező tényleg cigány származású és láthatóan értelmes, azzal nem szoktak kekeckedni mert nincs értelme

3. A kérdező balhés személy, akit rendszeresen ellenőrizni kell

Szerintetek melyik verzió lehet?

2018. febr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon helyes, igazoltasson csak, a fajtád köztudottan balhés, szóval teljesen jogos hogy igazoltat.

EBH... Ezt már nem is kommentálom, vicc az egész...

2018. febr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: Telefonról írtam ki a kérdésemet, cigány vagyok de nem is nézek ki cigányosan. Egy picit barnább a bőröm és ennyi.


A beérkező válaszokat köszönöm. Ment a zöld 👍

2018. febr. 6. 11:31
 9/19 A kérdező kommentje:
Életemben nem balhéztam.... na mind1 ez vang
2018. febr. 6. 11:40
 10/19 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, milyen hátrányod származik ha igazoltatnak? Engem buliból hazafelé igazoltattak és nem sertődtem meg. Ez egyáltalán nem rasszizmus. Úgy érzem csak provokálni akarod a gyakori népét.

Örülj neki hogy van rendőr a környéken nem úgy mint a 8 ker egyes részein.

2018. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!