Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiak miért csak nőkkel...

A férfiak miért csak nőkkel akarnak beszélgetni/levelezni?

Figyelt kérdés
Ha nem is társkeresésről van szó, hanem csak sima barátkozásról, már az elején jön a lepattintás, hogy nem nő vagy. Pedig általában a fiúk jobban megértik egymást, mint egy fiú és lány (ugye sok esetben másként gondolkoznak). Vagy a többség csak szexpartnert lát az emberekben még ilyenkor is?

2018. febr. 20. 13:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%

Mert sajnos sokan nem képesek elvonatkoztatni az illető nemétől.

Én 24/f vagyok és meleg. Fent vagyok egy nyelvekkel kapcsolatos oldalon, aminek elvileg az lenne a lényege, hogy anyanyelvűekkel lehet beszélgetni a világ minden tájáról, sok nyelvet lehet tanulni, és ugye mindenkinél ki van írva, hogy milyen nyelvek érdeklik, miket tanul.

És én is rendszeresen találkozok ezzel a jelenséggel. A legjobban az bosszant, amikor találok valaki normálisat, aki éppenséggel fiú, és akkor látom a profilján, hogy "melegek ne írjanak". Most én ezt nem tudom mire vélni, mert komolyan nem értem, hogy miért számít a szexuális orientáció egy nyelvtanulással foglalkozó internetes oldalon.

De a heteró fiúknak sincs jobb esélyük. A fiúk nem írnak vissza, mert nem vagyok lány, a lányok nem írnak vissza, mert fiú vagyok.


Nem tudom, hogy egyesek több száz, vagy akár több ezer kilométer távolságból mit "remélnek" a másiktól...

2018. febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem, hogy már pont elég férfi van az életemben, nem akarok még többel beszélgetni. Párom viszont nincs, úgyhogy nővel viszont szívesen ismerkedek, hátha összeillünk.
2018. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én mindig is jobban kijöttem a nőkkel, mint a hapsikkal. A nőkkel tartalmasabb tud lenni 1-1 beszélgetés/levelezés.
2018. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Azt nem értem (furcsállom), hogy az emberek felnőttként már nem akarnak barátkozni, csak ha érdekük fűződik hozzá?"

Nem érted a lényeget. A barátságok úgy szövődnek, mint a szerelmek. Két ember találkozik szimpatikusak egymásnak, rájönnek, hogy szívesen töltik az idejüket a másik társaságában. Nem pedig úgy, hogy leülök, hogy "na, most keresek barátot magamnak." Amit te barátságnak aposztrofálsz, az csak haverság.

2018. febr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ez azért van sajnos, mert nagyon sok az olyan fiú/férfi, aki úgy gondolkodik, hogy "talán lesz belőle valami". Fiú létemre én sem értem ezt a hozzáállást, és már én is tapasztaltam ezt, szintén nyelvtanulós dolgoknál. Beszélgettem egy sráccal, ő magyart akart tanulni, mondom segíthetünk egymásnak. Akkor nem volt kint rólam profilkép. Aztán amikor kiderült, hogy fiú vagyok (nem kérdezte és a nevemből nem jött rá), akkor hirtelen nulla üzenet, hiába írtam, láttam, hogy megnézte, b@ szott visszaírni. Őszintén, aki ennyire csak a farkával tud gondolkodni, az száradjon meg egyedül. Én tényleg nem értem, miért látnak sokan társkeresést vagy szexpartner keresést mindenben, szerintem ez szánalmas.

Nyelvi tandem csoportokban facebookon ugyanez. Ha fiú ír ki valamit, alig van rá válasz, vagy szinte semmi, ha lány, akkor hirtelen 10-en jelentkeznek. Sőt, onkrét példa. Kiírtam, hogy X nyelven tudok segíteni, Y-t keresek. 0 válasz. Egy csaj ugyanezt írta ki 2 nappal később, 8-an jelentkeztek.


Szerintem inkább elszomorító, hogy az emberi kapcsolatok kialakítását ennyire átszövi a szex. Pedig ha az ember leszögezi, hogy barátokat, haverokat keres, nem pedig társat, szexpartnert (főleg nem a nem ezekre való oldalakon) akkor azért talál normálisabb embereket, de sajnos nem ők a többség.

