Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 32 évesen még van esélyem...

32 évesen még van esélyem jobb életre?

Figyelt kérdés

sziasztok!!


32 éves nő vagyok. Sajnos eddig semmiben nem remekeltem túlságosan. 10. osztály után abbahagytam a sulit, egyszerűen nem ment, inkább sokat lógtam egy barátnőmmel. Apukám pár évvel azelőtt halt meg. Így visszagondolva iszonyatosan hiányzott az életemből az apai szigor. Utána próbálkoztam esti sulival, de nagyon nehéz volt, főleg a matek így pár év kihagyás után, meg munka mellett sokszor nem összeegyeztethető.

A párkapcsolataim is mind rosszul sikerülnek. A leghosszabb 5 éves kapcsolat volt, eljegyzés is volt, de nem bírtam a pasit elviselni az utolsó hónapokban. Nagyon ideges természete volt és sokszor rajtam vezetette ezt le.

Így visszaköltöztem anyukámhoz. Nem a legjobb, nem jövünk ki túl jól, mert mások a szokások, de nincs lehetőségem elköltözni.

Minden vágyam az, hogy kisgyerekekkel foglalkozzam. Szeretnék egy óvodai dajka tanfolyamot (OKJ-s) elvégezni, bár szerintem nem ér annyit, mint egy rendes iskolai.

Most megfordult a fejemben, hogy jövő tanévben újra megpróbálom az iskolát.

Szerintetek utána lenne esélyem mondjuk főiskolára, egyetemre? :) Vagy túl öreg vagyok már hozzá? Az hogy megy így felnőttkorban? Munka mellett lehet haladni?

Lehet, hogy buta gondolat egyébként. Mostanában inkább negatív dolgokon jár az eszem, nem látom szépnek a világot. De most úgy érzem, látom a fényt az alagút végén és már ilyeneken gondolkodom! :)

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.. És légyszi mellőzzétek a miért nem tanultam, stb. válaszokat. :)


2018. febr. 19. 15:02
 1/8 anonim válasza:
37%
A tanulás nem kórhoz kötött. Ha szertnél tanulni, tanulj! 32 év azért még nem a világ vége☺ az egyetemhez érettségi kell de ha rendesen felkèszülsz simán bent vagy az egyetemen.Hajrá!
2018. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy érettségi kell hozzá, azért (is) szeretném :)

De mi lesz, ha mondjuk 40 évesen végeznék a főiskolával, egyetemmel? Aztán jelentkeznék óvónőnek, tanárnőnek, bárminek? És megkérdezik, hogy eddig mit csináltam? Vagy ha azt mondják, hogy már idős vagyok hozzá? Vagy ha lesz gyerekem, akkor azért nem vesznek fel, ha még nincs, akkor azért? :)

2018. febr. 19. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha 8 év múlva is ekkora lesz a tanár hiány, márpedig elég valószínű ahogy áll az ország, akkor ha van tanári diplomád, egyből felfognak venni :D
2018. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amíg élsz, semmihez sem vagy idős! Tök mind1 más mit mondd!!!
2018. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából kiskorom óta az a vágyam, hogy tanárnő legyek! :) A magyar és a történelem mindig vonzott.

A tesómnak sikerült is bejutni az egyetemre, de feladta. Pedig ő mindig szorgalmas volt, tanult, olvasott, pont az ellentétem :)

Kicsit úgy vagyok vele, ha neki nem sikerült, akkor nekem lehetetlen :((

2018. febr. 19. 15:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt fogják gondolni, milyen klassz, hogy mert belevágni a tanulásba és a pályaváltásba. Mert tényleg elismerésre méltó, ha valaki fejlődni szeretne önmagához képest, hogy elérje a céljait. Amúgy meg ne törődj bele, mit gondolnak mások. Az lenne szomorú ha leírnád magad és kifogásokat keresnél meg hárítanál hogy miért tartasz ott ahol, amit egyébként rengetegen csinálnak. Mindent bele. Ha 50 éves lennél, akkor is arra biztatnálak, vágj bele.
2018. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3. válaszolóval 'vitatkoznék' kicsit.:D

Anyámat 2 diplomával nem vették fel egy iskolába se 12 éven keresztül...

Ettől függetlenül nem akarlak lebeszélni róla.

Ne úgy állj hozzá, hogy úgysem sikerülhet! Testvérednek bizonyára volt oka, amiért nem fejezte be. Van aki belegebed a tanulásba...

Ha nem próbálod meg, később csak bánni fogod, majd azon gondolkodol, hogy milyen jó lett volna, ha...

Így megpróbálod, maximum nem tetszik, nem sikerül. Na és?

Annyi lehetőség van még.

Sok sikert!:)

2018. febr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, csak 22F

Én munka miatt hagytam ki éveket.... nagyon bánom, annyira hogy a betegje vagyok.

Meg öregnek is érzem magam.


Hát figyelj, ha nekem most nehezebb visszaszokni a tanulásba, akkor idősebb fejjel még nehezebb. Ezzel számolj. Nagyon számolj.


De amúgy jó ötlet ez a gyerekekkel foglalkozás, és szerintem ilyesmi végzettséghez még nem vagy idős, sőt. A gyerekek inkább szeretik a fiatalosabb felnőtteket.

Szóval hajrá. Csak bele kell állni!

2018. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!