Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell kezelni egy...

Hogyan kell kezelni egy nárcisztikus személyiségzavarral rendelkező volt férjet?

Figyelt kérdés
A közös gyermekünket a láthatások folyamán rendszeresen ellenem hangolja, projektál, hazugságokkal tömi a gyerek fejét.Napokig tart elmagyarázni, hogy nem úgy volt, ahogy apa mondja.Rettegek mennyi sérülést okoz a gyermekünknek.A vele töltött évek,ez az állandó manipulálás kezd összeroppantani.A gyerekemnek egészséges anya kell.
2018. febr. 25. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Például, miket mond?
2018. febr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Gratulálunk a megfelelő párválasztáshoz és hogy egy gyereket csináltatok egy ilyen idilli környezetbe...


Nem tudom mennyire működik, de gondolom vannak ilyen családsegítők, meg egyebek, például pszichológusok is.

2018. febr. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Köszi" az érdemleges válaszokat.

Olvass utána milyen ez a személyiségzavar, aztán nehogy te is a csapdájába ess.

2018. febr. 26. 19:16
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem esek csapdába remélem, egyébként ilyeneket fel szoktam ismerni és ezért sem kell összeházasodni és gyereket vállalni 1-2 éves kapcsolatban...
2018. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Nekem nárcisztikus párom volt, nem lett gyerekünk hálistennek. Akkor még olvastam a Mi jár a bántalmazó fejében című könyvet, sokat segített. Van ennek másik része is: Lehet -e jó apa a bántalmazó? Talán ebben van valami gyakorlati tanács. Egy cikket találtam akönyvről: [link]


Viszont sajnos ebben nem látok gyakorlati tanácsot, pedig annyira szeretnék segíteni!! Tudom milyen ez. Nekem egyszerűbb volt a no contact szabállyal, de nyilván a gyermek miatt nem lehet ezt megvalósítani. :(

2018. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös köszönöm, Te érted miről írtam.Gyakorlatilag csak a lathatás miatt és írásban kommunikálunk.De napokig kell helyretenni az ex hazugságait a gyermekem lelkében.
2018. febr. 27. 18:43
 7/11 anonim ***** válasza:

álljunk csak meg egy percre...


1. mondtam valami útirányt a tegnap 04:39-es válaszom második felében


2. képtelen vagy beismerni, hogy te is hlye voltál abban, hogy nem vetted észre a jeleket és idejekorán házasodtatok és vállaltatok gyereket, pedig pont ezt kéne neked a többi jelenlegi és leendő sorstársadnak az értésére adni, de ehhez neked is fel kéne fognod


3. ettől függetlenül én még tökéletesen megértem a helyzetedet és sajnállak is, de leginkább azt a gyereket sajnálom, mert ő aztán a világon nem tehet semmiről se, és még téged is sajnállak, mivel nem feltétlenül a te hibád, hogy így alakult, viszont elkerülhető lett volna (lásd: kettes pont, vagy amit te is írtál nekem, hogy utána kéne nézni ilyeneknek és tisztában lenni ilyen dolgokkal, hogy léteznek)

2018. febr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

És pont neked kéne a leghangosabban mondanod ezeket a sok olyannak, akik 1 év után házasodnak össze, meg vállalnak gyereket, vagy úgy, hogyha problémáik vannak, vagy felhős felettük az ég, vagy ha nem érzik tutira a dolgot


Nem pedig nem szembenézned magaddal és nem fogni ezt fel, sőt, még abban az álomképben élni, hogy te semmit se vehettél volna észre...


vajh miért van, hogy az intelligensebb, jobb érzelmi intelligenciájú, kiegyensúlyozottabb, jobb ön- és emberismerő emberek statisztikailag nehezebben esnek ilyen helyzetekbe?

2018. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És félreértés ne essék, krvára nem védem a gyereked apját, mert bizonyára egy ........ , meg ez nem nem elsősorban a te hibád, meg ettől még te vagy az áldozat, vagy inkább a gyerek... de ha odamegyek UTE-Fradi meccsre a Fradi szektorban az ultrákhoz és felveszem a lila sálamat és óbégatom, hogy hajrá újpest, akkor is lehet, hogy én leszek az áldozat, de értelmes ember nem csinál ilyet.
2018. febr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem hangoztattam, hogy áldozat vagyok.Ezzel szemben a nárci igen.

Értem, amit írsz, csak ezzel nem vagyok előrébb.A múlton már nem tudok változtatni, de a jelenen és jövőn igen.Fontos, hogy a gyermekem minél kevésbé sérüljön.

Egyetlen dologgal vitatkoznék, pont a magasabb érzelmi intelligenciával rendelkező emberek esnek bele egy nárci hálójába.Még az IQ-juk is sokszor a magas kategóriában van.

Az önismeret az valóban fontos, nem kell mindenkin segíteni, pláne nem egy nárcin, aki áldozatnak adja ki magát.

2018. febr. 28. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!