Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok csaj miért tart házi...

Sok csaj miért tart házi kedvencként nyulat?

Figyelt kérdés
Számomra fura, mert mi otthon természetesnek vesszük, hogy ketrecekben tenyésztjük a húsáért. Szinte minden héten megölünk egyet-kettőt, mert nagyon finom a húsa. A fb-on viszont sok olyan csajt szoktam látni, aki a nyuláról tölt fel fotót, puszilgatja és simogatja, mintha valami kutya vagy macska lenne. Vajon ezek a lányok milyen véleménnyel lennének rólam és hajlandóak lennének-e összejönni velem? Ha esetleg vannak itt hasonló csajok, tőletek kérdezném: Milyen véleménnyel vagytok rólam?

2018. márc. 17. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

Vazze!

Neked hogy esne ha teged ès a rokonaidat,szeretteidet ketrecbe tartanànak a húsotokèrt ès minden hètem negölnènek egyet közületek,hogy megzabàljanak utàna 24 óra múlva kiszarjanak? Fogadni merek,hogy mèg te vagy felhàborodva!😠

2018. márc. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Egyik ismerősömnek egy ideig a házban, szabadon engedve volt a nyula. Valaki malacot tart “kiskedvencként”, valaki kutyát, macskát eszik (sajnos..) Én sose tudnék megölni egy nyulat se, de ez emberfüggő.
2018. márc. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Talán mert cukinak tartják? :D

Amúgy nekem nincs nyuszim, annyira nem is rajongok értük, mondjuk a húsukat sem szeretem. Viszont nagyon aranyosnak tartom a minimalacokat, egyszer talán szeretnék is egyet, mégis imádom pl. a szalonnát :/ Szerintem ha lenne egy malackám, még én magam sem mondanék le a sertéshús evésről, szóval a barátomtól se lenne jogom elvárni, hogy ő ne egyen többé disznóhúst...Úgyhogy ja, összejönnék ilyen fiúval.

2018. márc. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Hát figyelj, szerintem te ezt rossz oldalról közelíted meg...Ez nem attól függ, hogy milyen állatról van szó, hanem arról, hogy milyen célból tartod. Az addig rendben van, hogy vannak tipikus "házikedvenc" állatok (pl. kutya, macska, papagáj stb.), amiket az ember kedvtelésből tart és aranyos, lehet szeretgetni, tanítgatni, játszani vele stb. és vannak tipikus haszonállatok (pl. disznó, juh, szarvasmarha stb.), amiket pedig az ember általában azért tart, mert valamilyen módon felhasználja a húsát vagy a tejét, tojást stb. Ugyanakkor szerintem ma ez már nem ilyen fekete-fehér. Nekem például van egy ismerősöm, aki szürkemarhákat tart, viszont nem abból a célból, hogy levágja, feldolgozza, eladja stb., hanem szürkemarha simogatót nyitott és kb. úgy bánik velük, mintha a gyerekei lennének. Akkor, ahogyan már előttem is írták ilyen a disznó is (bár mondjuk azért szerintem inkább törpemalacokat szokás házikedvencként tartani és nem egy normál disznót, de biztos van példa erre is) vagy a nyúl is.


Van különbség aközött, hogy te üzleti célból megvásárolsz x nyulat, úgy, hogy te tudod, hogy őket egy idő elteltével levágod/eladod (saját vagy üzleti célból) és ez egy folyamatos történet, nyulak jönnek, nyulak mennek és aközött, hogy te megvásárolsz egy nyulat, azért, hogy házikedvencként neveld és gondoskodj róla. Nyilván az első esetben is gondozod őket és foglalkozol velük, viszont nem úgy kötődsz hozzájuk és már az első perctől kezdve tudod, hogy mi lesz a sorsuk, hiszen ezt te már eldönötted, ezért szerezted be őket. Míg, a második esetben azért vettél magadhoz egy nyuszit, hogy legyen egy kis társad, akivel napi szinten törődhetsz, akit babusgathatsz és ő bizony a szívedhez fog nőni. A kettő szerintem teljesen más. Most gondolj bele, hogy pl. van egy kutyád, akit szeretsz és látod rajta, hogy ő is szeret téged, mindig játszol vele, vár téged a kapuban, hálás neked, amiért vele vagy stb., majd valaki közölné veled, hogy miért nem vágod le...eszedbe nem jutna levágni, nem? Most ez hülye példa tudom, de ilyenkor már csak ennyire tellik és kérlek vonatkoztassunk el attól, hogy a kutyát nem szokás levágni és megenni, de remélem érted, hogy mit akartam ebből kihozni. Azt a kutyust már ismered, ő egy családtag, szeretitek egymást stb., nem szeretnéd őt elveszíteni se beteség, se baleset miatt, így abba sem mennél bele, hogy levágjad, kvázi megöljed.


