Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről akik folyamatosan kölcsön kérnek?

Figyelt kérdés

Meg adni nem adják de kérik a következőt. Ha nem adsz fel vannak háborodva. Ha vissza kell adni személyes problémákkal "sírnak"

Ha nem adsz többé nem keresnek..

Ti adtok-e kölcsön ? Max milyen összeget



2017. nov. 17. 18:25
 1/9 anonim válasza:

szerintem aki ÁLLANDÓAN csak kölcsön kér az nagyon figyelmetlen, mert sosem képes maga vinni...

én még adok ha csak véletlenül elfelejtette, vagy néha nincs neki...

2017. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kifizetnél 2 havi lakbért egy barátodnak aki "bajban " van?
2017. nov. 17. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Attol fugg. Ha tudom rola, hogy sose adja meg es mar a sokadik eset, meg hogy amugy beteges hazudozo, nem.
2017. nov. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
95%
Én már semmi ilyen roh@dék alaknak nem adok semmilyen esetben se, pláne ha a jó kapcsolatunkra hivatkozik, sok pénzem bánta már.
2017. nov. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem adnék, fõleg nem így, hogy fel van háborodva. Ha én kerülnék ilyen helyzetbe, nem lennék képes háborogni is azoknak, akiktõl kölcsön kérnék, inkább úgy meghúznám magam, amennyire csak lehet, és igyekeznék a lehetõ leghamarabb visszaadni, nem kérnék egymás után kétszer ugyanattól a személytõl.


Volt egy ilyen ismerõsöm, állandóan mindenkitõl kölcsön kért, de nem adta vissza, ezért leszoktak a többiek is arról, hogy adogassanak neki.


Egy barátom mesélte, hogy az ismerõse nagy összeget kölcsönkért súlyos lakbért gondokra. Leírta az ismerõsének a személyiségét, “milyen hanyag, nem is tudja, hogy mire pazarolta el a pénzét, amiért lakbérre nem maradt”. Én nevettem és elõre számítottam rá, hogy megfogja bánni a segélynyújtást, mert ilyen emberekben nem lehet bízni. Igazam volt, késõbb panaszkodott, hogy nem kapta vissza a pénzt.

2017. nov. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem adnék olyannak, aki kölcsönből él. Tehát, nem tud bánni a pénzzel. Illetve annyit adnék, amit nem bánnék, ha nem kapnám vissza.
2017. nov. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van olyan aki tobbszor is ker a honapban, de fizeteskor az az elso dolga hogy rendezze a tartozast.

Egy ismeros volt aki nem adott meg 5 ezret, ritkan talalkoztunk de normalis volt es jomodu csaladbol szarmazik csak itt volt a varosba es nem volt nala eleg penz, utana hiaba irtam neki vissza se irt. Jo tanulopenz volt, azota ritkan adok barkinek is :)

2017. nov. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen...van egy határ főleg ha sokszor 80 ezer forintokkal jönnek...soha senkinek
2017. nov. 17. 21:01
 9/9 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem nagyon szoktak tőlem kölcsönkérni (most nem számítom ide a párezer forintos értéket, amit akkor kérünk kölcsön egymástól, mikor épp nincs nálunk pénztárca/készpénz és nem lehet kártyával fizetni, vagy a boltos nem tud visszaadni egy tízesből, és a barátom fizeti ki az ezer forintos sz-rságomat), de én nem is szívesen adnék, tényleg csak olyannak, akiről tudom, hogy megadja, testvérnek, vagy nagyon közeli barátoknak.

Nyilván mindenki kerülhet kivételesen rossz helyzetbe, szóval alkalmanként szerintem belefér, de én biztosan nem adnék olyannak, aki folyton ezzel zaklat, és hőbörög, ha nem kap.

Ha egy ilyen ember megsértődik, és nem keres engem többé, akkor csak én jártam jól.

2017. nov. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!