Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is szoktatok elalvás előtt...

Ti is szoktatok elalvás előtt gondolkodni önmagatokról?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy nektek is van-e arra igényetek, hogy mielőtt elalszotok, afféle önvizsgálat részeként átgondoljátok-e az eltelt napot/hetet, értékelitek aznapi cselekvéseiteket, egyéb megnyilvánulásaitokat? Vagy csak kimerítitek magatokat valamilyen tevékenységgel, esetleg álomba is úgy merültök, hogy még megy a tv/zene és még kezetekben a telefon, hogy ne kelljen gondolkodni, szóba állni önmagatokkal, a kényes kérdésekkel, a lelkiismeretetekkel?

2018. febr. 23. 00:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én végigcsináltam egy önismereti terápiát, így bármikor képes vagyok önvizsgálatot tartani, gyakran elő is fordul. Elalvás előtt viszont nem igazán agyalok semmin, későn járok aludni (hétköznap is 2 körül) általában azonnal elalszom, amint a párnára teszem a fejem.
2018. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Általában meggondolom, hogy mit mondok, legalábbis törekszem rá, és magamat is szoktam valamilyen szinten elemezgetni. (A nap bármely szakaszában.) Van önkritikám, bár ez sajnos gyakran önvádaskodásba fullad, lelkiismeret-furdaláshoz vezet.

Emellett egyre inkább figyelek az emberekre, keresem, hogy mi az ok egyes rossz tulajdonságaik mögött, persze ugyanezt megteszem önmagammal is.

2018. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Igen, minden nap. Néha átgondolom az adott nap eseményeit és úgymond elemzem őket a fejemben. De leginkább önmagammal kapcsolatban ugranak be gondolatok. Például egy-egy szerencsétlenkedésemen, megbánt döntésemen, aznapi viselkedesemen rengeteget bírok agyalni, ezért esténként általában elég soká sikerül elaludnom.
2018. febr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

1#, az első sorod annyira elszomorított, hogy nem volt erőm továbbolvasni és mások válaszát elolvasni. Nagyon sok jót kívánok neked s könnyű tanulást.


Én nem, mert olyan életet éltem, ahol az intenzív önnevelés volt az fő munkám magammal, s most olyan szinten tartok, ahol ez dimenziót váltott, így ez konkrétan értelmetlenné lett. Folyamatosan fejlesztem magam továbbra is, de ez nem tartalmaz javítást, pontosabban nem úgy, ahogy az emberek használják e szót. Ajánlom, ne csak elalvás előtt, és ne csak átgondold, hanem tudatosan alkosd meg a megfelelő szuperpozíciót és értsd meg elég mélyen, hogy azzá legyél.

Egyébként gratulálunk és nagggyon büszkék vagyunk rád. Így tovább. :)

2018. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#14 az első sorom az volt, hogy “Nem.”

Aztán te is leírod, hogy te sem... Wow...

2018. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem, én csak teljes csendben tudok elaludni, viszont nem a napomról gondolkodok, meg magamról, hanem elképzelek olyan dolgokat, amik jó lenne, ha megtörténnének másnap, de kicsi az esélye (pl. véletlenül kiveri a kezemből a kávét az a férfi, aki felkeltette a figyelmem a munkahelyemen és felajánlja, hogy iszik velem egy másikat, közben bombariadó lesz, úgyhogy elmehetünk haza, és én a lakásán kötök ki... és már kezdődik is az álom :P)

Nem igazán vannak kényes kérdések az életemben. Általában azt teszem, amit helyesnek gondolok, így teljesen nyugodtan alszom.

2018. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Elalvás előtt nem szeretek nagyon gondolkodni. Akkor inkább kiürítem a tudatomat, hagyok elszállni mindent, ami munkára fogná az agyamat, kiélvezem a sötétetséget, a csendet, a nyugalmat, ezekkel lassan álomba merülök. De a hosszú esti vagy éjjeli sétáim alatt gyakran elemzem magam, a helyzetemet a világban, a sikereimet, a kudarcaimat, új terveket szövök és régieket vetek el.


Alvás közben ki nem állom, ha megy TV, zene, vagy bármilyen hasonló hangforrás. Párkapcsolataim alatt komoly probléma volt, hogy a nők nagy része bekapcsolt TV hangjára szeretett elaludni, felkapcsolt kislámpával, engem ezek zavartak. De a természetes zajok, pl. tücsökcirpelés, eső, szélfújta fű suhogása megnyugtatnak, könnyen elalszom velük.

2020. júl. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nekem is fontosak a körülvevő hangok, mind a természet, a tárgyak, mind az emberek vonatkozásában. A kellemeset szeretem, a harsányság idegesít. Kedves Utolsó, igazad van abban, hogy elalvás előtt nem felhúzni kell az agyat, hanem épp lepihentetni, erre rájöttem azóta, mert sokszor nem alvás ill. rossz alvás lett a vége.
2020. júl. 24. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!