Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak köztetek ennyire...

Vannak köztetek ennyire egyedi gondolkodással és szemlélettel megáldott szabadgondolkodó vagy amolyan szabad lelkű emberek?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, fiú. Nagyon sokmindenen el tudok töprengeni, akár napokon át. Lassan 10 éve azt vettem észre, hogy engem lenyűgöz a komolyzene, képes vagyok festményekben hosszú perceken át elmerengeni, pedig nincs semmi képesítésem művészetből, de valamiért az összessége egy-egy ilyen műnek lenyűgöz. Valahogy olyan folyamatokat tud megindítani bennem, amely egyszerűen csak jól esik a lelkemnek, mintha érzelmileg simogatna valamiféle hullámzás. Szabadidőmben szívesen tartózkodok egyedül, ilyenkor alkalomadtán olvasok. Az utóbbi időben olyan dolgok iránt kezdtem érdeklődni, mint az élet értelme, a saját létezésem, helyem, szerepem a világban, a létezésben. Anno a reál tárgyak érdekeltek, de valahogy már abban is az az érzés keletkezik bennem, hogy szívesen itthagynám a "korlátolt rendjét e szabályos világnak". Valahogy az anyagelvű dolgokban én egyfajta lelketlen ridegséget vélek felfedezni. Továbbá csak igen kevés emberrel tudok beszélgetni, megnyílni előtte. Azok a dolgok, szempontok, az a szemléletmód, ahogy én látom a világot, egyszerűen senkit sem tud megfogni, vagy csak szimplán hülyének néznek, ha megnyilvánulok. Ez pár kocsmai beszélgetésnél már kiderült sajnos. Így nem is szoktam menni mostanában menni bulizni. Nem azért, mert nincs rá igényem, hanem csak hozzám hasonlókat egyszerűen nem lehet találni a környezetemben, viszont az ilyen téma, mint a politika, autók, futball, egyszerűen nem tud lekötni. Valahogy teljesen különböző a szemléletem beállítottsága szinte mindenkihez viszonyítva, alig akad olyan egyén, akivel hosszabb távon közös nevezőn tudnék maradni, egy húron tudnék pendülni. Más is van így közületek? Hogyan élitek meg a mindennapokat?

2016. jún. 26. 01:46
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

van.

annyi a különbség,hogy én nem igénylem ennyire ezeket másokkal megosztani.

egészen pontosan engem a flameco érdekel és a történelem.

főleg a kőkor,sumér,akkád,egyiptomi és a görög.

a másik,hogy egyáltalán nem érdekel mások véleménye vagy megítélése a dolgaimmal érdeklődésemmel kapcsolatban.

pl a kocsmai beszélgetésnél keretet kellett volna fordítanod és elérned,hogy a másik érezze sza-rul magát a téma iránti hozzá nem értése érdektelensége és tudatlansága miatt.

érvényesítened kellett volna magad és a témádat.

általában mindig elérem,hogy az én témám érvényesüljön.


egy ilyen megosztási igényem lenne,hogy nagyon szeretem a trónok harcát könyvben és tv sorozatban is.

és egyetlen 1 embert sem ismerek aki nézné a sorozatot,vagy olvasta volna a könyveket.

2016. jún. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én már szerintem ahhoz a jelenséghez vagyok közel, amit kényszeres gondolkodásnak hívnak. Nagyon nehezen tudom abbahagyni, éjszaka aludni nekem szinte lehetetlen, ilyenkor indulnak el a gondolataim.


Engem is a reál tárgyak vonzanak, az informatika és a matek mellett leginkább a fizika, ez nyúl a legmélyebbre, a világ keletkezéséig - ha egyáltalán az létezik. Sokat gondolkodok ezen, hogy most hogy is van. Humán területről inkább a filozófia és a pszichológia érdekel. Én néha csak leülök és figyelem az embereket, nagyon érdekesnek találom, hogy sokszor tényleg egy-egy viselkedésmintát követnek és így lényegében kiszámítható jó néhány cselekvésük.


A művészetet kár papírhoz kötni, az nem attól függ, hanem egyéni látás- és kifejezésmódtól, így talán érthetőbb is, hogy miért szereted - és szeretem egyébként én is - annyira nézegetni egy-egy jobb festményt, rajzot, vagy bármi mást.


Szerintem rendben van, hogy nem tudsz, nem tudunk annyira érvényesülni a 'nép' körében. Egyébként ide kapcsolódik, hogy megfigyelhető az, hogy a hozzád hasonló intelligenciaszintű emberekkel alakítasz ki jobb kapcsolatokat, egyszerűen velük azonosulsz a legkönnyebben és ez mindenkinél hasonlóan működik. Ne okold magad érte, bár tudom milyen ezt elfogadni. Nem néha vagyok kiábrándult az emberiségből, de van valamiféle küldetéstudatom, hogy tudok rajta javítani.


