Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetne hatást elérni?

Hogy lehetne hatást elérni?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves lány, és az eddigi életére nem lehet büszke. A szexet és mindent 13 éves korában kezdte el egy nála kétszer idősebb emberrel, és sok kapcsolata volt már, és ott mindig megcsalta az illetőket. Továbbá rengeteget hazudik, szinte minden ígérete és szava hazugság, és ezt a szüleivel és mindenkivel teszi, a szülei pedig így nevelik. Szeret másokat megszégyeníteni nyilvánosan, "bepasizni", valakit idegronccsá tenni és még sorolhatnám.


Ezeket onnan tudom, mert sajnos megtapasztaltam, barátnőm volt. Rengetegszer bántott, fenyített meg és tette velem is azt, mint a többiekkel. Szinte mindig tele volt sebbel a testem, a szülei pedig engem fenyítettek meg, hogy feljelentenek, mert bántom a lányát... A lakhelyén rengetegen tudnak erről, és a családi köre is, hogy milyen.


A lényeg: segíteni szeretnék rajta, mert tudom hogy benne lakozik a jó. Lehet hülyének néznek rengetegen, de alapvetően egy jó szándékú ember vagyok, aki szeret segíteni máson, és neki nagyon kell a segítség. Onnan tudom, hogy ott lakozik benne a jó, mert a kapcsolat idején súlyosan megsérült a bal lábam és amíg ágyba voltam kötelezve, addig ő önszántából itt maradt és segített, törődött velem.


Mitől lehet ilyen? Hogy tudnék hatással lenni rá? Vagy örökre ilyen marad?


17f



2018. márc. 24. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ebből a csajból lesz később a Tortúra főszereplőnője. Én azt mondom, hogy ha segíteni akar majd magán, akkor lehet felkarolni. Amíg jól érzi magát ezekben a helyzetekben, és kiskirálynőnek, addig mindegy, mennyire jók a szándékaid. Mást nem ha komolyan beléd szeret, és elviszed ebből a környezetből, akkor talán jobb lesz, de lassan felnő és nem tudom mennyire fog változni. Egyik napról a másikra nem vetkőzi le magáról senki a rossz tulajdonságait. Esetleg kitartással, ha mellette maradsz, ha rájön milyen ember, akkor segíthetsz neki.
2018. márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sokszor volt már olyan, hogy amikor épp segítettem neki, akkor mondta: "rájöttem, hogy te miket teszel értem, én pedig ilyen vagyok veled". (Mindig szoktam támogatni, segíteni neki és pozitívan hozzáállni, stb.) Utána nem sokra rá olyan, amilyen volt. Innen tudom, hogy ott van benne a jó.

Azt mondta, hogy most hétvégén nővérénél lesz. Ez a nővére 17 évesen szült és egy olyan férfival él együtt, akivel agyon csalják egymást. Amikor egyszer elérzékenyült, akkor elmondta, hogy ez a férfi hármasba akarta csinálni a nővérével együtt, illetve a nővére magával rángatja, hogy fedezze, amíg mással kavar, stb. Szóval nem ép elméjű korához képest. Nekem is kamu fiókból írogatott a nővére, hogy jó pasi vagyok, stb.

Amióta nővérénél van tegnap óta, még jobban baromként viselkedik.

2018. márc. 24. 13:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg el kell szakítani ebből a világból, mert ez lesz az egyik fő oka annak, hogy így viselkedik. De tizenévesen sajnos ez neked szinte lehetetlen.
2018. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért lenne lehetetlen? Hogy lenne lehetséges?
2018. márc. 24. 13:54
 5/9 anonim válasza:
Emeld ki ebből a környezetből. Én úgy látom, hogy ha ezek között az emberek között marad, semmiképp sem fog javulni. Persze ez csak akkor lehet, ha ő is akarja. Ne mondj le róla!
2018. márc. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Például, mert nem tud onnan elköltözni, de azt meg lehet oldani, hogy nálad lógjon esetleg.
2018. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a családja ékszereket, telefont ígér neki és a feltétel az, hogy haza kell járnia. Próbáltam már, de túlzottan ragaszkodik ahhoz, hogy megkapja, stb.
2018. márc. 24. 14:41
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Szóval megcsalt téged a kicsike, de te játszani akarod a hőst, aki megmenti? De nem veszed észre, hogy lábtörlő vagy, nem pedig férfi? Hagyod neki, hogy még tovább beléd törölje a lábát, aztán 2 év múlva meg itt vergődsz majd, hogy “minden nő aljas”. Szerinted a mai szombat estét kivel tölti, ki üríti bele a tárat, azt hiszed hogy közben rád gondol majd?
2018. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd akkor fog változni, ha neki szüksége van rá. Te nem tudod elérni, hogy szüksége legyen a változásre. Jelenleg nagyon is élvezi, hogy irányít mindent, körülötte forog a világ, és mindent megtehet következmény nélkül. Ilyen helyzetben nem tehetsz semmit érte, mert mindene megvan, és tökéletes. Legalábbis ezt gondolja.
2018. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!