Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyek, , jólnevelt"?

Hogy legyek, , jólnevelt"?

Figyelt kérdés

Nagyon ilyen vadóc féle lány vagyok és van pár lány ellenségem akiket, utálok és ha beszólnak megverem őket... Olyasmi vagyok mint Marimar. Hogy kupálodjak ki énis? Hogy beszéljek/köszönjek/öltözzek/viselkedjek hogy úgy tünjön hogy én nagyon jó nevelt vagyok? És ha valaki beszól vagy ilyesmi hogy válaszoljak hogy egszere legyen durva és udvarias? És van egy fiú aki tetszik de ő gazdag én meg szegény és nagyképű.. Hogy bolondítsam magamba?

Általános köszönésem: Távész

Ha beszólnak válaszom:

Pofán b*szlak!

18L



2018. márc. 25. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. Te ilyen vagy és kész. Mondjuk erről a mindenkinek nekimegyek dologról leszokhatnál mert egyszer feljelentenek, viszont ha veszélyben vagy jól jöhet ez a harciasság. Keress olyat akinek igy tetszel ahogy vagy.
2018. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, igen... itt lesz mit tenni. XD

Először is, leszögezném, hogy én bármilyen jól nevelt is vagyok, ugyancsak elő tudom rántani ezt a stílust, amit ide felvázoltál. Van amikor szükséges. Neked sem kell kiírtanod magadból, csupán tartogasd a szükséges helyzetekre.


1. Beszéd

Még nem nevettem ilyen jót egy köszönésen sem, mint a tied. Szerintem ezt megtarthatod, mint "egyedi ismertetőt", de amikor köszönsz, akkor ne beüvöltsd, mint aki most jött egy rockkoncertről, ahol a hangszóró mellett állt és megsüketült.

De ha nem tetszik a köszönésed, akkor le is cserélheted egy egyszerű "Sziasztok"-ra. (De mondom, nem szükséges)

A beszéded legyen választékos, és figyelj a nyelvhelyességre. Ehhez elengedhetetlen a bő szókincs, aminek bővítéséhez a legalkalmasabb tevékenység az olvasás. Ha kell könyvlista, írj privátot! ;)

A nálad idősebbekt magázzad, bár mivel nagykorú vagy már, így a legjobb, ha alapból magázással kezdesz hivatalos helyeken, ha olyan a helyzet, akkor úgyis átváltotok majd tegezésre.

Az egyszerű beszédet pedig hanyagold. Ha beszólnak, akkor ne az legyen a válasz, hogy: "Pofán bszlak", hanem a beszóláshoz mérten egy irónikus visszavágás. Hidd el, sokkal súlyosabb fegyver egy egyszerű leugatásnál.


2. Öltözködés

Mindenhol más az etalon. Egy tárgyalásra vagy egy érettségire nem mehetsz el egy rövidfarmerben, és egy romkocsmába sem nadrágkosztümben megy az ember.

Ezt a témát itt most kár ragozni, helyzettől függ a viselet. Ha mindenképp elegáns akarsz lenni a hétköznapokban, akkor egy lazább ing és egy nem szaggatott farmer tökéletesen megteszi.


3. Sport és életmód

Sportolni mindenképp járj el, és ne fánkon és kólán élj! Figyelj oda az alakodra, ne arra törekedj, hogy eleven vállfa legyél, hanem, hogy izmos.


4. Informálódj

Legyen meg az az alapműveltség! A tanult idegennyelveidet fejleszd minnél jobban, minden témában amennyire tudsz merülj el. Ha valamiről felszínes a tudásod, akkor pedig érdeklődj, mielőtt még a téma tudósának kiáltod ki magad, így elkerülheted a beégést.


5. Etikett

Mindenképp nézd át az alap etikettet! Nem a brit királynővel kell vacsoráznod, de az alapokat tudd!


Még sok mindent tudnék írni, viszont most mennem kell. Ha van egyéb kérdésed, esetleg bármelyik témával felmerül valami problémád írj privátot! :)

15/L

2018. márc. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha így folytatod egyszer téged fognak pofán b×szni, de úgy hogy megemlegeted. Mi a megoldás? Esetleg vegyél vissza magadból.
2018. márc. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szamanta te vagy az??
2018. márc. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó előtti válaszoló, a mi sulinkban a lányok olyan nagyképűek hogy csuhaj lenéznek minket mert ő ,,gazdagok". Néha nem tudom féken tartani magam de amúgy igazad van! :)

Utolsó válaszoló: Nem nem Samamtha Puckett vagyok de imádom az iCarly-t :)

Második válaszoló: Egy szó: imádlak <3

Első válaszoló: Távész báktaló drága testvirem, h szíjjam ki a szivedet! Ó hogy rágjam meg a húsodot!

Ígérem ez volt az utolsó! 😂

2018. márc. 25. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!