Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincs az embereknek...

Miért nincs az embereknek semmi felelősségtudatuk itt?

Figyelt kérdés
Olvasok itt olyan kérdéseket, amiknek a végkimenetele emberek sorsát határozzák meg (nem a "milyen technikával fogyjak 3 kg-ot" kérdésekről beszélek) és emberek teljes felelősségtudat nélkül válaszolnak rá. Abba nem gondolnak bele, hogy az aki itt kérdez nem biztos, hogy ki tudja szűrni a baromságokat?

2018. febr. 13. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen felelősséget nem ró az én nyakamba, ha valaki más ostoba. Sőt nem kötelező az itteni tanácsokat követni, véleményért jönnek ide, és az nem csak egy van a világon.
2018. febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki tanácsot kér és te válaszolsz akkor igen is van felelősséged, mert nem vagy köteles válaszolni. És mint azt már mondtam, aki itt kérdez, ennyire fontos témákat, szerinted ő el tud kellően mérlegelni?
2018. febr. 13. 16:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem, amit mondasz, nekem van felelősségérzetem (hogy felelősségem van-e, azt nem tudom, de akkor sem akarok ártani másoknak) s persze nem vagdalkozom vakon mindenféle vad tanácsokkal (írtam már, hogy én pl. elhagynám a fickót, de az olyan egyértelműen extrém eset volt, hogy tartom, hogy csak az lehet a megoldás, plusz azt írtam, ÉN tenném azt), de... Ha valaki a tanácsok alapján tolja el az életét, az szerintem nem a tanácsadók felelőssége. Egyes esetekben nem szép, amit csinálnak, vagy nem átgondolt... De ez nekik egyfajta szórakozás vagy akármi, nyilván nem megfelelő a tudásuk, nem informáltak, sokan nem is empatikusak... Ha némi hibát is követnek el tökéletlen lényük folytán, kizárólag a kérdező hibája, ha átveszi és hülyeségeket csinál.

Aki beír valamit és szentírásnak veszi idegenek átgondolatlan szólamait, hát annak az életbe kimenni eleve eléggé önveszélyes dolog, Tajgetosz pozitív meg minden.


Bárkit kérdez élőben, az is ilyen, ha esetleg több infója is van (persze az is lehet feltételezés)... Ha mindenkit meg kell védeni önmagától, akkor a könyvek, filmek is veszélyesek, hisz a befolyásolható kis lényeknek rossz példát mutat... Egy felnőtt önmaga felelős az életéért, ez van. Itt kérdez és ezáltal vállalja a mindenféle válaszokat s kezd vele, amit. Ez az ő felelőssége, nem másoké, akkor sem, ha szerintem is felelősségteljesebben kéne válaszolni.

2018. febr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mindig olyan stílusban válaszolok mindenre, hogy hozzáteszem: ez az én tapasztalatom, én véleményem. Nem muszáj elfogadnia, lehet, hogy ő mást tapasztal. Kikérem magamnak, baromságokat nem szoktam írni, tehát nem értem, hogy te miért általánosítasz. Igen, van aki baromságokat ír, de nem mindenki.


De amúgy igazán mondhatnál példát arra, hogy milyen kérdésre gondolsz, melyik az a kérdés, ami emberek sorsát határozza meg itt???

2018. febr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy általánosítás helyett, ha konkrétan látsz olyan kérdést, ahol valaki barmságot írt, akkor nyugodtan hozzá lehet szólni és megjegyzést tenni a baromságra.

Pl. ha baromságot olvasok és ezzel együtt ellenvéleményt is rá, akkor elbizonytalanodok és nem fogadom föltétlenül el az adott véleményt a visszajelzések alapján, legalábbis biztosan nem fogok alapozni rá.

2018. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A kérdező felelőssége hogy kiszűrje.

Tilikus kútba ugrás esete.

Arra nem lehet alapozni hogy mindig mindenki kedves és mosolygós lesz veled, neked kell felnőnöd és olyan képességet kialakítani amivel mások befolyása nélkül vagy ellenére is felelősségteljes döntést tudsz hozni. Csak a cselekvő felelőssége.

2018. febr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy buta válaszokról beszélünk, vagy pusztán nézet eltérésen alapuló válaszokról.(tehát nem tudom, hogy te az általánosításod mögött mire gondolsz)


Az is eléggé számít, hogy a kérdésben mennyire pontos helyzetleírás szerepel.. mert pl. ha valaki drámaian/túlzóan ír arról, hogy mennyire rossz a munkahelye, vagy párkapcsolata (és tegyük fel, hogy a valóságban nem az), felsorakoztatja a hibáit, csak azokat figyelembevéve, akkor nem csoda, hogy egy megkérdezett úgy fogja lereagálni, hogy "hagyd ott, keress mást, lépj túl".

Pl. Ha a magánéletemről teszek fel kérdést és a válaszokban számos félreértelmezést olvasok, akkor pontosítom a leírásomat, mert félreértés alapján hiába várok helyénvaló válaszokat.

2018. febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!