Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy mindenki...

Miért van az hogy mindenki cigizik?

Figyelt kérdés
8.os vagyok és az osztály fele cigizik. Ráadásul a legjobb barátnőm is ha ideges akkor szív egy cigit és azt mondja hogy megnyugtatja. Egy másik osztálytársam (ő is lány) többször mondta hogy próbáld te is mert jóó, én meg így kösz nem. Pedig nem egy rossz hírű iskolába járunk(még a telefont sem viheted be és Oscart nyert), és mégis. Nem értem mire jó ez. mi lesz velük középiskolában...

2018. ápr. 4. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Az Oscart nem iskolák kapják. xD
2018. ápr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
XD Oscar díjas suli
2018. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Esetleg elárulnád, honnan szerzik be a cigit? Csak mert a dohányboltokban 18 év alatt ki sem szolgálnak... :)
2018. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Szóval aki cigizik az mind lecsúszott ember? Értem :D
2018. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Üdv a kamaszkorban. 10-20-30-40 de szerintem 100 éve is cigiztek a kamaszok. Egyáltalán nem újdonság.
2018. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk 8.-ban egy pöppet korai. Na nem sokkal én is 15 évesen próbáltam ki. Ha nem akarod ne csináld. Nem kötelező. Később már ők fognak irigyelni, hogy nem szoktál rá, hidd el. ;)
2018. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Szisztematikusan kiírtjuk a gyenge és buta embereket. Ha valaki van olyan buta hogy gyerekkorában cigizik az meddő és fejletlen lesz ergo megszakad a genetikai hulladéka
2018. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
El nem tudom képzelni, honnan van egy nyolcadikos gyereknek havi min. 30 ezre cigire.
2018. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Mindinki maga dönti el hogy cigizik e vagy sem. Én nem állítom azt hogy egy 8.os életében nem lehet stressz, de a dohányzó tinik száma gyanúsan magas ahhoz képest, hogy mennyi stressz ér egy átlag 13-14 évest. Lehet valakinek nem jön majd be, de valaki nem tud leállni és majd lesz olyan mikor napi 2dobozt is elszív majd. Vagy olyan a genetikája semmi baja nem lesz, vagy fokozatosan jönnek neki a betegségek. Igazából a cigi teljesen felesleges dolog, csak aki ráfügg nehezen jön le róla, és már nem azért fogja szívni egy idő után a barátnőd mert stresszes, hanem azért lesz stresszes mert nem szívott el egy szálat "x" idő óta. Most tényleg tekintsünk el attól hogy drága, szerintem az sokkal fontosabb hogy rohadt egészségtelen. Tudom vannak akik 80 évesen is makk egészségesek, cigi mellett, ismerek is ilyen, de ismerek olyat is akinek a cigi miatt rákja lett. Nem éri meg a kockázatot, vezesse le máshogy a stresszt. Ha én nemet tudtam mondani a ciginek, miközben pánikbeteg vagyok akkor a teljesen jó családi háttérrel rendelkező, egészséges testű és szellemű gyerekeknek is ki kellene bírni. Ez csak menőzés
2018. ápr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Mert menő! Pf... komolyan nem értelek. Pedig olyan menő, hogy felnőttesen szívják a cigit amitől rákot kapnak, és rövidíti is az életét, és fogyassza a pénzt is.


Viccet félretéve.

Én sem értem. A jelenlegi középiskolás osztályom a harmadik amiben vagyok (és a harmadik iskolám is). Mindegyik osztályban több mint a fele cigizett. Az első osztályomban ráadásul tényleg csak "menőségből" lettek bagósok. Volt 2-3 normális lány. Az egyikük alkalmi cigis volt, egy hónapban elszívott 1-2 szálat, aztán amikor elkezdte ő is, napi szintű lett iskola előtt és után. A másik csajszi pedig életében nem szívott, de aztán fene tudja miért, ő is elkezdte napi szinten. A harmadik csajszi pedig szintén olyan, hogy elkezdte és benne maradt. De abból az osztályból egy kiskorától kezdve cigizős, volt (vagy nem volt) drogos csajszi volt a legbrutálisabb. Megkérdeztem mennyit szív és költ egy hónapban cigire. Azt válaszolta, hogy 40 (!!!) doboz cigit szív egy hónap alatt, és kb 60 ezret költ rá, ha jól emlékszem.


De tudod mi a röhej? Az első iskolám egészségügyi volt, aztán azt a sz@r osztály miatt, mivel leamortizáltak lelkileg. Aztán voltam egy modelldivat iskolában egy hónapig. Na ott még parasztabb emberekkel voltam körülvéve, a szakma sem tetszett, ezért egy hónap után kicsit megtörve mentem egy másik közelibb egészségügyi iskolába, ahol most is vagyok. A lényeg, hogy akik egészségügyi iskolában vannak, azok is cigiznek, és nem is keveset.


Szerencsére itt nem piszkálnak, sőt, kedvelnek, és nem számít hátránynak és elítélendőnek, hogy csendesebb, visszafogottabb vagyok, ezért egész jól érzem magam.


De amúgy nálunk kicsit brutális mi van. Nincs udvarunk, viszont van 20 perces ebédszünetünk, amit a cigisek cigiszünetnek használnak, mert olyankor kiengedik őket az iskola mellé. Most mondja meg nekem valami, hol szokták 18 éves kor alatt, vagy afölött kiengedni cigizni a diákokat? Szerintem vagy sehol, vagy kevés helyen. Ennek ellenére néhány szinte megőrülnek, mert cigizni akarnak 2-3 óra múlva (erre szokott remek szolgálatot tenni a lány wc-ben lévő ablak, sajnos...).


Sosem cigiztem, még csak a számba se vettem cigit, de azt elégszer hallottam már, hogy csak azért nyugodnak meg egy idő után a cigitől, mert nikotin hiányuk van, és úgymond kiált a szervezetük érte, amit miután megkapnak, megnyugszanak.


16/l

2018. ápr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!