Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnátok újra gyerekek lenni,2...

Tudnátok újra gyerekek lenni,25 év fölöttiek?

Figyelt kérdés
Ahogy idősödök, egyre többet gondolok a múltra, a jövőre, az emberek látásmódját próbálom megfejteni, vagy épp a magamét, és legutóbb azon gondolkoztam, mi történne akkor, ha valahogy visszakerülnék a múltba, egy pár napra újra gyerek lennék. Olyan 5-6 éves gyerekkoromat élném újra pár nap erejéig. Meg lennének az emlékeim, hogy valójában felnőtt vagyok, csak valahogy ismét gyerek lettem, és tudnám azt is, hogy néhány napon belül visszakerülök a saját időmbe, és tudnám, hogy itt bármit is csinálok, az nem lesz hatással a történelemre, akkor mit tennék? Vagy mások mit tennének ebben a szituációban? Képesek lennénk kiélvezni azt a pár napot gyerekként, vagy dacosan csak azt várnánk, teljen már le ez a néhány nap, hogy végre visszakerülhessünk a jelenünkbe? Ha visszakerülnénk 5-6 éves korunkba, akkor valahogy ösztönösen visszatérne belénk az akkori jellemünk? A gyerek test képes lenne felülírni az idős, sokat megélt agy emlékeit, gondolkodásmódját? Képesek lennénk újra játszani? Újra szüleink nyakába ugrani, mint régen? Szót értenénk az akkori barátainkkal? Lenne kedvünk együtt lógni 5-6 éves gyerekekkel, igazi gyerekként viselkedve? Kinél hogy működne ez? Mert én, ha alaposan belegondolok, szerintem még tudnék gyerek lenni. Ha ilyen szituáció megtörténne, ott, és akkor, arra a pár napra a személyiségem visszazökkenne a múltbéli énem személyiségébe.

2018. márc. 13. 01:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Én is tudnék még gyerek lenni. :) Azt az időszakot nagyon szerettem, talán akkor voltam, úgy utoljára igazán boldog, mert még élt a nagyapám és az apám , őket nagyon szerettem, és a halálukkal (6 és 7 éves voltam, amikor meghaltak), lezárult a gyerekkorom. Persze anyám tényleg mindent tőle telhetőt megtett, hogy ne így érezzem, de én belül már nem tudtam átlendülni, úgy éreztem, hogy súly került rám, és most már komolynak kell lennem. Érdekes látni az 5 éves és 7 éves koromban készült képeket, látni a különbséget, ha máshol nem, akkor is a tekintetemben.

Lehet, hogy kicsit eltértem a témától, de visszatérve a kérdésre: én úgy viselkednék (próbálnék úgy viselkedni), mint akkor, tudom már sohasem kapom vissza, azt a gyermeki ártatlanságot és naivitás, amivel a világot szemléltem, de olyan jó lenne kicsit elhinni, hogy mégis, csak az illúzió miatt.

Az akkori barátaimat is nagyon szerettem, sőt néhánnyal még ma is ismerősök vagyunk face-n, de már nem beszélünk, megváltoztunk, mások vagyunk, mint akkor, már más úton járunk. Jó lenne kicsit visszakapni őket is.

Összegezve, ha most azt mondanák, hogy holnaptól pár napig gyerek lehetek, simán belemennék. Sokan furcsállták, hogy miért szeretem/szerettem a 90-es éveket, hát pont ezért, mert nekem ez egyenlő volt a boldog gyerekkorral. :)

Ezen kívül én még az egyetemes korszakomat szerettem, de tinédzser például soha nem lennék újra, pokoli 4 év volt, szörnyű gimis osztállyal…

2018. márc. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudnek. Megmaradna a szex emléke, meg minden egyeb, ami egy gyermeki agyba nem fer bele. Szeretek gyerekekkel lenni, játszani, de mar csak felnőttként.
2018. márc. 13. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Simán tudnék, pedig elmúltam 40. :) Kiélvezném jól azt a néhány napot, jókat játszanék a régi játékaimmal, pajtikkal, ehetnék békebeli nasikat, kenyeret. Megvan még a házi is, érdekes lenne látni a berendezést, régi fákat, kertet, a régi szomszédokat, a kutyámat. Szerintem jobban érezném magam, mint anno. Mikor indulhatok? :)
2018. márc. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

A jelen sokkal jobban tetszik, mint a múlt.

Így amennyiben a régi utazás elvenné azt a pár napot a jelenemből, akkor nem kérném.

2018. márc. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. márc. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
Isten ments. Soha többé nem szeretnék olyan kiszolgáltatott lenni mint gyerekként.
2018. márc. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudnék és nem is akarnék. Egyrészt borzasztó gyerekkorom volt és nem kívánom újraélni, másrészt számomra a függetlenség az egyik legnagyobb érték az életben.
2018. márc. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Érdekes. Szerintem összefüggésben lehet a dolog azzal, hogy akinek szép és önfeledt gyerekkora volt, az szívesen visszamente túristaként. Akinek viszont rossz emlékei vannak, azok nem szívesen. Én amúgy úgy vagyok vele, hogy még a negatívabb életszakaszaimba is visszamennék kíváncsiságból. Utáltam iskolába, gimnáziumba járni, de 1-2 napra újra megtenném. Érezni akarom a régi érzéseket, akár negatív, akár pozitív. Tudom, nem mindenki van így ezzel, de én (most nagyképűség nélkül) filozófikus gondolkodású ember vagyok. Szeretek csak úgy ülni, és morfondírozni órákon át. Jobban meg tudnám érteni a dolgokat, jobban megismerhetném magamat, ha bizonyos életszakaszaimat újra átélhetném. És nem csak az élményeket, a világot is újra látni akarnám. Az akkori házunkat, az akkori utcákat, kocsikat, ruhákat, szlengeket, emberi beszélgetéseket, stb. Elmondhatatlanul örülnék neki, ha néha vissza tudnék menni a saját múltamba. Az élet csak pereg előrefele, de vissza már nincs semmi, csak az emlékek...
2018. márc. 13. 16:32
 9/12 anonim ***** válasza:

Miért kellene újra gyerek lenni, ha máig maradt belőle s elő is csalogatható...

A tuskókból hal csak ki a gyerek...látszik is rajtuk.

2018. márc. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"akinek szép és önfeledt gyerekkora volt, az szívesen visszamente túristaként. Akinek viszont rossz emlékei vannak, azok nem szívesen"

Ehhez mondjuk nem kell agysebésznek lenni, hogy rájöjj.

2018. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!