Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy gazdag/jóké...

Miért van az, hogy gazdag/jóképű pasikra egyáltalán nem vagyok irigy, de gazdag/csinos lányokra és nőkre viszont iszonyatosan?

Figyelt kérdés
24 éves egyetemista vagyok, természetesen csóró (se kocsi, se semmi csak egy laptop és a szüleim lakása). Amikor egy tizenmilliós drága luxusautóban (Merci, BMW) meglátok egy - akár jóképű - pasit sosem érzek irigységet, mert vagy arra gondolok, hogy "Na, egy fiatal srác, biztos gazdagok a szülei én is szívesen tolnám azt az AMG Mercit, megérdemli" vagy pedig azt, hogy "Biztos okos, talpraesett a kölyök, gratula neki, kár, hogy én nem vagyok életrevaló". Na de amikor meglátok egy filigrán, ajakharapdálós, darázsnapszemcsis önelégült p***át, amint úgy bámul ki a kormány mögül - miközben igazgatja a haját, mintha egy VS modell lenne - hogy árad róla a megvetés és a lenézés, akkor férfiként is szívesen meglincselném ott helyben, ha törvényes lenne. És az a vicc, hogy ezt a csajok a kis japán 4-8 milliós kamu SUV-jeikkel meg kis Mini Cooper-jeikkel (mintha annyira trendik lennének ezek a kis szúnyogcirkálók) is eljátsszák, mintha ők lennének Kim Kardashian a Ferrarijában. Annyira irritálóak. Ezek a nők mégis mit dolgoznak, hogy sokaknak olyan drága autóra telik, amelyekről tuti azt gondolnám, hogy egy pasi vezeti. Pedig alapvetően a konzervatív, egyszerű nőkkel nincs bajom. Mi az oka annak, hogy ezt az állatfajt annak ellenére utálom, hogy pasi vagyok, míg a pasikra egyáltalán nem vagyok irigy? Válaszokat várnék tőletek, köszi.

2017. okt. 7. 12:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Selejtnek születtél. Belőled árad a megvetés, lenézés, ezt vetíted ki azokra a nőkre, akiket a kormány mögött látsz.
2017. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Őő...

Amellett, hogy részben egyet tudok veled érteni (részben, mert sokan szopikázással szereznek ilyen autót).

De mi van akkor, ha szimplán gazdagok a szülei, vagy ügyes volt és megcsinálta a szerencséjét (mondjuk nem a testéből)?- mint a fent említett téged nem zavaró srácok.

Kikérem magamnak a nők nevében ezt a diszkriminációt!!! És mérhetetlen hímsovinizmust...

Engem szemèly szerint a bmw-s kopasz maffiózók jobban irtitálnak, mint pár hónapja is egy kisgyerekes anyának vertek be egyet a piros lámpánál, mert annak nem tetszett, hogy besoroltak elé.

Komolyan a férfiaknak mindent lehet? Meg az természetes, ha sikereket érnek el? A nők meg csak max. a testükből?

Hát nem lennék a te feleséged sem :/


26/N

2017. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Az egyetemisták szégyene vagy. Inkább le se írtad volna, hogy egyetemre jársz. Ebből is látszik, hogy egy diplomától még nem lesz ember senkiből.
2017. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy azért, mert tetszenek neked ezek a nők (nem meglepő, a többségük valóban szép), de úgy érzed, sosem állnának szóba veled, ezért azzal védekezel, hogy utálod őket. Tudatalatti ösztönös reakció.

Vagy valahol mélyen lenézed a nőket valamiért, kevesebbnek tartod a férfiaknál, és rosszul érzed magad attól, hogy egy nő elért valamit, amit te még nem, holott ő csak egy nő.

Ez a két tippem van, aztán lehet, egyik sem igaz.

