Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány éves koromig fogok nőni?...

Hány éves koromig fogok nőni? (kicsit zavaró a magasságom. )

Figyelt kérdés
Nos az az igazság hogy én tavasszal leszek 18 éves(fiú),de most vagyok 193,5cm, nyár elején még csak 192 voltam...szüleim magasak,apám 190 ,anyám 175,viszont kezdek kicsit félni hogy abnormáisan magas leszek,félek hogy meghaladom a 195 centit...Hány éves korig is nő az ember?Hogy van ez?

2017. nov. 3. 03:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Azt mondják az ember 21 éves koráig tud nőni. Onnantól már nem. Viszont emberfüggő az egész. Én pl. 12-15 éves korom óta nem nagyon nőttem, szóval kemény 150 centi vagyok. Mondjuk én igaz lány vagyok. Ha nyár eleje óta nőttél, akkor van rá esély, hogy fogsz még, de semmi sem biztos. A magasságod miatt meg ne aggódj. 195 cm vagy afölötti leszel. Akkor mi van? Semmi, legalább mindenki felnéz rád. :D
2017. nov. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne elmenni egy endokrinológushoz, ahol megvizsgálnák a különböző hormonok szintjét, esetleg agyi CT-t készítenének. A testmagasságot elsősorban az agyalapi mirigy egyik hormonja szabályozza, előfordulhat kisebb jóindulatú daganat, ami fokozza a hormon elválasztását.
2017. nov. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
A magasabb emberek jó eséllyel lesznek vezető beosztásúak.
2017. nov. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké azért a daganat lehet túlzás...Mert nagyon sok magas 195 meg 200cm fölötti ember van...Daganatos betegség nélkül...Szóval szerintem ez kicsiz morbid,én csak attól féek hogy nagyon magas leszek,de azért nem hiszem hogy bármilyen ilyen pobléma esedékes lenne...
2017. nov. 3. 11:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Az előttem lévők már leírták a lényeget. Én már csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem ne aggódj a magasságod miatt. Hidd el vannak ennek előnyei is, például a magas emberektől általában félnek és így kevesebb esély van rá, hogy megtámadnak például az utcán. Én lányként mindig is szerettem volna még magasabb lenni, de már évek óta semmit nem nőttem, szóval valószínűleg kb. 168cm maradok.
2017. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha magasabb vagy 195 centinél az abnormális? XD
2017. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen én kb 195 voltam, kb 24 éves koromig nőttem + 6 centit hozzá. Te is megleszel jó 2 m körül. Voltak olyan osztálytársaim is, akik kb 14-15 éves korukra elérték a 195 körüli magasságot, de utána nem sokat változtak, teljesen egyénfüggő.
2017. nov. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Adhatnél nekem pár centit, ha már túl magasnak érzed.
2017. nov. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Statisztikai átlag szerint 1 centit nőnek még a fiúk 18-20 év körül. A különbség abban van, hogy van, aki korán érő fajta (akinek 12-13 éves korában ugrott meg hirtelen a magassága), és aki később érő fajta (16-17 évesen nőtt a legtöbbet). Utóbbiaknak 20 éves koráig nem csak az a +1 cm van még hátra, hanem az az előtti években (másnál 16-17) szokásos +3 cent is. Akik 20 éves koruk után nagyon sokat nőnek, abban azért az is benne van, hogy az illető felfedezte, hogy közvetlen felkelés után 2-3 centivel magasabb az ember, mintha egy óra ácsorogás után mérné. És akkor elkönyvelik, hogy 25 évesen nőttek 3 centit. Dehogy nőttek. Másik ilyen, amikor valaki évekig rossz tartással ül egy asztalnál, "összetögyörödik" pár centit. Ha életformát változtat, és mondjuk, tornász lesz, és a gyűrűn fog lógni egész nap, akkor visszanyerheti azt a pár centit. De ez sem számít genetikai értelemben növésnek, csak javult az illető testtartási, testkihúzási képessége.


Figyelj, nem akarok tippelgetni, de erősen valószínű, hogy hamarosan (pár cm múlva) megállsz a növésben. Egyébként aranyos vagy, hogy ezen így aggódsz, elárulom, hogy a hátad mögött meg mindenkit esz az irigység. 190-esek sokan vannak, az nem téma, az ilyen 210-eseket szokták megbámulni, annyi meg már nem leszel, arról lekéstél.

2017. nov. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató,köszönöm a részletes leírást,egyébként ehhez a magassághoz 81kg társul,ami átlagosnak mondható,vagyis vékonynak de arányosnak érzem a magasságomhoz:)
2017. nov. 6. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!