Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes lenne-e megverni egy...

Érdemes lenne-e megverni egy személyt ezzel az indokkal?

Figyelt kérdés

Az én történetem egyszerű: Tavaly nyáron beléptem egy futballklubba (amatőr, falusi), gondolván hogy nem vagyok olyan jó, de mivel ez csak amatőr, semmi bajom nem lehet belőle. Tévedtem. Ennek alkalmából hogy elzavarjanak az egyik (kb 50. kilós kisujjvastagságú) velem egy idős srác elkezdett kötekedni, megalázni mások előtt. Szeptemberben még jártam focizni, egészen addig, amíg a buszon hazafelé az iskolából elkezdett hangosan megalázni, leszólogatni mindenki előtt.

Nos én októberben kiléptem a csapatból, de csak mostanában merült fel bennem a dolog, hogy gyakorlatilag lekorlátozta a gyerek a szabadságomat


Októbertől arra fókuszáltam, hogy eddzek.

A tervem az, hogyha egy busszal jövünk haza, leszállnék a sráccal egy megállóban és elbeszélgetnék vele, majd a beszélgetés végén jól összeverném ahogy megérdemli.


Tanácsok?



2018. febr. 11. 17:52
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
14/F
2018. febr. 11. 17:54
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert. Aztán kemény pista elszalad a rendörbácsihoz és kész... A mai mentalitás szerint
2018. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk én nem foglalkoznék vele, biztos valami idióta kretén a gyerek.


Most te abba a klubba jársz vagy nem?


Mert ha nem akkor felejtsd el, ja és ha ilyen emberek vannak ott akkor vissza se menjél szerintem, ha ezt szeretnéd.


Szal elmész onnan, és hagyod az egész klubot a retek rákba, keresel másik klubot ennyi.

2018. febr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Miért az erőszak a megoldás szerinted? Téged fognak elővenni érte és számon kérni. Az amit tenni akarsz nem hirtelen felindulásból, hanem előre kitervelten történő szándékos (csak hogy értsd, ez súlyosbító körülmény) adott esetben súlyos testi sértés esete.

14 éves biztos úgy akarod kezdeni az életet, hogy pártfogóhoz jársz meg a rendőrségre, esetleg beutalnak pihenni a fiatalkorúak börtönébe mert te meg akartál jól bosszulni egy-két beszólást? "korlátozta a szabadságomat" - nem történt ilyen a kérdésből ítélve.


14 évesen nyilván gyerekes a gondolkodásod és hülyeségeken jár az eszed, de az élet nem úgy működik hogy a konfliktust verekedéssel oldod meg. Sőt ez igazából nem is verekedés hanem támadás.

2018. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Igen, támadás, pontosabban ő támadott meg.

Egyszer, az utolsó edzésemet megfenyegetett hogyha még egyszer vissza merek szólni amikor ő beszól, akkor meg is ver.

Ezen annyira felhúztam magam hogy azt mondtam neki gyere ki és rendezzük le. Persze utána majdnem talpat csókolt mert nem mert verekedni de ezután hagytam ott a klubot.

2018. febr. 11. 18:13
 6/35 anonim ***** válasza:
Most már kezdem érteni miért tartják a focistßkst butának és bunkónak. Persze verd össze...ez a megoldás. Aztán ha szól a haverjainak akkor legközelebb ők vernek össue téged...ez majd addig megy így amíg valaki komolyan megsérül és akkor járhattok a rendőrségre meg a bíróságra. Nem tudom most hogy van javítóba kerülsz súlyos texti sértésért vagy 14től már a kiskorúak börtönébe? Majd nézz utána. Ha neked ez kell csináld. A helyedben inkább elmennék indulatkezelésre. Rondán viselkedett veled valaki? És akkor mi van? Tudod hány ilyen ember lesz még? Mindegyiket összevered majd? Nem sokat leszel szabadlábon. 🙈
2018. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Egyébként azért az erőszak a megoldás, mert apám ezekben az esetekben azt mondja hogy anyámra ne hallgassak hogy legyek békegalamb, az ilyen nagyképű kreténeket csak veréssel lehet tanítani. Ebben igazat is adok neki, hiszen én nem vagyok a beszólások embere. Én egy félénk srác vagyok aki alig mer megszólalni.
2018. febr. 11. 18:15
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Na most már minden tiszta.


Nem mondtad hogy ez kettyófalva.


Apám költözz el kettyófalváról.


Biztos visszamennék abba a klubba, haha :D

2018. febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
És akkor persze mindig az áldozat kapja a nagyobb büntetést. Hát a f.m beleverem ebbe az igazságosztásba. Az kit érdekel, hogy a gyerekből egy lelki roncsot csinál a másik csak mert nem szimpatizál vele?
2018. febr. 11. 18:16
 10/35 anonim ***** válasza:
52%
Minek beszélgetni? Pofozd meg egyszer és kész. Semmi retorzió nem lesz, a rendőrség max röhögni fog egyet, ha szól nekik. Hacsak nem valami retkes cigány család... Mindenesetre meg tudlak érteni
2018. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!