Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Már egy kérdést sem lehet...

Már egy kérdést sem lehet feltenni anélkül, hogy ne turkáljanak az ember zsebében?

Figyelt kérdés

Egyszerűen rosszul vagyok attól, hogy az ember feltesz egy kérdést, teljesen mindegy, hogy milyen témáról van szó, rengeteg olyan válasz fog érkezni, ami az anyagiakat taglalja, még akkor is, ha annak köze nincsen hozzá. (Ha van és tényleg fontos a kérdés szempontjából, akkor nyilván érthető.) "Honnan van rá pénzed?" és akkor jönnek az ilyen, "tuti van egy idősebb támogatója", "Szerinted? Biztos csak szétteszi a lábát mindenkinek", "anyuci meg apuci kitartja" stb., meg az ilyen "Te mennyit adsz bele a közösbe?", ha pedig az ember leír egy összeget, akkor "az semmi, adj x forintot az már úgy reálisabb lenne" és a "remélem te fogod megkeresni rá a pénzt", "felejtsd el, ennyi pénzt nem fogsz tudni összeszedni" stb...Mindezt úgy, hogy halvány lila fogalmuk sincsen az egészről, hogy ki hol él, mivel foglalkozik, mit csinál, mennyi pénzt keres, mivel, hogyan képzeli el stb. és olyan témáknál, aminek köze nincsen hozzá. Az ember feltesz egy kérdést arról, hogy mi a véleményetek a pl. az angol felsőoktatásról, akkor tuti, hogy lesznek, akik százszor elmondják, hogy "ne is álmodozz róla, mert egy vagyon", ha az ember kiír egy családi konfliktussal kapcsolatos kérdést, akkor ott jönnek a "mennyit adsz a közösbe? ki vette? ki adott bele többet? te mennyit költesz rá" stb., stb...Ha az ember leírja, hogy anyagi problémái vannak és nincsen pénze, akkor szidják, mert "tanulni kellett volna", "vess magadra, hogy ha csak büfészakra jutottál be", "talán dolgozni is kellene", ha pedig valaki le meri írni, hogy jól áll anyagilag és jól keres, akkor megvádolják, hogy hazudik és ugyanúgy szidják, csak akkor biztos felszínes meg sz@&r ember, hogy neki csak ez számít, meg bűnöző és lop és csal, tuti csak lesz&@pott valakit, hogy bekerüljön abba a pozícióba stb., stb.


Én ilyenkor mindig kiakadok rajta, hogy nem ezt kérdezte/kérdeztem és különben meg senkinek nincsen hozzá semmi köze, minek magyarázkodnék meg bizonygatnék itt bármit is idegen embereknek, de ha az ember nem válaszol (sőt lassan már szinte szinte a számlákat stb. is kell mutogatni...), akkor jön az, hogy kamu, kamu, kamu, kamu.....Most komolyan? Ez csak szerintem nem normális?


2018. márc. 15. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Minek foglalkozol velük? :D
2018. márc. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szimplán csak zavar és nem értem. Nekem teljesen mindegy, hogy mit gondolnak, mit képzelnek stb., mert idegenek és amúgy is hülyeséget írnak, de mikor tényleg semmi mást nem lehet látni egy kérdés alatt csak ilyen jellegű hozzászólásokat, akkor az azért már idegesít.
2018. márc. 15. 01:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Akinek mindene a pénz, az nyilván nem fog tudni elvonatkoztatni, legyen bármi is a téma. Róluk többet árul el, hogy ezen kattognak, mint az, hogy tőled, vagy más kérdezőktől ilyeneket kérnek számon.
2018. márc. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem meg az az idegesitő, hogy ezek a kerdések 99%-ban provokatív kérdések, ahol lenyeges infok kimaradnak.
2018. márc. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont rossz példákat hoztál. Rengeteg olyan kérdés van, hogy a huszonéves iskolát akar váltani, ilyenkor igenis jogos megkérdezni, hogy és addig ki fogja eltartani, míg végre kitalálja, hogy mit szeretne végül. Vagy amikor a szintén huszonévesek a -szerintük- tűrhetetlenül borzalmas szüleiket beszélik ki, naná hogy adódik a kérdés, hogy mit tesz azért, hogy felnőttként kezeljék, például volt-e már valaha munkája, saját keresete.


Nem érzem át a problémádat, én írtam már ki kérdést klímáról, lakberendezésről, kutyatápról, aranyérről.... de csak akkor kezdték el az anyagiakat oda nem illően firtatni, amikor egy bizonyos autómárkáról volt szó. Ha veled sorozatosan előfordul, akkor talán veled is baj van.

2018. márc. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!