Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pozitív gondolkodással és...

Pozitív gondolkodással és hozzáállással jó élete lehet az embernek?

Figyelt kérdés

Sajnos rengeteg dolog van, ami miatt tudnék szorongani, és amik miatt alapvetően nem jó a hangulatom.


Például a jövőm miatt vagy a külsőm miatt, hogy nem elég jó.


Mindazonáltal ha úgy állítom be a dolgokat, hogy minden rendben lesz, sőt már most rendben van, és megnyugszom, nem szorongok, akkor ezzel a hozzáállással akár egy pozitív jövőt teremthetek magamnak?


2018. ápr. 2. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
a pozitív hozzáállás magában nem elég. tettek is kellenek hozzá.
2018. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem pozitív gondolkodás, ez beletörődés. A pozitív gondolkodó tenne azért hogy jobb élete legyen
2018. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyilván így értettem
2018. ápr. 2. 13:32
 4/5 anonim ***** válasza:

A "minden rendben lesz, sőt már rendben van" a legkárosabb hozzáállás. Ennél még az is jobb lenne ha azon agyalnál hogy semmi sincs a helyén, mert akkor lehet az legalább motiválna hogy csinálj valamit.

A pozitív gondolkozás az hogy "Tudok javítani a helyzetemen, és ha már jó a helyzetem akkor is még jobbá tudom tenni." ami cselekedetre bíztat. Ez amit leírtál a problémákba való beletörődés, ami lehet hogy egy pillanatnyi kellemes érzést ad, de nem vezet sehova.


Úgy lesz jó életed hogyha teszel érte. Ha megelégszel ezzel ami van, akkor jobb nem lesz. Illetve idővel egy-egy esemény negatívan hathat rá. Szóval ilyen hozzáállással és külső segítség nélkül csak lefele vezet az út.

2018. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
NEM! Csak becsapod vele magad. Reálisan kell gondolkozni.
2018. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!