Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért majmolják egymást az...

Deliverance kérdése:

Miért majmolják egymást az emberek? Így volt ez régen is?

Figyelt kérdés
Szörnyű, hogy mostanában mindenki a másikat követi. Egyre kevesebb az egyéniség (És itt most nem a magukat különcnek vélt fura figurákra gondolok. Az ugyanúgy koppintás.) Miért akar mindenki valaki másra hasonlítani?

2014. jún. 19. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A "csoporthoz tartozás" vágya nagy erő. Ebből él a divatszakma. És csupa "iker" megy előtted:tornacsuka, szűk farmer, póló, lófarok, hátitatyó. Mint ha már leelőzött volna ugyanez egyszer.

És ez a szokásokra is áll: a közösségiken lehet látni.

A baj, ha ez állandósul és felnőttkorra sem növi ki az ember.Önálló véleményalkotás, döntéshozás feltételez egyfajta érettséget.

2014. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De akkor mi lesz így az emberiséggel később? Egy nagy befolyásolható tömeg lesz, ahol senkinek sincs saját stílusa és véleménye?
2014. jún. 19. 15:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden rendszer igyekszik az önálló, gondolkodni képes egyedeket ellehetetleníteni. Sokkal könnyebb egy nyájat irányítani, mindenki csak az orráig lát, s megy a másik után.
2014. jún. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Kedves kérdező, kis naiv vagy még. Az emberiség már most egy nagy befolyásolható tömeg. Most az a cél, hogy elvegyék az emberek életéből azokat a dolgokat, amikért igazán érdemes élni, és küzdeni, a családot, a hazát, az anyanyelvet, a műveltséget, a párkapcsolatokat. A cél, hazátlan, magányos, műveletlen, önértékelési problémáktól szenvedő, identitáshiányos tömegek nevelése, akiknek egyetlen vágya, élete célja a vásárlás és a birtoklás. Éljen a liberalizmus, éljen a SZÉP ÚJ VILÁG!
2014. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ez mindig így volt (60 éves vagyok, saját tapasztalat)
2014. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ez így van, amit írtál.

Aki először írásba is foglalta ezt, az ókori Rómában Néró volt, a "kenyeret és cirkuszt a népnek" politikai fogásával.

Az emberek tömegbe verődve birkák, ezzel is sok tanulmány foglalkozik.


A majmolás is meg volt mindig is, csak kisebb közösségekben, és a vallásosságon belül merült ki sokszor. (mondom ezt vallásosként, de attól még tény. :) )

2014. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Erről egyszer anyámékkal beszélgettem, ahol megmutatták,hogy 40 éve mikor ők voltak fiatalok, akkor mindenkinek ugyanolyan frizurája volt, elmesélték,hogy mindenki egyféle farmert hordott, egyféle pólóval mert akkor az volt a menő. Meg, hogy ciki volt az új farmer ezért mindig koptatták meg szaggatták egyből ahogy megkapták.

Azelőtt 100 évvel is mindenki ugyanolyan ruhát hordott. Gondold csak végig az elmúlt párszáz év divatját... Ez nem mostani dolog

2014. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt is tudjuk, hogy az ember "társas lény". Aki úgymond kilóg a sorból, már egyáltalán nem biztos, hogy nagy baráti társasággal büszkélkedhet. És akinek nincsenek barátai az magányos (már egészen kisgyerek korban megfigyelhető) később is nehezen fog jó és tartós emberi kapcsolatokat kialakítani. De ha sikerül is, azok is csak felületesek lesznek. Már családon belül is megfigyelhető ez sajnos.

Persze vannak olyan emberek, akik ezt már elve nem igénylik. Ők azok, akik szeretnek egyedül lenni. Vagy a kedvenc állatukkal, akik előtt midegy mit vesz fel, mit mond, mit csinál.

(Pl én szeretem az esőt. Budapesten lakom, és átmentem a szemben lévő boltba miközben zuhogott egyik nyáron. Megbámultak.:) Miért? Mert mezítláb voltam. Szeretek esőben járkálni, főleg mezítláb és tettem már máskor is pl hazafelé jövet metróból kilépve mikor leszakadt az ég:) Mindenki szó szerint menekült fedezék alá. Lekaptam a szandálom, és hazasétáltam. És nem érdekel, hogy úgy bámulnak, mitha nem lennék 100as. Szeretem. És csk azért ne tegyem, mert mások sem teszik? Vagy ciki? Miért?)

Én is szertem nézni azokat az embereket, akiken látszik, hogy nem akarnak beállni a sorba. Felüdítő látvány a sok klón után. Bár 99%-ban egydül vannak.

Vagyis ha akarsz tartozni valahova, be kell állni a sorba. Régen is így volt.

Ha népszerű vagy, sikeres vagy. Ha divatos vagy, népszerű vagy (de legalábbis benne vagy a "bandában").

Ettől még lehetnek/kéne lennie önálló gondolatoknak, véleményeknek.

Nem minden a ruha és a frizura.

Vagy nem?


27/n

2014. jún. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy ne kelljen utánozni a másikat, kell egy kis ész is.
2015. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!