Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú nyelvvizsga (...

Felsőfokú nyelvvizsga ( német- ecl, telc, illetve a többi egynyelvvű ) mennyire kell bonyolultan fogalmazni? Szavak mennyire legyenek bonyulultak? Mit várnak el pl egy esszénél, hogy mennyire legyen bonyolult?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat:)
2011. dec. 4. 08:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért nem fognak lepontozni,nem pontozhatnak le,ha bonyolultabban,de nyelvileg helyesen fogalmazol,viszont azért lepontozhatnak,ha túl egyszerűen fogalmazol,vagy épp bonyolultan,de nyelvileg hibásan fogalmazol.


Ez szerintem ilyen egyszerű.Nekem angolból van felsőfokúm,németül csak egyszerűen tudok,németből soha nem is voltam nyelvvizsgán,de szerintem ez a szitu.Nagyjából minden nyelven.


Amúgy általánosan elmondható,hogy felsőfokon minden nyelven elvárt az árnyaltabb stílus.

2011. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!