Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most igénytelen lettem, vagy...

Most igénytelen lettem, vagy idősödök, vagy változó korba lépek, vagy mi a szösz?

Figyelt kérdés
37 éves nő vagyok.Tini koromtól kezdve megteremtettem magamnak azt a pénzt,amiből össze-vissza vásároltam a ruhákat,kiegészítőket,stb.Csilli-villi volt minden,nőiesen öltözködtem.Aztán pár éve történt egy változás,semmi pénzem nem maradt,csődbe mentem.A semmiből mentem fel,aztán zuhantam anyagilag.Előtte is tudtam hogy attól nem vagyok boldogabb ha ezer ruhám van,mert ezek max. 5 perces kielégülést okoznak egy nőnek,aztán landol a szekrényben.Szval oda jutottam,hogy kb. annyi a fizetésem hogy meg tudjak élni,mint sokaknak.És itt jön a kérdésem lényege : nagyon alap dolgokat megveszek magamnak ami szükséges testápoláshoz,haj,stb,viszont a ruhákkal is úgy vagyok már,hogy mivel csak munkába megyek,már nem is megyek sehova,van 2 farmerom,1-2 kabátom,meg pulóverem,aztán ennyi.Ez valahol zavar,mert nem ilyen voltam régen,és most olyan lettem,hogy igaz hogy alig van pénzem,de ami van plusz azt nem magamra költöm,hanem inkább veszek valamilyen növényt,vagy virágot(imádom a virágokat),vagy vmi díszt az albérletembe,ilyesmik,amit mindig látok.Mennyire normális ez,defektes lett az agyam ?
2018. márc. 4. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj ezzel, mindenki ugy éljen, ahogy jól érzi magát. Néha változnak a körülmények is és az értékrendek is.
2018. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én evvel úgy vagyok, ha van pénzem, kb ugyanazokat veszem meg, amikor nincs pénzem.

Csak ha nincs pénzem, kénytelen vagyok trükközni.

Ha meg van pénzem, verem a fejem a falba, hogy meggazdagítottam 4 kereskedőt, a NAV-ot, stb.

Az apróbb, olcsó dolgoknak én már jobban örülök, mint a drága holmiknak.

2018. márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsebb lettél.
2018. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs pénzem ruhára már sok éve (de utálok is ruhét venni, úgyhogy nincs baj, főleg, hogy kapok is néha egy-egy darabot), de rengeteg ruhám van régről. Jó, a nadrág fogyóeszköz, főleg, ha az ember fogy 20 kilót, de a többi teljesen OK. Még huszonsok éves blúzom is van, semmi baj vele.


De ha kevés ruha van, az sem vészes. Azért blúz, póló, pulóver több kell. Ha valami olcsó, az a ruha, teljesen szépek vannak turkálókban is s az ember hordhatja sok-sok évig.


Az lenne a baj, kérdező, ha most, hogy nem telik rá, ugyanúgy vásárolnál, mint rég. Néha beszorítani valami ruhadarabot, hogy ne érezd magad koldusnak, az egy dolog, de alapvetően nem telik s ehhez kell alkalmazkodnod.

2018. márc. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem te változtál meg, hanem az anyagi helyzeted változott meg.
2018. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hülyeség.Megváltoztam.Dőlt a lé,nem tudtam vele mit kezdeni,elúszott.Most alig van,tudnék vele mit kezdeni amit anno kihagytam.de most csak pár ezerből akarok létrehozni valamit.
2018. márc. 4. 10:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Érettebben gondolkodol, változott az értékrended, öregedtél is (bocs), és kevesebb pénzed van. Ezek összessége törvényszerűen hozta ezt, amiben most vagy.
2018. márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Megváltozott az értékrended. Ez nem tragédia.

Egyetemista koromban, mindig ha megláttam egy jó ruhát, jó áron, akkor megvettem. A ruhatáram 80%-a egyetemista koromból való. Amikor elkezdtem dolgozni, akkor beszüntettem a ruhavásárlást és elkezdtem leamortizálni a ruháimat. Semmi új ruhát nem vettem. Tavaly arra eszméltem, hogy sok ruhám kezd vállalhatatlan lenni, így megint elkezdtem vásárolni cuccokat.

Most viszont már jóval kevesebb ruhát veszek, pedig sokkal több pénzem van erre. De a szükséges holmikat választom nem az, ami megtetszik.

2018. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!