2017. okt. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4: Vszeg neked lesz igazad, mindkettő megállja a helyét. Csak azt nem tudom, ha állítólag annyira hátrányban vannak a nők az állásinterjúkon (most nem a bögyös Katikára gondolok, akit papír nélkül is felvennének, hanem az átlagosan csinos nőkre) meg a nők átlagfizetése kevesebb, mint a pasiké, akkor hogy a francba lehetséges az, hogy 5-ből 3 x5-ös BMW meg Q7-es Audi kormánya mögött (és akkor a középkategóriás autókról nem is beszélve, amelyben szinte mindig nőket látok) mindig egy ilyen tipikus filigrán csajt látok, aki a legkeményebb amazon, amíg a volán mögött kell nyomnia a dudát és illegetnie magát a pórnépnek. Úgy gondolom nőként én is jobban érvényesülnék. Nemhiába mondják, hogyha nőnek születsz, akkor legyél vonzó és mindent elérhetsz az életben. Az egyetemen is azt látom, hogy a s***ük is ki van nyalva, mert ha valaki feltesz egy kérést az egyetemi fb csoportban egy mosolygós szmájlival a végén, akkor a sok kiéhezett lúzer csorgatja utána a nyálát és kis túlzással a kisujját sem kell megmozgatnia, hogy legyen egy diplomája. Meg mindig egy pasicsokorral veszik körbe magukat, mintha csak egy rossz Taylor Swift videoklippet néznék. Nevetséges. Az sem véletlen, hogy a pénzügyi képzéseken is nők vannak többségben. Na vajon miért is? Miközben pl. alig van villamos- vagy gépészmérnök csaj.
2017. okt. 7. 13:05
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Irigy vagy és buta.

Építsd az életedet,ne pedig a másikat bámuld.

Egy kocsi után nem lehet ítélkezni,lehet hogy hitelre vett kocsi,vagy kölcsönbe kapott,céges,ilyesmi.

Rengeteg idióta van,akinek semmije sincs,csak egy nagy nehezen összekapart jobbnak mondható kocsija,mert azt látják az emberek az utcán.

2017. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egy nőnek is lehetnek gazdagok a szülei. És azért még mindig kevesebb a nő vezetői posztokon, mint férfi. Persze, van, aki a testével éri el a vagyonokat, de azt gondolom, aki a tudásával harcolta ki, az nem hivalkodik.


Megjegyzem, ha vagyonos lennék, és lenne jogsim, én nem ilyen autókban gondolkodnék, a családban bevált az Opel, megbízható, könnyű szervizelni. Elnézést a kitérőért.

2017. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Te nem a gazdag, csinos lányokat utálod, hanem a nőket úgy általában. Az átlagos, konzervatív nőbe is csak addig lennél szerelmes, amíg egyetlen egyvalamiben nem jobb nálad, onnantól utálnád.


Tudod, a gazdag embereknek is átlagban ugyanannyi lányuk születik, mint fiuk, és persze, hogy ha megteheti, akkor vesz kocsit a szülő a gyerekének, akármilyen nemű.


Egyébként baromi idegesítő, hogy nőként már egy jobb cuccot nem vehet magának az ember, mert amíg a fiúkból mindenki azt nézi ki, hogy biztos sikeres és sokra vitte, a lányoknál rögtön arra gondol az összes irigy barom, hogy biztos szopott érte. Biztos van, aki tényleg szopott, de hidd el, ha ugyanannyi kőgazdag öreg nő lenne, mint férfi, akkor a fiatal fiúkák közt is sok olyat látnál, akinek azért van jó autója, mert öregasszonyt kefél miatta (szegényebb országokban vannak nyaralóhelyek, ahová konkrétan kefélni járnak a gazdag öreg nők), szóval hiába tetszelegsz abban a hitben, hogy nektek mekkora erkölcsi fölényetek van.

2017. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Na, egy fiatal srác, biztos gazdagok a szülei én is szívesen tolnám azt az AMG Mercit, megérdemli"


"Ezek a nők mégis mit dolgoznak, hogy sokaknak olyan drága autóra telik"


Az első mondatodban lévő fiatal srác mit dolgozott, amivel "megérdemli", hogy teljen neki? Ilyen kemény munka farkat növeszteni, vagy mi? :D Vagy kifejezetten transznemű fiúkról beszélsz (mert ott tényleg sokba van a műtét)?

2017. okt. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg a nők általában simán lehetnek sikeresebbek, mint a férfiak. Már az iskolában is meglátszik, hogy a lányoknak jobban a jegyeik, mert szorgalmasabbak, mint sok fiú.

Tény, hogy több fiúnak megy jobban a matematika meg a fizika, egyéb reál tárgyak, mert inkább ők a műszaki beállítottságúak. Ezért is láthatsz több a mérnöki karokon több fiút, mint lányt. Meg a fiúkat jobban is érdeklik ezek a dolgok.

De összességében mégis több nő diplomázik, mint férfi, ez statisztikailag kimutatható. Tehát egyáltalán nem csoda, ha a nőknek jól megy, sikeresek, van pénzük. Bár tényleg van különbség a férfi és női vezetők fizetése között.

2017. okt. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!