Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyerekkori bántalmazásnak...

A gyerekkori bántalmazásnak milyen következményei lesznek a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Én tudok arról, hogy kiskoromban valaki bántott, bár nincsenek emlékeim róla, és azt sem tudom, milyen jellegű erőszak volt.

2018. febr. 19. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ő hát nálam önbizalomhiány jelentkezik meg a magányosság esetenként nagyon hülye döntéseim vannak de ezek a tulajdonságaimból ered.
2018. febr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
A legtöbb esetben semmilyen. Évezredeken keresztül testi fenyítést alkalmaztak nevelés gyanánt, csak az utóbbi 40 évben terjedt el a Benjamin Spock féle módszer. (Igaz, ő is püfölte a csemetéit, csak a könyvében nem erről írt.)
2018. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó : idióta vadbarom. Nem a kőkorszakban élünk. Attól, hogy más veri a gyerekét ez nem elfogadott és nem kell neked is így cselekedned. Remélem soha sem lesz gyereked vagy ha van akkor igazán sajnálom és el tudom képzelni mennyire várja a napot, hogy otthagyjon téged a francba.
2019. ápr. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
Neked ki mondta, hogy ver(t)-em a gyerekeimet, kedves utolsó? 60 éves vagyok, és elhiheted, tudok a világról egyet és mást. A gyerekeim is mind verik a 30-at, és köszönik, egész jól elvannak a világban. Felhőtlen a viszonyunk, noha az egyik időnként kiharcolt magának egy sallert. Ő az én szilaj, kezelhetetlen véremet örökölte, őt nem volt elég kézen fogva átvezetni a gyermekkoron, mint a testvéreit. Nála keményebben kellett fogni a gyeplőt ahhoz, hogy egyáltalán megérje a felnőttkort. Minden gyerek más és más. Én annak idején benne voltam minden hülyeségben, és nem csodálom, hogy szegény apámnak néha eljárt a keze. Én magam is elszörnyedek, ha egy-egy ön- és közveszélyes "csínytevésemre" visszagondolok. Az ilyen gyerek nagyon sok gondot okoz a szüleinek. Mindazonáltal én azt mondom, ezek az IGAZI gyerekek. Életrevalók, mindenre kíváncsiak, mindent kipróbálni mindent átélni akarók. És hidd el, ők járnak jobban. Ők gyermekkorban megkapják az atyai pofont, nekik nem felnőtt korban az élettől kell majd elszenvedni azt. Ezek tehát szükséges pofonok, s jobban fájnak annak, aki adja, mint a gyermeknek, akik koruknál fogva ezt bántalmazásnak élik meg, noha attól baromi messze vannak.
2019. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!