2018. febr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Valóban, az egyik szempont a lehet belőle valami. A másik szempont, hogy férfiakkal nehezen találom meg a közös hangot egy barátságban. Tudom, hogy nálam ezerszer jobb és viccesebb pasik vannak, de még csak humorban sem növök fel hozzájuk soha. Nincs kedvem elkezdeni versengeni egyik férfival sem, mert tudom, hogy esélyem sincs, hiába nem versengésről szól egy barátság. Gyakran ki voltam közösítve a férfiak részéről, mindig a hozzám hasonló emberekkel voltam jóban, akikre egyébként valamilyen szinten felnéztek a nagydumás emberek, miközben én csak a szivatást kaptam. Dolgozni inkább olyan helyre megyek szívesen, ahol a nők vannak többségben, vagy nem kell több férfival egyszerre együtt dolgoznom. Miről beszélek? Nem is erről szólt a kérdés.

Szóval lehet belőle valami, de ismerve magam, nem lesz. Nem tudtam eddigi életem alatt egyetlen barátnőt sem szerezni, szeretnék, de nem vagyok képes rá, már csak a fentiekből kiindulva sem. Ha barátként kezdjük, akkor maradunk azok, tiszteletben tartom. Korábban mindig próbáltam kutatni, hogy kivel beszélgetek, hogyan nézhet ki, aztán csökkent a fontosság. Lehet csúnya is, nem érdekel, csak álljon szóba velem és ne lakjon a világ végén. Mivel csúnya, így részemről még minimális esélye sincs a lehet belőle valaminek, ellenben simán lehetünk barátok. Azonban ennek sincs esélye, mert taszítom az embereket. Nem tudom miért, egy ideje kivétel nélkül faképnél hagynak. Min változtassak, mit csináljak másként, miért nem válaszolsz többé?... kérdéssé alakul át az összes beszélgetésem, amit lányokkal kezdek el.

2018. febr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én szívesebben beszélek lányokkal.


Ha ezt lefordítom, akkor az jön ki, hogy ha valaki jófej, van közös téma, felnézek rá, meg minden egyéb mesebeli dolog, akkor valszeg azzal az emberrel szívesen beszélgetek.


Ha viszont tudomásom szerint csajsziról van szó, elnézőbb vagyok, hátha később lesz jobb fej, hátha mond okosat is, hátha nem barátkozik könnyen, satöbbi.


Ez pedig hát azért van, mert benne van a pakliban, hogy b jócsaj meg izéhozé, és ha elkezdünk beszélni, akkor hátha eljutunk egy szintre, hogy lesz szeksz.


Tudom, nevetséges, de így működök.

Viszont egyáltalán nem áll szándékomban visszautasítani egy jó beszélgetést. Persze nyilván jobban örülök egy scajnak, mert hát keveset szexelek.

2018. febr. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Én tényleg nem értem, miért látnak sokan társkeresést vagy szexpartner keresést mindenben, szerintem ez szánalmas."

Szánalmasnak valóban szánalmas. Ugyanakkor valahol érthető is. Evolúció bácsi nem azért választotta külön a nemeket, hogy barátkozzanak egymással.

2018. febr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Szóval evolúciós okai lennének? Erre nem is gondoltam. Így belegondolva, van benne valami. Ilyenkor azért eszembe jut, hogy vannak dolgok, amit nem (vagy nem úgy) ért a nő, mint a férfi, sokan ezért járnak el haverokkal, velük szabadabban és közvetlenebbül tudnak beszélgetni, akár olyanokat is, amitől a barátnő pl. besértődne vagy csak komplikálna, hogy ezt miért és miért "úgy" mondta stb..
2018. febr. 22. 10:50
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mint mindenbe, ebbe is belejátszik az evolúció. Egyébként azt javaslom, ha BÁRMI érthetetlent találsz az emberi viselkedésmintákban, vizsgáld meg evolúciós oldalról a kérdést. MINDENRE választ fogsz találni. Bérmennyire szeretjük ugyanis hangoztatni, hogy nem vagyunk állatok, az évmilliós törvények ugyanúgy vonatkoznak ránk is.
2018. febr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!