Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az nomrális hogy...

Szerintetek az nomrális hogy egy felnőtt ember az ételek nagy részét nem hajlandó megenni mert "nem szereti"? Ezen lehet valahogy változtatni?

Figyelt kérdés
de ilyen alapvetőbb dolgokra gondolok, hogy paradicsom, sonka, tej pl.
2018. febr. 13. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban undorodik az ízüktől akkor nem érdemes erőltetni.

Ha csak nem hajlandó megkóstolni őket az egyéb érzékszervi tapasztalatok miatt (nem jó a szaga, színe, állaga), ahhoz leginkább akaraterő kell, hogy rávegye magát a kóstolásra. Utána már el tudja dönteni hogy ízlik-e neki.

2018. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Normalis vagy nem normalis, tok mind1, van ilyen. Ismerek olyan embert, aki kb mindent megeszik, egy valodi konyhamalac, meg olyat is, aki nem szereti amiket te soroltal. :)

En gyerekkoromban nem voltam annyira valogatos, de most.... almat hej nelkul, paradicsomot is szinten hamozva, vajat nem, gorog es sargadinnyet soha, meg az eheto heju virslit is hamozom... 😬 nem is sorolom. Finnyas, valogatos vagyok, tudom, de ez van. Kajat nem dobalok ki!

2018. febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt vagyok, mégsem szeretek minden alapvető élelmiszert. Persze sokan nem is tudnak arról, hogy ha valamilyen ételallergiával rendelkeznek, és a bizonyos ételek elfogyasztása után nem érzik jól magukat. Ez is okozhatja.

Van akinek a paradicsom például kisebesíti a száját.

Ezenkívül attól, hogy nem szereti valaki az ételeket, főként az ízük gyanánt, még nem tartom gyerekes viselkedésnek, vagy pedig elítélendőnek.

2018. febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt nő vagyok és az ételek nagy részét utálom.

Pl:

Az összes főzeléket

Az összes húst ami nem csirkemell

A tejet én sem szeretem. Nem utálom de nem innék szórakozásból.

A krumplit se nagyon szeretem főtt vagy sült formában, csak a pürét. Megeszem a másik két variánst is pl vendégségben, ha muszáj de magamtól nem csinálnék.

Zöldségek közül utálom a karalábét, retket, fehérrépát, káposztát, kelbimbót.

Gyümölcsök nagy részét szeretem.

Utálom a tipikus magyar ételeket is. Pl töltött vagy székely káposzta, halászlé, hurka kolbász, paprikás krumpli, lecsó, töltött paprika, rakott krumpli.


Bele is fáradtam a sorolásba. :D


Hogy normális vagyok-e, franc se tudja.

De az tuti, hogy változatni ezen senki se tudna.

Imádom pl, mikor valamin kiakadnak, hogy nem szeretem, kijelentik,hogy mert biztos nem ettem még jól elkészítve, és rám tukmálják a saját főztjük.

Nem, még mindig nem szeretem.


Szerintem a válogatás csak és kizárólag a válogatós emberre tartozik.

Ha ő meg tudja oldani és fizetni hogy csak adott kajákat eszik, miért zavar ez bárkit is?

Miért akarnál rajta változtatni?

2018. febr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Igenm, normális. Az ízlés ilyen. Plusz van, ami valakinek rosszul esik vagy nem praktikus. Én pl. nem tartok itthon gyorsan romló ételt, a zöldséget és gyümölcsöt leszámítva, de amúgy sem akarok olyanokat enni.

Elég sok ételcsoportot kizártam, azóta némelyik visszajött, de nem képezi gerincét a táplálkozásomnak. De én még szolid vagyok, van ember, aki CSAK húst eszik évek óta és boldog vele. Na jó, ez durván extrém szélsőség.


Gyerekkoromban megettem szinte bármit, de mindenkinek vannak nemszeretem ételei, amiket kerül. Ez normális. Felnőttként már sokkal válogatósabb vagyok, főleg egészségi okokból (szerencsére semmire nem vagyok orvosilag érzékeny), de egy csomó dolgot tényleg nem szeretek. Gesztenye, rebarbara, zellerszár, csiga... Megeszem őket, ha muszáj (persze általában nem muszáj. éhezve megenném a macskát és az embert is, valószínűleg, mint a legtöbben), de minek egyek olyat, amit nem szeretek?

Alapvetően nem eszem húst, laktózt ("laktózmentes" tejtermékben sem), a glutén most visszajött, de a gabona általában minimális és nulla között imbolyog, nem eszem száraz hüvelyeseket, cukrokat, nátrium-glutamátot, rühellem a legtöbb édesítőt (csak a cukoralkoholokat nem)... Évekig krumplit se ettem.

De annyi minden maradt, sokkal egészségesebben táplálkozom így.


Ha valaki meg tudja oldani (pl. én főzök magamnak), s nincs hiánya semmiből, addig OK, nem?

2018. febr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
100%
Persze hogy normális. Attól hogy felnőtt ember, még lehet ízlése. nem szereti, akkor nem eszi, ennyi. Nem értem mit kell ezen ennyit pproblémázni, annyi féle kaja van, lehet belőle válogatni.
2018. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez téged miért zavar?
2018. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem normális, hogy az emberek nagy része kiakad, hogyha más valaki nem szereti azt, amit ő. Meg amit itt valaki írt, hogy neki is mondják: "nem etted még jól elkészítve"... persze, tudjad már jobban!

Nem kéne mindig másokkal foglalkozni, vagy ha mégis, akkor elfogadni, hogy másik ember, más ízléssel, mást szeret. Senkinek se okozok azzal fájdalmat, hogy nem eszem meg a májat.

Ételt én sem dobok ki, mert eleve nem veszek olyat, amit nem szeretek.

2018. febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!