Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ismerjem fel a bántó...

Hogyan ismerjem fel a bántó helyzeteket, és hogyan reagáljam le azokat azonnal?

Figyelt kérdés

Most már lassan törzsvendég vagyok ebben a témában itt gyk-n, de nektek köszönhetően úgy látszik pszichológus nélkül is kimászom a problémaveremből. :)


Szóval, kezdődött azzal, hogy ne bánts virág voltam, de most már meg tudom magam védeni, legalábbis ezt vettem észre. Azonban sajnos ezt csak a közeli barátokon, rokonokon tudom gyakorolni, akikkel kevesebbet találkozom, vagy vadidegenek, egyszerűen nem megy. Mikor beszólnak valamit, hirtelen lefagyok, és vagy csak mosolygok, vagy nagyon kedves dolgokat mondok annak ellenére, hogy leszóltak.


Példának okáért: A minap sétáltattam lent a kutyust, mikor felénk indult (sötétben) egy idegen nő. Elhúztam a picit (egy kis mopsz), mert egyrészt féltettem, másrészt tudom, hogy nagyon ugrálós. Minden idegennek nagyon tud örülni és nem akartam, hogy felugráljon.

Erre a nő érdekes hangon megszólal, hogy most miért nem engedem oda a kutyámat, nem fogja bántani, meg hogy miért nem hagyom. Tudom, hogy ez nem bántás, de ne ő döntse már el, hogy hogyan nevelem a kutyám. Erre én csak annyit tudtam mondani, hogy ja jó, elnézést és odaengedtem a kutyust. Pedig egyáltalán nem ezt akartam...

Hogyan tudnám azonnal lereagálni a helyzeteket, hogy ne kelljen utána gondolkoznom mit mondhattam volna? Vannak erre valamilyen gyakorlatok?


Köszönöm előre is a válaszokat (ismét:D)!



2016. dec. 6. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos bizonyos emberekkel megtehetik azt, hogy könnyebben beszólnak nekik.

Ebből fakadóan talán a világ legártalmatlanabb emberei, meg akik szinte sosem kerülnek konfliktusok közé: a 3 ajtós nagydarab állatok.

Régen én is olyan voltam, mint Te, de bevallom, akkor jobban éreztem magam.

Manapság már a másodperc tört része alatt lereagálom az ilyen helyzeteket, és szinte minden élethelyzethez negatívan állok hozzá.

Nem kell egy védekező életmódban élni, nem jó ez. :(

Legszebb akkor lenne, a világ, ha mindenki olyan lenne, mint Te.

2016. dec. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tök jó neked, hogy ilyen komoly problémáid vannak. :)

Legyél egy kicsit nyitottabb, aki jó indulattal közeledik feléd, azzal legyél akkor is barátságos, ha személy szerint idegesít kicsit. (Pl. ha lenne kutyám, akkor férfiként kifejezetten tetszene ha jó csajok jönnének kutyámat simizni, így jól lehet ismerkedni. De ha egy dagi fogyatékos gyerek, vagy egy majdnem hajléktalannak kinéző öreg jönne oda, azzal is rendesen viselkednék, mert ez esetben az ő közeledésükben sem látnék semmi negatívat, pl. haszonlesést.)

2016. dec. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már buta vagy ahhoz, hogy frappánsat visszaszólj, meg mindig csak két nappal később jut eszedbe mit kellett volna mondani... akkor inkább ne szólalj meg ilyenkor. De ne is ugrálj már úgy, ahogy mások akarják. Ha férfi lett volna az illető és nem a kutyáddal, hanem a "cicáddal" akart volna játszani, akkor arra is azt mondod hogy "ja jó, elnézést" és hagyod neki?! Menj tovább ilyenkor szó nélkül, ha nem tudsz beleállni egy helyzetbe akkor hagyd ott, de ne add oda mindened, csak mert azt mondták.
2016. dec. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha ilyen tipus vagy akkor erre nehéz mit tanácsolni.

csak annyit tehetsz hogy utólag gondolod végig mit kellett volna bizonyos esetekre reagálni és legközelebbi szituációban már képbe leszel

2016. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aki felismeri, hogy problémája van és változtat az életén, hogy jobb legyen az nem buta. Maximum megszokás rabja vagy esetlen.


A mosoly, a nevetés nem csak a boldogság, hanem sokaknál a zavar jele.


Ha bárki beleszól a dolgaidba és el akarja dönteni mit vagy kéretlenül ad tanácsot, vagy tukmál rád valamit (akár véleményt akár terméket) akkor domináns akar lenni. Ha érzed, hogy mosolyogsz akkor tudd, hogy zavarban vagy és ilyenkor inkább valóban hallgass. Esetleg mondhatod azt, hogy (akár magadban is eleinte) "Nekem kell eldönteni, hogy mit szeretnék (odaengedem-e a kutyámat, stb.)" A hallgatás még mindig ezerszer jobb mint bármiféle magyarázkodás.


A legjobb gyakorlat a magabiztosság. Ha tudod, mit szeretnél, ha tudod hol vannak a határaid és mikor lépi át azt egy idegen (pl. előző bekezdésben soroltak).


Képzeld el, hogy van körülötted egy kerités. A keritésen belül vannak azok a dolgok amik a Te hatásköreid (mit szeretnél tenni és mit nem, mit gondolsz valamiről, stb.) A többieknek ugyanúgy van ilyen kerítésük. Ha be akarsz menni a másik keritésébe akkor megkérdezed, hogy bemehetsz-e (segithetek-e, kiváncsi vagy-e a véleményemre, stb) vagy ő maga enged be (véleményed erről-arról?). Ha ezek nincsenek meg akkor betörtél a másikhoz. És forditva is igaz. Hozzád sokszor törnek be. Ne Te kérj ilyenkor elnézést, mert annál nincs rosszabb. Ugyanis azzal Te magad engedted be a másikat, méghozzá garázdálkodni és területet foglalni akár örökre. Jó hir, hogy sok munkával bárki kiűzhető keritésen kívülre :D

2016. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tenyleg nagyonjo kis tema.

Küzdök ilyesmivel en is, hogy nem eleg talpraesetten reagalok le szituaciokat.

Könnyen letorkolnak, magyarul.

En meg hallgatok es hagyom, hoghy a masik mondja el a velemenyet. En meg az enyemet megtartom magamnak.

A legjobb talan, hogy ha a KÖVETKEZÖ situra felkeszültebben erkezünk. ha az elözöt vegiggondolom es utana legközelebb egy fokkal talpraesettebben tudok reagalni.

Ez nekem eddig bejött. Igaz, nem olyan ütemben.

A gond velünk, hogy nem vagyunk elegge agresszivek. Söt, semennyire se szinte.

2016. dec. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!