Én sokat szoktam olvasni, főleg tudományos és ismeretterjesztő cikkeket, könyveket. Aztán leírni is szeretek hasonlókat, illetve saját gondolatokat, ami úgy kijön belőlem. Éjszaka leginkább a rajzolhatnék jön belő előlem. Ha a - az egyébként nem túl sok - haverjaimmal megyek valahová vagy bármilyen más csoportban vagyok, akkor én a háttérben tartózkodó 'agy' vagyok, a bábmozgatók mozgatója. Egyébként igen, az én barátaim is elvontabbak, lehet velük vitázni - különben biztos nem lennék velük jóban, lányok közül is azokat vonzom, akik hasonló 'működésűek'.


Nincs ezzel gond, ha nagyon unatkozol írj egy üzenetet és beszélgethetnénk erről-arról, kíváncsi vagyok mások véleményére, ha az tényleg átgondolt és egyedi.

2016. jún. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Itt vagyok, még festek is. :) 22l
2016. jún. 26. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Jelen

25F

2016. jún. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén jelen. Egyetlen barát lemorzsolódott az idő folyamán, a megismert emberekkel csak felszínesen lehet beszélgetni -számomra felszínesen-, szerintük mindent túlgondolok, etc. Igazuk lehet. Én is szeretek egyedül lenni, de a magányt már megutáltam, mégis, a filozofikus énnek köszönhetően abban élek. Legalábbis szellemi és lelki magányban, ha nem is mindig feltétlenül fizikaiban. Vágyom a társaságra, de a társaság felkeresése nem vonz, sőt.

Azt hiszem, mindennek ára van. Nekünk szabad az elménk (legalábbis szabadabb), de magányra vagyunk kárhoztatva. Bár nem hiszek a sorsban (sem semmiben, számomra csak a tudás számít, nem a hit), de ez a megfigyelésem. Remélem tévedek.

25/L

2016. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Igen.

Én folyamatosan járatom agyam.

Már évek óta Vivaldi kedvenc "régi" zeneszerzőm, bár nem szoktam sokszor zenét hallgatni.

Én természeti tájjal vagyok, ahogy te festménnyel.

"az élet értelme, a saját létezésem, helyem, szerepem a világban, a létezésben."

Ezeken nem szoktam nagyon gondolkodni, mert már rég tudom.

S ha érdekelnek válaszok, nyugodtan írhatsz s beszélhetünk akár e témákon kívül is természetesen.

""korlátolt rendjét e szabályos világnak""

Nem csoda.... Tudományok borzalmasan vissza vannak fojtva köztudatban.

"csak szimplán hülyének néznek, ha megnyilvánulok"

Ismerős. >,<

Sajnáld efféle embereket. Még nem állnak készen.

Mindennapokat.. Hát van egy lényeges különbség közted és köztem. Én tudom, mindezek okait s eszerint élek. Munka vagy otthon vagy élőben segítek embereknek, informálom őket. Ha van lehetőség olyasmire amiben érdekelt vagyok, megpróbálok ott lenni.

Írj rám nyugodtan s lesz kivel 1 húron pendülni.

UI.: Remélem nagyon nyílt gondolkodásmódú vagy! ;)

2016. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Be kell látni minden válaszolónak hogy egyenlő a kérdezővel-legalább részben, de talán mindenkinek aki olvassa a kérdést. Engem meg leginkább a létező és kihalt vallások érdekelnek, ki tudja miért, nem vagyok hívő, csak az érdekel, hogy az emberek ennyi mindent ilyen részletesen honnan találnak ki. A fizikában az az érdekes, hogy le lehet vezetni a tankönyvhöz képest pofonegyszerűen is, de valahogy sose kötött le, csak középiskolában. Lehet csak lusta vagyok megtanulni, de ha írtok 1 ókori Istent tuti megmonsom kik találták ki és minek.
2016. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem is tudom pontosan mit is szeretnék ehhez hozzáfűzni, talán csak azt, hogy jó látni, hogy ennyien vagyunk még akik mélyenszántó gondolataikkal élik a mindennapjaikat. Én magamban merengek és barátaim haverjaim nincsenek. Megosztani ezt a mostani gondolatomat sem tudom senkivel ezért bátorkodtam leírni ide, és elnézést kérek ha alkalmatlankodom ezzel. Tulajdonképpen az öröm vezet, hogy látom; nem vagyok egyedül csak " rosszak" a körülményeim. Kevés igazán gondolkodó emberrel találkoztam eddig.
2016. júl. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!