Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek baj, ha túl...

Szerintetek baj, ha túl bonyolult vagyok? Bonyolultan gondolkozom.

Figyelt kérdés

Egyik munkatársam mondja mindig, hogy túl bonyolultan gondolkodom, ami valahol igaz is.

De ezt azért teszem, hogy ha esetleg nem áll rendelkezésre egyszerű mód egy adott munka elvégzéséhez, csak a nehezebbik mód, akkor ha ilyen előfordulna, akkor is meg tudjam csinálni.

Pl állandóan kérdezek, hogy mi történne ekkor, akkor. Mi lenne, ha..

Pl eltörik egy szerszám. Akkor ha más módon is meg lehet csinálni az adott anyagot, akkor csináljam.

Ezért gondolok mindent túl és bonyolítok túl, hogy minden helyzetből meg tudjak oldani valamit.

Szerintetek ez baj?


2018. febr. 20. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit rám emlékeztetsz, bár én az egyszerű utat keresem, mint egy igazi, lusta programozó, de az információkra érzékeny vagyok, az élet pedig bonyolult.

Egyszer egyetemen kaptunk egy feladatot, írjunk programot, ami kigyűjti a szavakat egy szövegből. Óra vége volt már, a többiek szétröppentek, én pedig odamentem a tanárhoz s megkérdeztem, mit nevezünk szónak. Elvégre ez nem teljesen egyértelmű...

A kivételekért is odavagyok, szóval én egyszerűen nem szoktam válaszolni általános kérdésekre... De az élet ilyen, NEM egyszerű. Túl sok lehetőség van.

S igazad van, ha többféle utat, megoldást figyelembe veszel, jobban lefeded a lehetőségeket, jobban tudsz optimalizálni...


Szerintem nem baj, de adott esetben lassíthat és nehézkesebbé tehet (a leírásod alapján nem tudom, konkrétan milyen lehetsz élőben) s aki nagyon más típus, azt zavarhatja, ezt el tudom képzelni. Engem a sztereotipizálás, túlegyszerűsítés zavar, de legalább tudom, hogy igazam van, az hibákat képes okozni, az esetek egyediek.

2018. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nemtudom hogy ez túlbonyolitas e, de nem baj.Sok esetben előnyödre válhat. De viszont akkor előfordulhat, hogy olyat is túl bonyolitasz, amit kb. nem is lehet, és értelme sincs.
2018. febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Pl állandóan kérdezek, hogy mi történne ekkor, akkor. Mi lenne, ha.. "


Ez tényleg idegesítő. Pláne, ha nagyon kis eséllyel következik be az az esemény.

Az életben nem lehet mindenre előre felkészülni. Az adott helyzetet kell megoldani, nem folyamatábrát gyártani a fejedben az összes lehetséges variációval.

2018. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!