Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van mostanság ennyire...

Miért van mostanság ennyire sok "nem akarok gyereket" "kérdés" ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

A kérdés szót direkt idézőjelbe raktam, mert ezek csak formailag kérdések, amúgy csak leírják, hogy ők mennyire ki nem állhatják a gyerekeket, és nem akarnak szülni és mindezt körítik "a nőket elnyomják"-maszlaggal vagy olyasféle önsajnáltató szöveggel, mint hogy ezért mindenki bántja őket.


Szerintem ez, hogy akar-e gyereket vagy sem, mindenkinek a MAGÁNÜGYE, és a SAJÁT DÖNTÉSE. És SENKIT SEM ÉRDEKEL.


Mellesleg semmire sem jók ezek a "kérdések", csakhogy provokálják az embereket és vitát gerjesszenek.



2018. febr. 16. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Egyrészt, mert most már az a generáció nő föl a feladathoz, akik már interneten nevelkedtek, és ha ráadásul még bosszantják is őket az ismerőseik, rokonaik, akkor itt ki tudják írni magukból.


Másrészt ez az oldal tele van trollkodó kölykökkel, akikkel a szüleik nem foglalkoznak érdemben, és itt töltik a szabadidejüket élvezve, hogy egyesek komolyan veszik a kitalációikat.

2018. febr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Melyik kategória ez? Mert én még egy ilyennel sem találkoztam...

Mellesleg, ha az a legnagyobb problémád ezzel, hogy szerinted fölösleges kérdések, és csak panaszkodnak, akkor te minek raktál ki róla egy fölösleges kérdést, amiben lényegében csak panaszkodsz?

2018. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha úgy vesszük ez az egész oldal, de pláne az emberek kategória arra van hogy mindenki kiteregesse a magánügyeit, hiszen enélkül nem nagyon lehet kérdést kiírni. Próbálj meg egy olyan kérdést keresni, aminek nincs köze a kérdező személyes életéhez, élményeihez, gondolataihoz. Ez a kérdés sem más; magánügyed, hogy nem tetszik, hogy ki miről beszél....

Amúgy mindig vannak ilyen hullámok, amikor pár napra vagy hétre megszaporodnak egy bizonyos témakörrel kapcsolatban a kérdések, bár ilyen gyerekvállalósat személy szerint én sem láttam annyit. Na mindegy, lényeg a lényeg nyugi, nem majd felkapnak más témát is az itteniek, aztán elfelejtik a gyerekvállalást.

2018. febr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Én nagyon akarom, de sajnos talán nekem sosem lesz.

Mit gondoljak? Irigylem a problémájukat.

2018. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nemrég volt Valentin-nap...
2018. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban szaporodnak az ilyen kérdések. Gondolom azért, mert a szüleik, rokonaik, ismerőseik, folyamatosan "zaklatják" őket, hogy mikor jön már a gyerek és ha őszintén válaszolnak, nagy a döbbenet és felháborodás. Esetleg fokozzák a "nyomást". Így aztán, itt panaszkodják ki magukat.
2018. febr. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Abban egyébként igazad van, hogy ez az ember saját döntése. Abban már kevésbé, hogy senkit sem érdekel. Épp ez okozza a problémát, amikor boldog- boldogtalan, azzal macerálja a fiatalokat,hogy mikor jön már a gyerek... Lehet, hogy te még nem láttá, halottál ilyet, de attól még nagyon is létező dolog.
2018. febr. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem érted, mert korrekten és normálisan állsz a dologhoz, ezért respect és több ilyen ember kellene, mint te.

A többség viszont imád beledumálni mások életébe. Ha nem akarsz gyereket, akkor önző vagy (he?), meg rohadj meg, meg "ilyen genetikai hulladák ne is szaporodjon" (mondják ezt látatlanban egy olyan embernek, akinek pont az a kínja, hogy nem akar szaporodni, de erőltetik rá).

A szülők úgy gondolják, joguk van az unokához, a társadalom egy jelentős része úgy gondolja, hogy akinek nincs gyereke, az kevesebbet ér, mint az, akinek van. Ez már csak a személyes tapasztalatom, de a korrektség jegyében a munkahelyeken annyira átestünk a ló túloldalára, hogy a gyermekes dolgozóknak minden jár kétszer is, a gyermekmentesnek meg semmi, se karácsony, se szilveszter, se normális időpontban lévő szabadság, mert a gyerekes "hadd legyen otthon a családjával". Mintha a gyermekmentesnek nem lenne párja, testvére, szülei (=családja, akikkel időt szeretne tölteni), vagy csak simán szüksége a pihenésre. Plusz, ha meg meri említeni, hogy mondjuk jó lenne, ha a felette lakó gyerek a lakásban nem rohangálna fapapucsban, akkor ő lesz a sátán, aki "majd megtudja, ha gyereke lesz". Sajnálom a gyerekmenteseket, mert még fáradtak se lehetnek, az is csak az Édesanyák (mindig nagybetűvel ;) ) privilégiuma, és örülök, hogy az én édesanyám idejében nem volt internet, mert szerintem pszichológushoz kellene fordulnom, ha azt látnám, hogy éveken át csak panaszkodott, hogy mennyi problémát okoztam neki gyerekként, mint ahogy az édesanyák mártír kasztja jelenleg csinálja.

És ott a másik oldal, akik akarnak gyereket, de nem lehet nekik egészségügyi okokból, vagy csak nem találták még meg hozzá a megfelelő partnert. Őket is szétszedi a környezetük, hogy kifutnak az időből, és még miért nincs, meg hogy adjanak le az igényeikből, ami szerintem a legrosszabb tanács, hiszen nem hamburgersütögetésre keresel embert, hanem családalapításra.

Aztán van még egy oldal, akiknél megszületik a gyerek, és azt hinnéd, hogy nekik fäsza, de neeeem :D Őket a többi gyermekes kezdi szétszedni, miért nem háromóránként szoptat, miért nem kenguruban viszi a gyereket, miért nem járatja háromhónapos korától ritmikus sportgimnasztikára, miért járatja ilyen korán ritmikus sportgimnasztikára, miért oltatja be, miért nem keresztelte meg, miért nem rakja tele borostyánkőből készült, pásztói szűzanya könnyeivel öblögetett, ezüstjodidba áztatott rózsefűzérekkel a gyerek kiságyát.


Az van, hogy az emberek imádják a másikat kritizálni a döntéseik és az életmódjuk miatt, mert addig se a saját elcseszett életükkel kell foglalkozni, és öt percre jobbnak érezhetik magukat a másiknál. Most éppen olyan a közhangulat, hogy "szüjjé' mer' fogyamagyar", szóval épp a gyermekmentesekre szálltak rá, így értem, hogy ők vannak épp kiborulva.

2018. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!