Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy reagáljam le az ilyen...

Hogy reagáljam le az ilyen jellegű beszólásokat?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok,és emiatt a rokonok mindig letámadnak azzal,hogy bezzeg az afrikai/ázsiai gyerekek éheznek; hogy egy hajléktalannak sokkal rosszabb élete van,meg hogy X-nek és Y-nak alkoholisták/drogfüggők a szülei,mégse depressziósak,stb.

Sose szoktam panaszkodni,vagy beszélni arról,hogy mit érzek,még jókedvűnek is próbálom mutatni magam,úgyhogy nem értem,miért szólogatnak be..

Lehet,hogy ezek a beszólogatások nem tűnnek kívülállóként idegesítőnek,de nekem már kezd az agyamra menni.



2018. márc. 15. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mond nekik,hogy semmi közük hozzá! Engem valaki állandóan bánt,hogy miért ezt csinálom,miért nem azt.
2018. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Egy döntés hogy ne legyél depis. Ne fogadd el a hangulatod akarj rajta változtatni.
2018. márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés,amikor az embert állandóan szekálják.

Amúgy meg a depressziót az elfojtások okozzák.

2018. márc. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2es ez nem ilyen egyszerű. A depresszió egy mentális betegség, amit kezelni kell. Ez olyan, mintha egy rákos embernek mondanád, hogy őu dönti el, hogy rákos marad-e
2018. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Ez olyan, mintha egy rákos embernek mondanád, hogy őu dönti el, hogy rákos marad-e"


Ilyen buta hasonlatot nagyon rég hallottam! Rákos betegségek kívülről jönnek, azzal nem tudsz mit tenni, Nem te döntöd el, hogy "Na! Holnap rákos leszek!" míg a depresszió belülről jön és az egyéntől függ, hogy mennyire erős!

2018. márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!


"Rákos betegségek kívülről jönnek, azzal nem tudsz mit tenni" -> Ugye ezt nem gondolod komolyan? Tehát ha én elmegyek egy étterembe, eszek egy rákot, attól leszek rákos?


Pont a rák kialakulása az örökítőanyagok meghibásodására vezethető vissza, vagyis az, hogy ki mennyire fogékony rájuk, nagyban függ attól, hogy ki milyen géneket örökölt a szüleitől. Valóban kialakulhat külső hatások révén is rák (pl. stressztől), de a legtöbb esetben az ember szintén nem választja meg, hogy mennyire stresszes környezetben létezik, tehát abszolút nem helytálló az a mondat, hogy a rák kívülről jön.

2018. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Meghazudtoltad önmagadat ember!


A stresszel mi a helyzet? Az is öröklött betegségi forma? Na ne viccelj!

2018. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mármint depresszió...
2018. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A rák kialakulása függhet az öröklött génektől, vagy külső hatásoktól, például a stressztől. Magyarul a rák fő kiváltó okai nem "kívülről" jönnek, ahogy te fogalmaztál, ugyanúgy, mint ahogy a depresszióra való hajlam sem attól alakul ki, hogy hányszor szólnak be egy nap az utcán...


De úgy látom felesleges veled vitába szálnom, mert az alapvető mondatértelmezéssel is problémáid akadnak. További szép napot.

2018. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jól elkanyarodtunk a kérdéstől :') Amúgy a depresszió lehet endogén (örökölt) vagy exogén (külső hatások miatt kialakult). A rák szintén lehet öröklött vagy rossz életmód miatt kialakult. Az utóbbiról nem tudok olyan sok mindent,javítsatok ki,ha hülyeséget mondtam.
2018. márc. 17. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!