Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan küzdötök meg a...

Ti hogyan küzdötök meg a megpróbáltató, stresszes helyzetekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kíváncsi vagyok arra, hogy a remény, megküzdés és az élettel való elégedettség hogyan kapcsolódik egymáshoz, így kutatásomban ezt vizsgálom. Minél több kitöltőre lenne szükségem, így gondoltam segítséget kérek tőletek, a kitöltés kb 10 percet vesz igénybe. A kérdőív linkje:


[link]


Előre is köszönöm :)



2018. márc. 24. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy 10 éves irta ezt? Elkezdtem,de mikor már 3x olvasom ugyan azt a kérdést ÁÁÁh hagyuk.
2018. márc. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezek pszichológiai kérdőívek, felnőtt pszichológusok, kutatók állították össze, oka is van, hogy miért van több hasonló kérdés
2018. márc. 24. 23:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Kitöltöttem, de tényleg sokszor ugyanaz a kérdés van 3x feltéve, csak máshogy megfogalmazva. :/
2018. márc. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon gagyi, váltakozó skálaszélesség, ugyanazon kérdések nagyon sokszor feltéve, utána meg már teljesen légbőlkapott állítások... És ezért egy diploma fog járni.
2018. márc. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A skálaszélesség változó, hiszen különböző kérdőívekből áll, és mint mondtam nem én találtam ki a tételeket hasraütésszerűen, hanem pszichológusok, kutatók, és ezeket a kérdőíveket széleskörben használják, de köszönöm a visszajelzéseket.
2018. márc. 25. 09:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Legalább tudjuk miért panaszkodik mindenki, hogy hiába jár pszichológushoz...

Az viszont tényleg elkereserítő, hogy ennyire vaskalaposan mész utána, hiába 5-ből 5 kritikai komment volt. Így te is csak olyan haszontalan szakember leszel, mint akik ezt írták.

2018. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az első észrevételedre azt tudom válaszolni, hogy ha valaki valamilyen problémával kerül pszichológushoz, akkor a pszichológusnak nem az a feladata, hogy megoldja a páciens életét, de még tanácsot sem adhat, együtt kell fejlődni, összefüggésekre rávilágítnai. Így nyilván nem csak a pszichológus munkáján múlik az eredményesség, azt gondolom nem egyszerű pálya e szempontból.

Másrészt a kritikákat elfogadom, de vannak szabályok, amiket be kell tartanom a műhelymunka elkészítésében, így nem igazán van olyan opció, hogy kitalálok mondatokat, amiket hasraütésszerűen skálázom stb. Remélem így már érthető, ha nem, akkor nagyon sajnálom.

2018. márc. 25. 17:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, érthető, mindkét megállapítás és védhető a tipikus "orvosi" megközelítésben, sajnos más orvos (nem pszichológia, egész más szakterület) is ugyanígy áll hozzá. Az orvosok jól csinálják, a beteg és a rendszer a hibás, de ebbe ne menjünk bele.

De.

1. Két emberen múlik a terápia, de szerinted (téged oktatnak erre, te láthatod jobban ha nem csak végig ülöd az órákat, jársz gyakorlatokra), tényleg a páciensek 90%-a, úgy áll hozzá, hogy nem akar eredményt elérni, hanem csak táskaszámra hordja a pénzt a pszichológushoz?

2. Annyi az észrevételed, hogy ez a szabály. Bekopiztál előre megírt teszteket, és bele sem gondolsz, hogy értelmetlen? Nekem mérnökként nagyon fura és szinte elfogadhatatlan, hogy semmi előremutatás nincs a dologban.

2018. márc. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Statisztikám nincsen arra vonatkozóan, hogy a terápiák mekkora részben sikeresek, nem jelenteném ki, hogy x százalékban sikeres vagy sem. De szemléltetek egy példát: egy evészavaros beteget elhoznak pszichológushoz, elhiszed, hogy nem lesz könnyű áttörni ezt a betegséget? A legellenálóbb és legrafináltabb betegség. Vagy aki depressziós, elhiheted, hogy annyitól nem gyógyul meg, hogy azt mondom neki, hogy az élet szép. Sőt joga van ahhoz, hogy megtagadja a terápiát.

A második pontodra pedig annyit tudok mondani, hogy nyugodtan kereshetsz pszichológiai mérőeszközöket, magyarra adaptált mérőeszközökről is találhatóak anyagok, amiben a megbízhatósági mutatók is fel vannak tüntetve,az elmélet amire alapulnak, eddigi ismeretekre stb. de szívesen átküldöm privátba az általam használt eszközök magyar publikációit.

(egyébként örülök, hogy téged mérnökként így érdekel ez a téma, de én pszichológus hallgatóként, aki nem ért a mérnöki dolgokhoz, nem kezdem el támadni a mérnökök által használt eljárásokat, úgy hogy semennyi ismeretem nincs róla)

2018. márc. 26. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!