Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék hogy ne legyek...

Mit tehetnék hogy ne legyek ennyire ügyetlen?

Figyelt kérdés

Ügyetlenség alatt nem azt értem hogy mindent leejtek/felborítok/kiborítok, hanem hogy egyszerűen nagyon nem vagyok gyakorlatias. Ha az elméletet (amit szintén nem mindig értek meg) gyakorlatba kell ültetni, teljesen leblokkolok. Mindenki nagyon butának tart, ami részben igaz is, mert sajnos tényleg nem vagyok egy okos ember, de nagyon rosszul érzem magam amiatt hogy ez így van :( Suliban is én vagyok az a tipikus stréber aki mindent bemagol, és ötös belőle. Sokan humán-beállítottságúnak mondanak, ami nem igaz mert ahhoz sem vagyok okosabb mint a matekhoz, csak például az irodalom jegyeim nem tükrözik vissza annyira az "észbeli" hiányosságokat mint a reál tantárgyak (amikből persze kettes-hármas vagyok). Emellé jön az, hogy ha még valamit rám is bíznak, olyan lassú vagyok mint egy nyugdíjas csiga (már a feladat felfogása is ilyen tempóban megy sajnos). Borzasztó lelkiismeret-furdalásom van hogy mindig kellemetlenséget okozok másoknak a bénázásaimmal, és az értetlenkedésemmel, épp ezért szeretnék változtatni ezen (ha lehetséges :D). Tudnátok valami ötletet, trükköt (esetleg már lehet gyógyszer kéne :D) amivel ezen túllendülhetnék? Vagy ez olyan sajátosságom amin már nem fogok tudni változtatni? Persze talán az intelligenciám szintje az nem nagyon fog megmozdulni, de talán a gyakorlatiasságot lehet fejleszteni (Elvégre meg kell valamiből élnem ha már nem az eszemmel fogom keresni a kenyeremet :D)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

18/L


2018. márc. 21. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Írnál esetleg példát?
2018. márc. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én értem,hogy miről beszélsz,én is pont ilyen voltam,és a mai napig így érzek...Talán a sport segíthet,vagy akármilyen mozgás, mert növeli az önbizalmat és javítja a mozgáskordinációt. Szerintem annyira nem vagy béna, mint amennyire elhiteted magaddal...
2018. márc. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
Foglalkozz olyan dolgokkal amik intelligensek, ha neten is mindenféle ezzel azzal foglalkozol az nem fog fejleszteni. Másik hogy foglalkozz mélységében is dolgokkal és kapcsolódásokkal is, hogy mi mivel hogyan függ össze. Aztán foglalkozz gyakorlati és elméleti dolgokkal is. A gyakorlat meg mint a neve is mutatja ismétlést igényel. Lány vagy így egy talán biztosabb példa: nézz utána hogy kell és lehet felvarrni egy gombot. Ki hogy varrja mert más a hétköznapi, más egy varrónő és más egy mester szabó. Utóbbinál még a módszer is más. Értsed meg mit miért úgy és miért nem amúgy. Aztán fogj egy darab textilt és varrj addig ameddig tökéletes lesz, elöl hátul. Ez a gyakorlatban kb azt jelenti, hogy napi 8 órára vetítve 1-2 hónapot gobot varrunk. Az intelligencia intelligens témáktól növekszik, a gyakorlat meg a gyakorlattól.
2018. márc. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy hatalmas előnyöd a többiekkel szemben: van reális önképed és egészséges önkritikád. Ezzel máris lepipáltad az emberiség 80%-át 😀
2018. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én azt vettem észre, hogy nagyon sokmindenben én vagyok a legjobb, amit csinálok (szakkörben, valamilyen tanfolyamon, munkahelyen, stb.) pedig nagyon sokszor nem kezdtem jól. Amiben jó vagyok, hogy nem szégyellek hibázni, kérdezni, gyakorolni, nem adom föl. Nagyon sok ember fölad szinte mindent, amit tanulnak, és sosem lesznek igazán jók semmiben, pedig mondjuk nálam ügyesebben kezdték a dolgokat. Egyetemen is így volt, nem kezdtem valami jól, akik meg nagy önbizalommal kezdtek, első évben már kihulottak. én meg csak tepertem-tepertem, egyik szakomon az 5%-ban, másikon az 50%-ban voltam, akik végül lediplomáztak. Mindez a szorgalmamnak, a kitartásomnak köszönhető, úgy érzem, mert valami mindig hajt, hogy csináljam, gyakoroljam, ne szégyelljem magam, ha valami nem megy azonnal.
2018. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Amúgy nagyon sokáig sportoltam (teniszeztem), ma már csak spinningre járok, de az sajnos nem hiszem hogy javítja a mozgáskordinációmat :( Egyébként megpróbálok példákat írni. 2 éve az első diákmelóként elmentem szállodai takarítónak. Életem legrosszabb hete volt (de az ott dolgozóknak is). Lassan dolgoztam, állandóan eltévedtem, nem tudtam hova kell menni ágyneműért, stb. A hölgy akivel dolgoztam, teljesen kikészült, először kiabált/csúnyán beszélt, de a végén már erre se volt energiája. Vagy a másik munkám a recepción volt, kb ugyanennyire voltam sikeres itt is :( Kicsit el vagyok keseredve, mert eleinte lelkes voltam, de most már aggódom mi lesz később velem ha továbbra is ekkora csődtömeg leszek. Egyszerűen fogalmam sincs mit kezdjek így az életemmel :( 18 évesen már mindenki annyira önálló, én pedig még mindig másokra támaszkodok, és ezáltal borzasztó befolyásolható is vagyok. Ráadásul jövőre érettségizem, szóval lassan végre a saját talpamra kéne állnom, de bepánikolok ha belegondolok mennyire nem vagyok alkalmas az életre.
2018. ápr. 7. 21:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki magad különböző élethelyzetekben, hogy rutint szerezz!

