Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről akik a másikat kibeszélik a háta mögött?

Figyelt kérdés
Biztos előfordult már mindenkivel,hogy valakiről a háta mögött beszél az ember(Igen velem is.) De ez milyen emberi tulajdonságnak tudható be?
2018. febr. 7. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Jellemtelen, sunyi tulajdonságnak. Az ilyet szépen le kell építeni, illetve adni neki egy alapos fejmosást.
2018. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki csinál ilyet. Csak valaki ritkábban, valaki meg gyakrabban.
2018. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Jajj nem kell ezt túldramatizálni. Mindenkit kibeszélnek valamilyen szinten. Legalább észreveszik őt a társaságban. Nem kell csámcsogni a másikon, de miért ne lehetne valakiről szót ejteni? Pl. én némelyik barátomnak el szoktam mondani, ha valami gondom van a párkapcsolatomban, és tanácsot kérek, hogy ezt szerintük hogyan kellene megoldanunk, mit javasolnak, mit mondjak neki. Ettől még nem érzem azt, hogy rossz értelemben kibeszélném a barátnőm.

Szerintem az a fontos, hogy ne rossz indulattal kezdeményezzünk ilyen beszélgetést.

Egyébként ha hátad mögött beszélnek ki, azt hogy tudod meg? Ha nagyon figyelsz erre, lehet, hogy paranoid vagy! Érdemes meghallgatni Almási Kitti pszichológus előadásait a yt-on vagy elolvasni a Bátran élni c. könyvét.

2018. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos eléggé általános jelenség,mint ahogy az őszinteség hiánya is.

Nem szoktam beállni ebbe a sorba de néha elkerülhetetlen.Önvédelemből.

2018. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Na, akkor definiáljunk. Kibeszélés alatt a rosszindulatú, pikírt megjegyzéseket értjük, nem azt, hogy a tudta nélkül vitatjuk meg, hogy hogyan segítsünk rajta. Nem keverendő a kettő!
2018. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Az érthető, ha hallasz valakiről valamit, ami meghökkent, foglalkoztat, és megbeszéled pároddal vagy egy barátoddal.


Én azokat az embereket nem bírom elviselni,

1. akiknek csak ez a témájuk;

2. akik mindig a rosszat keresik a másik viselkedésében, akiről beszélnek.

Mivel ez sok esetben társaságban zajlik, én ilyenkor egyszerűen félrevonulok.

2018. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Gerinctelenek, ennyi.


ÉN a szemébe mondom mindenkinek, ha problémám van - NEM bunkón, de nem is másoknak beszélek róla.

2018. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk nem mindegy,hogy hogyan beszélnek ki és miért.

Ha amikor nem vagy ott megjegyzik, hogy milyen jó most a hajad meg milyen jó kedved van mostanában, abban semmi bántó nincs és nem is rossz szándékkal mondják.

De amikor elkezdenek komolyabban kibeszélni a hátad mögött, anélkül, hogy pl megkérdeznének róla,hogy igaz -e, az tényleg gáz.

Én nem is veszek már részt ilyen kibeszélésben, kivonom magam a beszélgetésből ha valamikor erre kerül a sor.

Nem tartom fairnek,hogy úgy szidnak valakit,hogy az nincs is ott , nem tudja megvédeni magát, elmondani a saját igazát.

2018. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Az emberek SZOKTAK beszélgetni és az emberek MÁSOKRÓL is szoktak beszélgetni.


Gondolj bele, hogy ha csak ARRÓL a valakiröl beszélhetnél, AKIVEL ÉPPEN beszélsz, nem sok beszélgetés lenne.


A kibeszélés NEM AZT jelenti, hogyegy nem jelenlévö emberröl beszélnek, hanem hoyg rosszindulatúan teszik azt.

2018. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Mindenki kibeszéli a másikat. Akkor is annak számít, ha valamilyen pozitív dolog kapcsán kerül szóba az adott személy.

Az emberek szeretik ha elvonatkoztathatnak a saját életüktől.

2018. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!