Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék? Van esélyem a...

Mit tehetnék? Van esélyem a jobb életre?

Figyelt kérdés
Anyukám nem olyan, mint egy anya. Szolgaként kezel. Fojton leszid, mindenért, ha elszúrok valamit, felhívja apát,(kint van külföldön) és szépen kiszínezve elmondja neki, hogy egytizede igaz talán. Nem értem, hogy mit tettem ellene, mivel bántottam meg ennyire. Mióta az eszemet tudom ilyen. És mint gyerek, egyszerűen nem tudom, hogy mit kezdjek. Valaki tudja?
2015. aug. 24. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Induljunk ki abbol, hogy edesanyad nem rossz szandekkal ilyen szigoru, hanem csak nem szeretne ha majd elkallodnal az eletben. A szigorubb neveles kesobb meghozza a hasznat, mert valoszinu eletre valobb leszel mint a sok elpuhult es elfajzott fiatal, ami sajnos a mai korokra igen cask jellemzo.

Ha jol megnezed a kortarsaidat, sok a nem normalis gyerek es ezekbol a fiatalokbol soha nem lesz senki sem az eletben. Legtobb "tino" visszapofazik, Staszburgba megy a jogaiert es meg odaig is fajul a dolog, hogy fizikailag is szembeszall a neveloivel szembe. Kozben pedig tok hulyek maradnak, drogosok lesznek es cask kallodnak az eletben.

Szerintem ne lazadj a sorsod ellen, mert egyaltalan nem biztos, hogy a helyzeted nem a kesobbi boldolugasodat szolgalja.

Szuleid feladata, hogy felneveljenek es elinditsanak ugy az eletben, hogy sikeres eleted lehessen. Engedekeny szulonek ritkan lesz valaki a gyermekebol, mint inkabb cask egy hetkoznapi senki, vagy bunozo.

2015. aug. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jeee, valamiert a csak szonal mindig gyorsabb az egyik kezem a masiknal ... elnezest erte :)
2015. aug. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezzel szerintem csak azt mutatja meg neki, hogy az eletben senkiben sem bizhat, sajat szuleiben sem, mert meg ok is elaruljak es osszevissza hazudnak. Egy gyereket fel lehet nevelni bizalommal is, ugy, hogy ne legyen egy drogos vagy mihaszna puhapocs, aki nem ert semmit az elethez. Csak meg kene talalni azt az egyensulyt az egedekenyseg es a szigor kozott.

Ezt sajnos szuleid nem talaltak meg. Mar csak abban bizhatsz, hogy te ilyen idosen nem igy fogsz viselkedni, hanem egy ellenpeldanak fog szolgalni ez az egesz.

2015. aug. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy szigorú szülő nem hiszem hogy ezt tenné a gyerekével, nem szidja folyton, és azzal sem érne el semmi szigorítást hogyha az apjának hazudik. Az én anyukám nem szid le semmiért, csak ha tesómnak beszólok. Sajnos ebbe nem tudok segíteni, ne haragudj.
2015. aug. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!