Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokat szenvedő egyetemisták!...

Sokat szenvedő egyetemisták! Ti nem tartjátok bicskanyitogatónak, hogy éveket szívtok az egyetemen (pl. én is) más tejfölképű gyerek meg sportolóként degeszre keresi magát?

Figyelt kérdés

Előre szólok, nem provokáció csupán a gondolatokra lennék kíváncsi! Erről jutott eszembe a kérdés:

[link]

Lehet, hogy olimpiai meg mittudomén milyen európa-bajnoki résztvevő ez a 2 suhanc, de döbbenetes belegondolni, hogy én 25 évesen is még csak azért szenvedek a diplomával és majd a szakdolgozattal ill. államvizsgával, hogy majd 2-3 év múlva legyen egy 150-200k-t fizető munkahelyem pályakezdőként, miközben ezek olimpiáról-olimpiára megkapják a súlyos millióikat, sokszor teljesítmény nélkül, legalábbis ez a Kenderesi gyerek még semmit nem tett le az asztalra, élvezik az életet és soha nem volt problémájuk az életben. Ráadásul én egy elhibázott pályaválasztási döntés miatt már 5 éve tanulok, miközben más annyira természetesen megél a sportból, mintha én azért kapnék fizetést, mert eljárok kondizni hétvégente. Szerintem elképesztően igazságtalan, hogy míg az egyik végigstresszeli az egész életét (egyetem, államvizsga, munkahelykeresés, elbocsátás, továbbképzés, diplomával is szerény fizetés), addig más abból keresi a millióit, amit a legjobban szeret csinálni.



2018. febr. 23. 13:44
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Az összes ilyen illetmény, életjáradék stb. adómentes, amit egy sportoló kap. Sok értelme lenne az államtól kapott pénz után adózni, hogy az adó aztán visszakerüljön az államhoz.:D
2018. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
A versenyeken nyert pénzdíjaik után kell egyedül adózniuk.
2018. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
57%

#22 teljesen egyetértek

Annyit tennék még hozzá, hogy a legtöbb magyar olimpikon !egyetemre jár! az élsport mellett. Nézd csak meg hány olimpiai bajnokunknak van diplomája.

Még a háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázók is dolgoznak a mai napig.

2018. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Nem.

Egyszer volt, hogy konkrétan égett a ház (az egyik szomszédos lakásban gyulladt ki egy karácsonyfa), és én azon morgolódtam az utcán reggel öt óra ötvenkor, hogy a fene vinné el, ma csak tízre kellene mennem, alhattam volna nyolcig :D

Na ezek után gondolod, mikor kelnék fel hajnal négykor minden.egyes.nap. azért, hogy eddzek :D Soha ebben az életben :D

Több munka van ám egy sportkarrierben, mint hinnéd. Amíg én a felvételire tanultam, addig ő suli előtt és suli után is edzett. Amikor nekem 40 évesen még mindig lesz szakmám (valószínűleg), addigra neki vagy elfogy a pénze, ha nem okosan fektette be, és ki kell találnia, mit kezd az élete hátralévő részében magával.

És akkor még nem beszéltem a sportsérülésekről, a fájdalomról, a lemondásról, a szabadidő hiányáról. Te csak azt hiszed, hogy ők csak élvezik az életet, nekik is ugyanúgy meg kellett küzdeni ezért a sikerért.

2018. febr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!