Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert vagyok ennyire irigy?

Miert vagyok ennyire irigy?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyon polgarpukkaszto lesz ez a kerdes, de szeretnem kiirni magambol ezt az egeszet.

Gazdag csaladbol jovok, es eppen a modellkarrieremet epitgetem, ezert nyilvan fontos nekem a kulsom, de nem a legfontosabb az eletemben. Viszont ha mas lanyokra rettentoen irigy vagyok, es fogalmam sincs miert, hiszen mar megszoktam, hogy hasonlo helyzetu emberekkel vagyok korulveve. Felhozok egy peldat: Az elobb veletlenul ratalaltam egy lanyra Instagramon egy kozos ismeros miatt. A lany neha hobbibol modellkedik, van par fotosorozata es ennyi, de amugy egy teljesen atlagos, aranyos lanynak tunik. Viszont elolvastam a kommenteket, amiket kap teljesen idegen, idosebb sikeres lanyoktol: uristen, barcsak az en lanyom is igy nez majd ki, te vagy a leggyonyorubb a foldon, meg hasonlok. Es tenyleg idegenek, tehat meg okuk sincs nyalizni. Es annyira rosszul ereztem magam, miutan elolvastam, mintha mindent meg tudnek tenni, hogy keresztbe tegyek neki, pedig nem artott nekem semmivel. Sajnos ez eleg sokszor fordul nalam elo..


2018. márc. 4. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
önértékelési gondjaid vannak és nem vagy boldog. Ha azlennél, tidnál örülni más sikerének és boldogságának is. Vannak igazi barátaod? Kapcsolatodmilyen a családoddal? Van testvéred?
2018. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül rátaláltál egy lányra instán. Honnan tudod, hogy idegenek írják neki ezt? Mennyire ismered őt, miből gondolod ezeket?


Amúgy én elítélném az ilyen “bárcsak az én lányom is így nézne ki” kommenteket, de semmiképpen sem lennék rá irigy. Csöppet sem lennék boldogabb attól, ha nekem kommentálnának ilyen baromságokat, valószínűleg törölném is, ha ilyen nyálas sorokat kapnék idegen emberektől (amúgyis szoktam törölni a zavaró hízelgéseket idegenektől).


Ezek alapján én inkább a kommentelőket tartanám ellenszenvesnek, mintsem a lányt. Te elég buta vagy, ha úgy veszed, hogy most a lány tehet arról, hogy miket kommentálgatnak neki, szerinted ő kérte erre őket?


Erről egy nevetséges eset jut eszembe. Az egyik ismerősömnek az oldalán beszólt egy idegen arra, hogy milyen gáz, hogy “sok like-ja van facebook-on”. Erre az ismerősöm ironikusan közölte, hogy akkor ő most mit csináljon azzal, ha sokan like-olták, nem ő kérte erre egyiküket sem. Nevetséges, hogy egyes emberekből miket ki nem vált az irigység.

2018. márc. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szo sincs errol, es nem is celoztam ra, hogy esetleg vadolom ot, amiert ilyen kommenteket kap, mert tenyleg szep kepek keszulnek rola, egyszeruen ettol az erzestol szeretnek megszabadulni
2018. márc. 4. 11:40
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

:D Nem tudod elfogadni, hogy nem te vagy a központ.


Nem tehetsz róla szerintem a szüleid nevelésének köszönheted ezt, és igazából mint látszik neked is inkább zavaró ez a dolog.


Egy beképzelt p**át neveltek belőled ez az igazság, de mint emlitettem senki nem tehet arról igazából hogy milyen lett.


Egy modell általában mindig a csodálatot várja el a másik emberektől mert ő maga szerint különleges, különlegesebb mint a másik.


Akinek van valami erénye ami neki nincs meg (de alapból ez emberi tulajdonság) az dögöljön meg.


Pedig nagyon sok sokkal szebb lányt látni az utcán aki nem modelkedik mint egy modelt.


Ezt nem lealacsonyitás képpen irom.

Ez olyan mint pasiknál van aki folyamatosan gyúr, és olyan aki nem csinál "semmit" mégis jobban nézki mint az előző.


Mellesleg az, hogy gazdag vagy egyáltalán nem mentesit az alol hogy ember vagy és nem isten, nem vagy tökéletes ezvan nem fog mindenki csodálni...én sem tenném élőben az biztos :D


Volt egy ilyen csajom mint te, örültem neki hogy megszabadultam tőle.


Nem beszólógatni akartam nekem ez a véleményem.


Egyébként meg nyugi minden ember irigy valamilyen szinten. 25f

2018. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3

“mindha mindent meg tudnék tenni, hogy keresztbe tegyek neki”

Erre reagáltam külőnösebben, de megértelek, ha megakarsz szabadulni ettől az érzéstől.


Egyrészt azt ajánlom, hogy tudatosítsd magadban, hogy ő nem tehet arról, ha ilyen kommenteket kap, senkinek sem tartott pisztolyt a fejéhez, hogy ilyeneket írogasson. Nekem is volt olyan barátnőm, akin nem értettem, hogy miért szeretik sokan (amúgy a valóság az, hogy csak én látom így, sokan utálják is őt), de nem tudok különösebben irigy lenni erre, inkább az emberek ízlés ficamának tudom be a dolgot:D a lány “nem tehet” arról, hogy sokat szeretik, nem kényszerített senkit.


Másrészt nem ártana azt is figyelembe venni, hogy a szépsèg szubjektív, sok szempont alapján lehet valaki szép vagy kevésbé érdekes.

Pl. Sokszor találkoztam már azzal, hogy valakit gyönyörűnek tartok, mások mégsem ítélik annak, mert pl. nyeszlett, az alakját nézik, miközben számomra az arca figyelemre méltó.


Lehet, hogy te gyönyörűnek ítélsz valakit, aki flegmaképű “b*tchface”, tökéletes arc-szerkezettel, de unott képpel, közben számomra ez visszataszító, jobban bejön az, ha valaki mosolygós, nem zavarják őt a mosolyráncok sem, még ha átlagos is az arca, de a kisugárzása alapján lesz a toppon, hiába tökéletesek az arc-vonalai más nőnek, miközben a kisugárzása nem jön be, amit kifejez magából.

2018. márc. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Amugy mindenkinek koszonom a valaszokat, mindegyikben volt valami epito es elgondolkodtato, szoval felpontoztam az osszeset

Es hat valoban ugy johetett le, hogy bekepzelt p.csa vagyok, de igazabol en inkabb bizonytalannak talalom magamat, mint egoistanak. Nyilvan erzodik az egoizmus a kerdesben, de igazabol szeretem az embereket, es nem tartom magam tobbre toluk azert, mert szerencses helyre szulettem, vagy mert elonyos a kulsom, ezert szivesen szoktam segiteni barkinek, akinek tudok, akar szellemileg, akar anyagilag. Nem en ertem el a penzt amibol elek, ezert nem hiszem, hogy lenne okom ra buszkenek lenni, de ugy gondolom, hogy a kerdes szempontjabol talan fontos lehetett.

Es hat igen, a keresztbetevos resz felreertheto, de tenyleg nem hibaztatom a lanyt, es nem ‘tehet rola’, hogy ilyen kommentek erkeznek a posztjaihoz, vagy igy velekednek rola.

2018. márc. 4. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!