Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen helyzetekkel? És Miért verik át a fiatalokat?

Figyelt kérdés

Nos, tegnap történt, hogy egy összejövetel alkalmával úgy döntöttünk, hogy kocsmatúrára indulunk. A harmadik kocsmába voltunk, mikor kikértem a kört. Mindenből 3cl-et kértem. Igen ám, csak a pultos közölte, hogy 5clet sikerült öntenie véletlenül, és fizessük ki a dupláját. Rábólintottam, gondoltam bárkivel megeshet, nem halunk bele. Második kör, megint 3cl, megint többet öntött, és megint kifizettette.(Itt már akartam reklamálni, csak nemvolt kedvem, mert jó volt a hangulat, és nem akartam balhét.) Eljött a harmadik kör, most viszont alapból duplát kértünk mindenből. Megkaptuk, és a pultos közli, nemrég árváltozás volt, és duplát kell fizetnünk.(Ez sehol nemvolt feltüntetve, az itallapon a normális árak voltak.) Na itt betelt a pohár, kérte a panaszkönyvet, és hívni akartam a főnököt. A pultos kiröhögött, és mutatta hogy kint tágasabb. Mondtam neki, hogy nem megyek addig, amíg nem hívja a főnökét. Erre odalöki, hogy itt ő a főnök, és először járjam ki az iskolát, majd kitessékelt minket. Mi persze nem tudtunk mit csinálni, ezért szó nélkül maradt a dolog.

De kérdem én, ha ilyen történik akkor mit lehet cselekedni? Rendőrt hívni, ha egyáltalán kijönnek ilyen pitiáner ügy miatt? Vagy mit, ha így semmibe nézik az embert? Mellesleg hozzáteszem, hogy nem ez az első alkalom, hogy ilyen módon vernek át minket, csak én szolgalelkű eddig szó nélkül hagytam, pont amiatt mert tehetetlennek éreztem magam.


19/F



2018. jan. 20. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem javasolnám sok esetben ezt, de amit veletek műveltek az durva. Szóval egy jó NAV ellenőrzést el tudsz te is intézni nekik csak a megfelelő helyen kell bejelentened.
2018. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogyasztovédelem! Feljelentés! (Gondolom társaságod tud téged igazolni!)
2018. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze, tudnak igazolni. Ismerősöm apja is a fogyasztóvédelmet javasolta, no meg azt, hogy nézzünk utána a jogainknak, mert amíg nem vagyunk vele tisztában, hogy hogyan működnek a dolgok, addig át is fognak cseszni minket.(Teljesen igaza van.) De amúgy elszomorító, hogy ha mostmár szórakozni szeretnénk menni, akkor arra kell figyelni, hogy hol és mikor fognak átverni.
2018. jan. 20. 20:30
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne hagyd légyszi semmiképp annyiban a dolgot, mert pont az ilyen szemetekből kell minél kevesebb.
2018. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, fogyasztóvédelemnél feljelentés. És internetes fórumokon, Facebook, Google értékelés, ahol csak lehet jelenteni az esetet, részletesen leírva. Lássák mások is, adott esetben találtok magatokhoz hasonló embereket akik szintén tanúskodnak.
2018. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Am tuti, hogy nem fizettem volna ki...nincs olyan, hogy olyan arat kér a felesért, amilyenre épp kedve van.
2018. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de már az elsőnél le kellett volna, hogy essen hogy átvernek. Meg kellett volna mondani, hogy bocs de te 3t kértél nem 5t, oldja meg ahogy akarja. Ha pizzát rendelsz és véletlen 32 centis helyett családit hoznak akkor sem fizeted gondolom ki szó nélkül, hanem visszaküldöd a futárt, hogy hozzon másikat vagy adja oda ezt az eredeti áron hisz ők hibáztak.


Miután pedig rájöttél hogy átvernek hagytad, hogy kitessékeljen és nem álltál ki magadért. Pont ezért vertek át.

2018. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
egyetertek az elozovel, olyannal csinalnak ilyen huzasokat, aki engedi.
2018. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hetes, igen, egyetértek, így utólag végig gondolva eléggé papucs voltam. Az a gond, hogy mindig jót feltételezek az emberekből, de úgylátszik hogy most kezdem meginni a levét. Legközelebb megpróbálok hamarabb kapcsolni, és kezelni a szituációt.
2018. jan. 20. 22:27
 10/12 anonim ***** válasza:

Az első kör után el kellett volna mennetek. Nem tűnt fel hogy 3cl töménynek a duplája 6cl ès nem 5cl?

Mi hárman beültünk egy korsó sörre és 2000 ft-ot akartak velem fizettetni, ami ugyebár nem osztható 3-mal. Én kifizettem és a számlával együtt kértem a panaszkönyvet. Erre a 2000-esből visszakaptam egy 500-ast.

2018. jan. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!