Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van velem, illetve hogyan...

Mi van velem, illetve hogyan tudok ezen az állapoton túllépni (többi lent)?

Figyelt kérdés

Tizenhét éves, átlagos lány vagyok. Világéletemben visszahúzódó voltam, viszont ezzel együtt aranyos és mosolygós. Mindig is imádtam az embereket, próbáltam mindenkivel kedves és barátkozó lenni.

Október vége körül elkapott egy rossz hullám az életemben, és depressziós lettem (vagy ahhoz közeli állapotba kerültem, nem tudom pontosan). Nem történt semmi eget rengető, csak összegyűltek a dolgok (apukámmal romlott az amúgy sem fényes kapcsolatom, elegem lett azokból a "barátaimból", akik többnyire csak kihasználnak, híztam, nem ment a tanulás, sem a sport, stb...). Cigarettázni is elkezdtem, de azt azóta letettem, illetve a gödörből is kilábaltam. Jobban mondva, akkor azt hittem, hogy kilábaltam.

Mivel a problémák nagy része nem semmisült meg, csak enyhült, ha történik valami ezek kapcsán, ami engem érzékenyen érint, hajlamos vagyok visszaesni az önmarcangoló állapotba. Persze, mondhatná az ember, hogy ez minden lánnyal így van tizenhárom és húsz év közt, de tapasztalatból mondom, hogy ez durvább annál. Teljesen feleslegesnek és magányosnak érzem magam ilyenkor, és bár félve vallom be, olykor öngyilkos gondolatok is megfordulnak a fejemben. Aztán mikor túllendülök az adott behatáson (legyen az erre szükséges idő fél óra vagy több nap) még mindig érzem, hogy nem minden tökéletes az életemben, de túl tudok lépni bizonyos dolgokon. Ilyenkor elhiszem, hogy újra vidám vagyok. Aztán kisvártatva megint jön valami, és összetörök, a boldog időszak képei elsötétülnek.

A kérdésem tulajdonképpen az, hogy mit tudok tenni annak érdekében, hogy ne "essek vissza" többé?



2018. febr. 18. 20:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos ezek után lehet, hogy hajlamosabb leszel a depresszióra. Én is hasonló voltam mint te, aztán depis lettem. Nekem mondjuk inkább az volt a bajom, hogy soha nem éreztem magam elég jónak, másokat mindig értékesebbnek láttam. Ezután elindultam egy hullámvölgyön, voltak jó és rossz időszakaim is. Amikor rájöttem, hogy ezen változtatnom kellene, mert annyira negatív voltam hogy már mások is szóvátették, elég nehéz volt, mert már nagyon hozzászoktam az állandó önsajnáltatáshoz. Nekem igazából egyedül a környezetváltozás segített. 3 hónapig külföldön dolgoztam és úgy éreztem így mindentől távol, hogy visszatért a régi önmagam. Azóta újra itthon vagyok, de még mindig érzem a változást, sokkal magabiztosabb lettem, és többre értékelem magam, új embereket ismertem meg stb... Azért oda kell figyelnem, mert sokszor hajlamos vagyok még a depire, de alapjáraton jobban érzem magam a börömben.
2018. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!