Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rájöttem, hogy anyukám nárcisz...

Rájöttem, hogy anyukám nárcisztikus személyiségzavarral küzd. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A baj az, hogy egy elismert orvos, nemzetközileg is, kb minden hónapban külföldre utazik előadásokat tartani, meg hallgatni, konferenciákra jár, meg ilyesmi. 65 éves, de nem néz ki többnek 53-nál, ezt többen is mondták már. Elegáns a megjelenése, tudományos ismereteiben magabiztos, sőt, tévedhetetlennek hiszi magát. Az igazán nagy probléma ott kezdődik, amikor valaki nem ismeri el őt, olyankor ellenséget csinál mindenkiből, és ha rossz napja van, akkor az én életemet próbálja "bosszúból" pokollá tenni. Rettenetesen vágyik az elismerésre, a tiszteletre, a figyelemre, amiben amúgy sütkérezik is, de a mindennapi életet kudarcnak éli meg és képtelen elfogadni pl, hogy én nem fejeztem be az egyetemet. Borzasztóan arrogáns, önző, önelégült, becsvágyó, és sértődékeny. Mindennek tetejébe pedig nem tisztel se engem, sem a férjem, de cserébe elvárja a teljes tiszteletet és meghunyászkodást.

Szóval ezek fényében bizton állíthatom, hogy nárcisztikus személyiségzavarral küzd. Viszont ha akár csak megemlíteném neki, hogy esetleg baj lehet vele, olyan dührohamot kapna, hogy lehet kitagadna az örökségből, vagy mit tudom én, hasonló hülyeségek. Viszont ez így nem mehet tovább, mert egyre rosszabb állapotban van. Ma pl azért sértődött be, mert nem beszéltem vele skype-on csak 5 percet és "leráztam": Mit tehetnék? Hogyan vezessem rá, hogy segítségre szorul?



2012. okt. 29. 23:39
 1/4 anonim válasza:
Azt gondolom ez már olyan elfajult probléma, hogy valódi szakemberrel kellene ezt megtárgyalni, és az ő szaktanácsai alapján közelíteni meg őt.
2012. okt. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit tehetnél?

Anyukáddal semmit.

A te hozzáállásoddal viszont bármit.


Csak magunkat tudjuk befolyásolni, egy másik személyt nem. Ez ugyan így igaz rá is, ő is csak magát tudja és téged nem. Sosem találsz megoldást, ha a másikat próbálod megváltoztatni. Arról nem is beszélve, hogy már 65..

2012. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem megváltoztatni akarom, legalább is nem ebben az értelemben. Én segíteni szeretnék rajta, hogy ne legyen ilyen állandó küzdelem az élete, mert lelkileg óriás gondok vannak, és ha apu meghal, akkor anyám össze fog omlani és én nem bírnám ki az ő elvesztését is... Csak ennyi. Az én hozáállásommal meg semmi gond nincs, épp ez az, hogy én segíteni szeretnék, nem pedig megmondani, hogy ő mit hogyan változtasson magán, hogy nekem jó legyen. De fogalmam sincs, hogyan vezessem rá, hogy orvosi segítségre van szüksége. Mert tényleg arra van szüksége elsősorban. Iszonyú sértődékeny, nem lehet vele beszélni, folyton azt hangoztatja, hogy ő milyen tökéletes, és én milyen semmi vagyok és semmihez sem értek, semmire se fogom vinni az életben, pedig nekem tökéletesen megfelel az életem, boldog vagyok, van munkám, van családom, férjem, gyerekem, több nem is kell. De neki ez lefitymálandó dolog mert nincs diplomám, nem ismerek fontos embereket, és különben is, minden szar, amit én csinálok. EZ senkinek sem jó így. És az a baj, hogy nem csak velem ilyen most már, hanem a szakmabeli társaival is folyton összeütközésbe kerül, mert tévedhetetlennek hiszi magát (közben pl amikor terhes voltam, olyan gyógyszert írt fel nekem gyomorsavra, amit terhesek NEM szedhetnek, és amikor szemebesítettem ezzel, csak besértődött, hogy jó, akkor csináljak azt amit akarok).

Szóval mondom, itt nem az én hozzáállásommal van a baj, hanem azzal, hogy nem lehet megközelíteni semmi féle jószándékkal mert mindent támadásnak vél...

2012. okt. 30. 17:13
 4/4 anonim ***** válasza:

olvasd el Döme László Személyiségzavarok c. könyvének ezt a részét!

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. okt. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!