Nekem is hasonló bajaim vannak, egy csomószor van, hogy valaki elmondja az instrukciókat, de én nem arra figyelek, amit mond, hanem már előre a feladaton stresszelek. Vagy figyelek, csak elfelejtem, hogy mit kell.

Szerintem tök gyorsan fogsz fejlődni, hiszen látszik, hogy nem vagy te hülye, csak bátortalan.

Én is érzem magamon, hogyha nem stresszelek a feladaton, hanem elfogadom, hogy ember vagyok, tévedhetek, illetve fordított esetben én is türelmes lennék magamhoz, akkor tudok rendesen dolgozni és feladatot végrehajtani.

2018. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En is hasonloan erzem magam, bar en magamra inkabb a "szerencsetlen" vagy a "nyomorek" szot hasznalom.

Amugy nekem az a meglatasom, hogy ezt valamennyire a tarsadalom is belenk neveli. Ha alapbol ugy kezelnek, hogy te nem ertesz semmihez, egy rakas szerencsetlenseg vagy, "meg azt sem tudod elsore, hova kell menned az agynemuert", az hamar ahhoz vezet, hogy elkezdesz azon morfondirozni, hogy te vagy a sz*r, ahelyett, hogy azt kerdezned magadtol, hogy a fonok vajon tenyleg jol magyarazta el, hogy hova kell mennem erte, vagy nem kellett volna esetleg elso-masodik alkalommal elkisernie, vagy az elso idoszakban sokkal toleransabbnak lennie?!


Nem lehet, hogy te a munkahelyeden is nagyon meg akarsz felelni (amivel en is igy vagyok :( ?

En ugyanis azt latom, hogy aki kevesbe igyekszik, kevesbe akar megfelelni, azzal nem bannak igy. (Ugyanezt figyeltem meg a kozossegi kapcsolatokban: aki tul kedves, onfelaldozo, meghunyaszkodo, azt sajnos eltapossak a tobbiek.)

2018. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!