Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen rossz a memóriám?

Miért ilyen rossz a memóriám?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy elfelejtem mit hova rakok stb... Sokszor van hogy valakivel beszélgetek és benne vagyok egy sztoriban, de képes vagyok egyik pillanatról a másikra elfelejteni hogy miröl beszéltem, mit mondtam és ilyenkor még inkább elkezdek agyalni és vagy eszembe jut vagy nem. Van olyan is hogy meg akarok kérdezni valamit, és nem jut eszembe hirtelen a neve, a másik fél meg várja hogy mit szeretnék és egyszerűen alig tudom kinyőgni neki. Ez még akkor rossz, mikor nagyobb társaság előtt kell beszélnem, na akkor biztos hogy zavaromban semmi se fog eszembe jutni. Szerintem ez nagyon nem normális, fiatal vagyok még.


Mitől lehet ez szerintetek és lehet valahogy változtatni ezen?



2018. ápr. 5. 18:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne hozzáértők válasza. Eléggé frusztrál, hogy miközben beszélek elfelejtem a szó jelentését és hiába látom magam előtt pl a tárgyat, el kell kezdenem körülírni mert nem fog eszembe jutni, vagy egyszerűen elfelejtem menet közben a szót amivel le akartam zárni a mondatot.

Alkoholos befolyásoltság alatt szokott megesni, hogy már egy pohár bor után jellemzővé válik, hogy elfelejtem miről beszéltem alig egy perce, de úgy teljesen és mindig vissza kell kérdeznem, hogy mi volt a téma, mi volt az állásfoglalásom. Elég sokszor hülyének néznek emiatt.

2018. ápr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!