Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki emo/punk arra miért...

Ha valaki emo/punk arra miért néznek más szemmel?

Figyelt kérdés
Szóval tegyük fel hogy 14-5-6-7 éves vagy, szereted a metál zenét. Feketébe jársz. Acélbetétes bakancs, bandás pólók. Visszahúzódó vagy, de 4-5ös tanuló.(Szóval igenis komolyan veszed a tanulást) Miért hiszi mindenki azt hogy az ilyen másfajta (Bem nyálas poppot kedvelő emberek) rosszak, igénytelenek, hangosan és alkoholisták? Egyszerűen nem tudom megérteni. Pedig csak önmagukat fejezik ki..

2018. márc. 1. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
tök mindegy, hogy nem abban jársz mint más. attól még tökig lejön, hogy tök fontos mások véleménye. engedd ezt el.
2018. márc. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
38%

Én 15 vagyok , Szinte mindig bandás pólókat hordok (Linkin park , Artic Monkeys , Hollywood Unded , Green Day , Bastille , Ac/Dc ,Guns n Roses stb.)Gyakran (inkább mindig)fekete van rajtam és az acélbetétes bakancs sokszor ott van a lábamon , bár nem mindig.Hányok a mai pop zenéktől , az átlagom mégis 4,5 felett van .Sokan a külső alapján ítélik meg az embereket amit soha nem értettem meg és nem is fogok.

15/L

2018. márc. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Majd felnőssz te is :)

Egyrészről nem a külsőd miatt ítélnek meg, hanem a kisugárzásod miatt. Én is ilyen visszahúzódó, lázadó kamasz voltam, visszanézve a régi képeket, olyan agresszív fejem volt törékeny lány létemre, hogy az valami csoda. Hát nem segített rajta az acélbetétes bakancs, meg az öklömnyi lánc az oldalamon.

Ma már nem hordok ilyeneket, de ez annak is köszönhető, hogy teljesen más lelkületű ember lett belőlem. Akármit veszek fel, jófejnek tartanak.


Másrészt, a punk kifejezetten az a lázadó szubkultúra, ami a rosszat, hangosat, általában az alkoholistát tükrözi. A legtöbb ilyen egyed itt nálunk büdös és igénytelen, no meg persze a csöveseknek is jó szokásuk bandás pólóban járni, ami nem túl jó reklám. Miért veszed magadra egy olyan kultúra zászlaját, ami épp, hogy meg akarja botránkoztatni az embereket, épp azt akarja, hogy más szemmel nézzenek rá, ha pontosan ez akaszt ki téged? :D

2018. márc. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Mert régen is lehetett Edda koncertre tisztán menni, de volt aki szipuzott, ivott, kvázi földönfutó életet élt, ahogyan a punkok is.

Egy 14 éves mikor állt szemben a rendszerrel, egyáltalán becsmérli-e azt?

Ez az egész életérzés kéne hogy legyen, nem divat.

Ha önmagukat akarják kifejezni, zenéljenek, rajzoljanak, fessenek, rendezzenek kiállítást, mert egy igénytelen hajjal, szöges bakanccsal, sehol nem látják szívesen az ilyen embereket, hisz a züllés, ivás jön le róluk.

De ezt majd Te is másképp fogod látni idővel, de most még nem tartasz ott.



Én a 90-es években rap zenén nőttem fel, ebből kifolyólag én sem voltam makulátlan tini, ha pénz kellett loptunk, betörtünk, amellett hogy várt minket haza a család, csak egy olyan környéken felnőni ahol két út van hogy vagy beállsz a többi közé és elfogadnak, védenek ha baj van, ezzel együtt a Te nyakadba is zúdul némi teher, vagy különcködsz és akkor suli után ülhetsz fent a lakásban mert egy deka haverod nincs.


Attól hogy gengszter rap szól nálam, amit olyan emberek készítenek akik velem egykorúak vagy épp fiatalabbak, és drogból, lányfuttatásból élnek mellette fegyverrel is üzletelnek(Chicago, Detroit, Baltimore) én magam nem fogom másolni őket, mert ott bandák vannak az utcákon és valakit születésétől a banda és az utca nevel fel, neki 8 évesen az a természetes hogy a derekához van a pisztoly betéve, és egy köteg pénzzel megy átvenni a drogot amiért küldik, egy ilyen emberrel hogyan tudnék versenyezni?:), szóval nekem csak a szövegeik mondanivalója az ami mond valamit.

2018. márc. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én kitünő vagyok és punk/skinhead vagyok olyan zenét hallgatok és úgy is öltözködök ahhoz megfelelő a véleményem, és sz@arok mások vélaményére. Az a lényag hogy én értelmes vagyok, és tanulok. Ha másként néznek rád akkor azt bizonyítsd be ha zavar, de ha nem akarod észreveszik maguktól.
2019. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19 vagyok. Sose voltam jó tanuló. Máig emo, látszik is rajtam teljesen. De azokat keresem akiknek eznszintén tetszik. Ha meg kinéznek, az csak jó...nem olyan vagyok mint ők
2019. dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó előtti vagyok és EMO barátnőm van, ő is nagyon inteligens, és számomra a legeslegszebbek az EMO lányok. Ő is sz@r nagyívben másokra.
2020. márc. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!