Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokat szenvedő egyetemisták!...

Sokat szenvedő egyetemisták! Ti nem tartjátok bicskanyitogatónak, hogy éveket szívtok az egyetemen (pl. én is) más tejfölképű gyerek meg sportolóként degeszre keresi magát?

Figyelt kérdés

Előre szólok, nem provokáció csupán a gondolatokra lennék kíváncsi! Erről jutott eszembe a kérdés:

[link]

Lehet, hogy olimpiai meg mittudomén milyen európa-bajnoki résztvevő ez a 2 suhanc, de döbbenetes belegondolni, hogy én 25 évesen is még csak azért szenvedek a diplomával és majd a szakdolgozattal ill. államvizsgával, hogy majd 2-3 év múlva legyen egy 150-200k-t fizető munkahelyem pályakezdőként, miközben ezek olimpiáról-olimpiára megkapják a súlyos millióikat, sokszor teljesítmény nélkül, legalábbis ez a Kenderesi gyerek még semmit nem tett le az asztalra, élvezik az életet és soha nem volt problémájuk az életben. Ráadásul én egy elhibázott pályaválasztási döntés miatt már 5 éve tanulok, miközben más annyira természetesen megél a sportból, mintha én azért kapnék fizetést, mert eljárok kondizni hétvégente. Szerintem elképesztően igazságtalan, hogy míg az egyik végigstresszeli az egész életét (egyetem, államvizsga, munkahelykeresés, elbocsátás, továbbképzés, diplomával is szerény fizetés), addig más abból keresi a millióit, amit a legjobban szeret csinálni.



2018. febr. 23. 13:44
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
#7: Jaj, nem kell őket sajnálni. 99,8%-a mindig örömből csinálja gyerekkora óta - nem hivatásszerűen nem is lehetne eljutni ilyen szintre - ezzel szemben nyílt titok, hogy a fiatalok túlnyomó többsége azért megy továbbtanulni egyetemre - sokszor nulla perspektívával - mert olyan gáz a magyar munkaerőpiaci környezet/fizetés/munkakörülmények stb., hogy egyszerűen a diploma jelent egyetlen kibúvót az örök életig tartó melós rabszolgaság alól (8-12 óra szenvedés a gyárban vicc fizetését, 6 órában bejelentve, kiszolgáltatva a cégvezetőnek).
2018. febr. 23. 14:14
 12/34 anonim ***** válasza:
0%

szerintem is túlzó h van ki 20 M t kapott pár 4. meg 5. helyezésért, az érmesektől nem sajnálom


[link]

2018. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
61%
Jó, akkor sajnáld magad.
2018. febr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
62%

Azért tartasz ott az életben ahol, mert irigy vagy, mint a kivert kutya.

Igazságos? Nem. Csakhogy ezért nem a sportolók a hibásak, hanem az, aki ennyit fizet nekik. Te mégis irigységből a sportolókra köpködsz. Megérdemled a sorsodat.

2018. febr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként is kismillió olyan túlfizetett "szakma" van, ahol a delikvensek semmit nem csinálnak. Miért nem a politikusokra köpködsz? Miért nem a mai tehetségtelen sztárocskákra? A sportolók legalább keményen küzdenek. Persze a fotelből tényleg könnyű köpködni :)
2018. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
80%
Csúnya dolog az irigység ...
2018. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

én megértelek, a többség nem fog ne törd magad :)

volt egy hasonló kérdésem még anno:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ke..

2018. febr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
61%
Nem egy osztálytársam úszott versenyszerűen. 4kor keltek, hogy odaérjenek a reggeli edzésre, így az első 2 órára be sem értek, az utolsó 2ről pedig a délutáni edzés miatt mentek el. Erről szólt az EGÉSZ gyerekkoruk. Pedig egyiküksem sem nyert érmet olimpián, csak az egyikük jutott ki. Ezért összesen 0forintot kaptak viszont fizettek rendesen tagdíj és eszközök miatt. Ha valaki érmet szerez olimpián az hatalmas eredmény és évek kemény munkája van benne.
2018. febr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
50%

Engem ez a része egyáltalán nem zavar.

Az már igen, hogy 5 évet töltök az egyetemen, és a várható kezdő fizetés nettó 130 körül lesz. Tudom, tudom, mehettem volna másik szakra, de ha egyszer ezt szeretném... Akkor is van abban valami, hogy jobban megbecsülhetnék azokat is, akiknek sok évet kell tanulniuk a diplomáért.

2018. febr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
71%

A kérdésed csak önsajnálat, semmi több.

Kiélezed az élsportolókra, mert lusta vagy és tudod, hogy a teljesítményük (még rosszabb formájuk is ide értve) felére sem lennél képes.

Megkeseredett ember vagy és csak rosszabb lesz, ha így folytatod.

Vannak nálad jobb sorban élők, akik jókor voltak jó helyen, jó génekkel, ahogy te is fogalmaztad. De hidd el, vannak nálad rosszabb helyzetben élők is.

Két lehetőséged van:

Sajnálod magad egy életen át azért, mert anbak születtél aki/ami

Vagy

Túl lépsz ezen és abból hozod ki a maximumot, ami jutott.



A sajtburgerhez pedig annyit fűznék, hogy:

Felkészülési időszakban igenis kemény megszorítások vannak, komoly lemondásokkal. Egy-egy verseny után, vagy szezonon kívül megengedett a kilengés, de csak mértékkel.

Fogalmad sincs miről beszélsz, nem tudod milyen az életük a színfalak mögött, csak a médiára támaszkodsz. Tipikus csőlátás. Neked hiába lesz diplomád, egy gyárban fogsz kikötni, mert az élethez h...e vagy és ezen a diploma sem segít.

2018. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!