Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez normális viselkedés? Miért...

Ez normális viselkedés? Miért teszi ezt egy internetes barát velem?

Figyelt kérdés

Fél éve nagyon jóban vagyok egy haverommal interneten. Mostanában Skypen írtunk, de egyszer figyelmeztetett, sőt inkább kényszerített arra, hogy vegyek telefon kártyát a Whatsapp alkalmazás miatt. Hosszú lenne leírnom itt, hogy még miért nincs és nem is ez a lényeg.

Tegnap kérdeztem a hogylétéről, de azt írta, hogy Skypen több üzenetet nem fog írni nekem és lelépett. Most kérdem én, hogy miért fontos az, hogy hol beszélgessünk? Ezelőtt semmivel sem bántottam meg, de elkezdett bunkó módon bánni velem. Semmi sem volt jó neki vagy elég, amit megosztottam vele. Nem akarok ilyen barátot, de attól még hiányzik. Szerintetek?



2018. febr. 6. 08:29
 1/7 anonim válasza:
100%
Fél év alatt hamar belerázodik az ember egy hobbiba munkakörbe megszokásba nemcsoda hogy hiányzik. De ha ő tényleg egy ilyen akaratos alak lehet jobb ha elfelejted. De azis elöfordulhat hogy nehéz idöszakon megy keresztül vagy akár azis megeshet hogy téged probál titkolni valaki elöl.
2018. febr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak ő tudhatja, hogy miért csinálta, így nehéz válaszolni.

Több ismerősöm felhagyott a Skype használatával és szóltak nekem, hogy mostantól csak más programon keresztül lesznek elérhetőek, mert megunták a hibákat, hogy üzeneteik nem mennek át, stb...

Lehetséges hogy ez áll amögött, hogy más alkalmazáson keresztül beszéljetek és ezt nem túl tapintatos módon közölte, nem tudom...

WhatsApp-on nem ingyen lehet beszélni (hanghívással az alkalmazáson belül)? Nem tudtam, hogy telefonkártya kell hozzá.

2018. febr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Az internetes barát nem igazi barát.

Ezt tanuljátok már meg végre.

Ezek az internetes kapcsolatok egy idő után kifulladnak, unalmasak lesznek.

Szóval ennyire ne kattanj rá máskor.

Az meg nonszensz, hogy kényszerít, hogy vegyél valamit!!!! Basszus, egy csomó lehetőség van ingyenes beszélgetésre!

Ne legyél ilyen! Ne hagyd magad átverni meg kihasználni. A legközelebbi majd az lesz, hogy neki vegyél valamit.

2018. febr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Erről én sem tudtam, hogy ilyen feltételei lennének az applikációnak. Furcsállom is, hogy valaki ilyen akadályokba ütközik, bármin lehet beszélni, pl. facebook is miért nem jó? Nehezen tudom elképzelni, hogy két ember között emiatt szakadjon meg a kapcsolat, tehát lehet, hogy más dolog áll a háttérben, azért elég nevetséges, hogy erre fogja.


Erről az jutott eszembe, hogy egy barátom, akivel chat-eltünk(régebb találkozgattunk, de távolabb él amúgy), azzal jött, hogy “email-ban szeret beszélni”. Nem tudtam hova tenni, már csak azért is, mert nem volt az, hogy akkor most email címet adjunk le, hanem csak ritkultak a beszélgetések, ennek nem az email az oka. Nevetséges is lenne, ha valakiben megfordul, hogy ilyen piti indokoknak tudja be a kapcsolat megszakadást.

2018. febr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"A legközelebbi majd az lesz, hogy neki vegyél valamit." > erről eszembe jutott egy sztori, amit mesélt nekem. Nem lepődnék meg :D

Tudom, gyerekes.

2018. febr. 6. 09:44
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Én már az "internetes barát" fogalmával sem igazán tudok mit kezdeni és ebben a te sztorid is csak megerősített.
2018. febr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is Skypeom van.... :]
2023. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!