Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs kedvem, erőm elitnézni...

Nincs kedvem, erőm elitnézni a dolgaim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sok dolgom lenne, de halogatok,elmegy az idő mellettem. Nincs kedvem semmihez, pedig tanulnom kellene, takarítani ... Tudom, hogy ezzel nem jutok előrébb és ez nagy feszültséget halmoz fel bennem. Akármennyire nem alszok emiatt, másnap mégis csak a szenvedés megy és nem csinálom amit kellene. Van másnak is ilyen akaratgyengesége? Mi lehet a megoldás?

2018. márc. 29. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Naptárt elő! Írjad szépen a határidős dolgokat először, hgoy mit mikorra kell megcsinálnod, illetve mikor kell elkezdened, hogy kész legyen akkorra...

Továbbá listásd az egyéb teendőidet, és lehetőleg azokat is tedd dátumokhoz. Aztán minden csak szép sorjában, próbáld betartani.!


Közben lehetnek ilyen pontok, hogy addig nem eszel, míg meg nem írtad a leckét, vagy addig nem internetezel, amíg nem takarítottad ki a szobád, stb...

2018. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
En az a tipus vagyok akinek ha feltorlodnak a tennivalok leginkabb aludnek vagy nekem sincs kedvem semmihez. Vegyel egy nagy levegot es tudd le egy reszet. A jovoben pedig azonnal csinald meg amit kell, es ez az ÉRZÉS amit most erzel, nem jon elo tobbet.
2018. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Totál emberi és valós dolog. Magam is élek át hasonlóakat.


Amit ilyenkor meg lehet tenni, hogy kell egy fontossagi sorrend. Mi a legsürgősebb és legkikerülhetetlenebb.


Mert mondjuk ennivalóért el kell menni, különben éhes maradsz és éhesen két értelmes gondolat nem jön ki.

De pl egy mosás vagy takarítás elhalasztása nem okoz jóvátehetetlen és visszavonhatatlan következményeket.

Ha valaminek olyan a határideje, hogy be nem tartása aránytalan hátrányt okoz, akkor azt előre kell venni.


Nekem is úgy van kb 30-40 dolog, amit el kellene intéznem, halogatok és kedvetlen vagyok. Minde egyes napra kitűzöm a 2-3 legfontosabbat és így kényelmesen, békésen elintézem és elvagyok.

Éltem már pörgősen, kihívásosan. Tudom milyen az, megtapasztaltam. Ismerem a saját bőrömön át stresszt is.


Mostanában a béke, a kényelem és a nyugalom sokkal nagyobb érték számomra, így megtanultan elengedni a perfekcionizmust és a nyüzsibüzsit.

2018. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta megoldanod, vagy még mindig halogatod őket?
2021. dec. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!