Nekem volt nyuszim, akit nagyon nagyon szerettem. Ő egy családtag volt, imádtam és nagyon megviselt, mikor elveszítettem őt. Emiatt én nem eszek nyúlhúst, onnantól kezdve, hogy nekem volt egy nyuszim, mert nem vagyok rá képes, valahogyan erkölcsileg nem visz rá a lélek. Ugyanakkor bajom nem volt és nincs is azzal, aki igen vagy azzal akiről tudom, hogy ő kifejezetten hús céljából tart nyulakat (van ilyen ismerősöm is), mert ez létezik, ilyen van, bármilyen szomorú is vagy csúnyán hangzik, de azok a nyuszik bizony arra vannak. Szóval én ezt így megfelelő távolságból el tudom fogadni, viszont az biztos, hogy mondjuk nem szeretnék ennek a részese lenni, nem akarom látni, tudni, hallani stb., mert nekem ez nem, szóval én nem tudnék ilyesmit csinálni és tőlem ez nagyon távol áll és mondom, nekem a nyuszi is a "házikedvenc-családtag" kategória. Kizáró ok az szerintem azért nem lenne, de hát nem örülnék neki...amíg nekem ehhet nincsen közöm, addig oké lehet a dolog. Szerintem sokan gondolkodnak így és valamiféle különbséget tesznek a két dolog között, viszont biztosan van olyan is, aki zéró toleranciát tanúsít.

2018. márc. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Én szeretem a nyúlhúst, de tartottam már nyulat házikedvencként is. Egyiknek a másikhoz nem túl sok köze van. Mi a párommal szeretnénk minimalacot venni házikedvencnek, pedig mindketten sok bacont és disznóhúst eszünk. Ismerek egy idősebb nénit is, akinek voltak tyúkjai, de az egyiket házikedvencként kezelte és azt az egyet nem vágta le.
2018. márc. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert aranyosak, és puhák. Ismerősömnek is van nyuszija, hát irtó édes. :D

Amúgy engem nem zavarna, el tudnám fogadni, hogy ti ezért tartjátok.

2018. márc. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak a házikedvenc nyulak, és vannak a húsáért tenyésztett étkezési célra szánt nyulak. A kettő teljesen más kategória. Egyébként sokan azért tartanak nyulat, mert aranyosnak tartják, de sokan nincsenek felkészülve a mozgásigényére, de ez már más lapra tartozik. Egyszer nekem is volt nyulam, tájékozatlan voltam, aranyos volt, de nem tudtam biztosítani a számára szükséges teret, így kerestem neki jobb helyet.

Most madártartó vagyok, erre is lehet mondani, hogy hogyan fér össze azzal, hogy egyébként megeszem a csirkét, jó, de a kedvencként tartott madár más kategória.

De olyat is hallottam már, hogy baromfitartónak volt kedvenc kakasa, akit nem akart levágni, és mikor kiderült, hogy elpusztult és azt főzték meg, nem tudta megenni, mert az a kakas családtag volt számára.

2018. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmilyen állatot nem kötelező megenni.
2018. márc. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7 éve van nyulam. Szüleim nem engedtek kutyát mire kitaláltam, hogy akkor nyuszi lesz és kész. :D

Azóta se tudom elképzelni nélkülük az életem. Vágytam egy szőrmókra akit szerethetek stb.

Én azt is nehezen viselem ha a párom egyáltalán evett nyúlhúst, nem hogy még olyan családban is éljen ahol levágják őket.. Nálam egyértelműen kizáró ok.

2018. márc. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!