Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Parancsszóra fel lehet nőni?

Parancsszóra fel lehet nőni?

Figyelt kérdés

Az előbb olvastam egy nagykorú fiatal felnőtt kérdését, ami arról árulkodott, hogy nagyon bizonytalan egy dologban.

Erre nekiesnek többen, hogy

Nőlj föl

Fel kellene már nőni

Nőlj már fel


Stb stb stb.


Kérdés, hogy a felnőtté válás (nem kor, hanem mentális szinten) valóban egy tudatos elhatározás eredménye lenne? Egy döntés következménye, amire valakit akár lehet úgy utasítani, mint pl, hogy "vidd ki a szemetet", "mosogass el", "nőlj föl"?????



2018. márc. 30. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem tudom. De azt igen, hogy aki nagy önsajnálatában jajgat és esetleg sír, arra ha erélyesen rászólsz, hogy elég ebből. Akkor tényleg abba marad az önsajnálkozás. Sokaknál. Tehát hat az erélyes terelgetés.

Adott esetben is ösztönösen pofozgatják a gyengülő embert a többiek. Nem szeretjük ha valaki elhagyja magát...

2018. márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, lehet hogy túl filantróp vagyok, de nekem az a sokak által cinikusan kigúnyolt és lesajnált lenézett "nyavajgás és önsajnálat" sokkal inkább tűnik egy nagyon kétségbeesett, segélykérő tanácstalanságnak és bizonytalanságnak, mint annak, hogy na padlón van, de rúgjunk bele még egyet.
2018. márc. 30. 17:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szó szerint nem lehet felnőni, de át lehet gondolni azt az adott helyzetet, és megváltoztatni a hozzáállását, azzal kapcsolatos aktivitását.
2018. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írják, nem egy darab tudatos döntés, hanem folyamatos tudatos döntések eredménye a "felnövés". Egyszerűen néha 1-1 jó időben lekevert pofon többet ér mint a pátyolgatás.
2018. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!