Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem ciki az, hogy elvégeztem...

Nem ciki az, hogy elvégeztem az egyetement, erre elárusítóként dolgozom?

Figyelt kérdés

Egy rokononunk nyitott egy üzletet s megkérdezte, hogy nincs-e kedvem eladóként dolgozni. Persze, örültem, hogy van munkahelyem pár utcányira, elég jól is fizet, nyugis munkahely, de valahogy mégis úgy érzem, hogy elvégeztem egy fordító-tolmács-kapcsolattartó egyetemet(nem ez a neve, de ilyen munkakörökben helyezkedhetnék el), erre elárusítóként dolgozom, amihez egyetemet se kellett volna végezzek. Egyrészt örülök, másrészt mint már mondtam, úgy érzem, hogy több van bennem.

24N


2018. márc. 11. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Probaltal elhelyezkedni a szakmadban?
2018. márc. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rád írva hogy milyen végzettséged van. Én is azt kérdezem mint az első :próbáltál elhelyezkedni a szakmádba?
2018. márc. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Az öcsém pénzügy-számvitel szakon végzett, mégis asztalosként keresi a kenyerét. Örömét leli benne és jóval többet keres vele, mint ha egy bankban ülne ügyfélszolgálatosként.
2018. márc. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam. Kaptam rögtön ezt az ajánlatot, és mivel errefele tényleg kevés a munkalehetőség kaptam is az alkalmon, mert jobb, hogy ilyen munkahelyem van, mintha nem lenne semmilyen. Elmenni meg eléggé restelnék. 1 év alatt sikerült majdnem 4000 eurót félretennem, tehát ezért nem is panaszkodom.
2018. márc. 11. 08:17
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Akkor meg speciel nem ertem a problemat. Jol keresel, nem is utalod, csak eppen nem szakmaban vagy. Ha kesobb szeretnel valtani akkor lehetoseged az van, vagy ha mellekeskent akarsz meg penzt szerezni szerintem forditokent az sem lehetetlen
2018. márc. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az a ciki, ha valaki 24 évesen, felnőtt emberként még mindig a "ciki" korszakát éli. Saját életed, magadnak kell tudnod, érezned hogy neked mi a jó és mit akarsz csinálni.


Amúgy fiatal vagy még, most kell kihasználni a lehetőségeket. Ha úgy érzed több van benned akkor meg kell próbálni váltani. Nem azért, mert eladónak lenni "ciki" hanem azért, mert ha nem használod a tudásod, nem fejlődsz benne akkor egy idő után a diplomád sem fog érni semmit tapasztalat nélkül.

2018. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
A mai világban többlábon kell állni, tehát szerintem nem gáz, hogy ezt tetted. Azonban a későbbiek folyamán, ha úgy látod és van kedved, affinitásod hozzá, vállalhatsz a végzettségednek-, a képességeidnek megfelelőbb területet is.
2018. márc. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól érzed ott magad, ráadásul jól is keresel, miért lenne ciki? Sok ember van, aki nem a végzettsége szerinti szakmaban helyezkedik el, megis remekül megvan. Persze, ha úgy érzed, hogy többre vágysz, akkor lépjél.
2018. márc. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!