Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez valami védelmi reakció az...

Ez valami védelmi reakció az agyamtól?

Figyelt kérdés

Adott egy szerelmi bánat szitu, szerelmes voltam egy lányba, nagyon szépen alakultak a dolgok, majd derült égből villámcsapásként minden rosszra fordult, nem is részletezem. De nagyon összetörtem napokig csak sírtam, és én az a fajta ember vagyok akik szomorú zenékkel filmekkel csak rá akarok játszani a sírásra mert ilyenkor szomorkodni akarok, sírni stb. De a legutóbbi alkalommal mikor ismét beszéltem ezzel a lánnyal kaptam egy újabb szív összetörést tőle, aznap este is sírtam de órákon át, de ezután pár nappal minden érzésem kezdett elmúlni rendbe jönni, alig gondoltam már a lányra, hiába hallgattam a szomorú zenéket, néztem a fotóit egyszerűen nem tudtam már sírni és szomorú lenni.

Pedig én még akarnám (tudom hülyeség szomorkodni), de mintha törölnék a memóriámat.


Ez az agynak lenne valami védelmi mechanizmusa vagy mi lehet ez, másnak volt már ilyen? Engem borzasztóan bosszant, hogy 2 hete még boldog szerelmes ember voltam, most meg mintha mi se történt volna.


Vagy talán az lehet hogy kapcsolat függő vagyok és az agyam tudomásul vette hogy ez nem jött össze és keresi az új lehetőségeket?



2018. ápr. 6. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak feldolgoztad hogy vége a kapcsolatnak, ha eléred a mélypontot utána csak jobb johet :D
2018. ápr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Asszertivitást tanulj! akkor fel tudod majd ismerni a tested jelzéseit, az érzéseidből tudsz következtetni, hogy mire van szükséged. Így ha ez a szükségleted nem elégül ki, meg fogod érteni magad, hogy milyen szituációban miért érzel ezt vagy azt pl most bánatot, mert milyen szükségletedből fakad ez, most pl ugye a párkapcsolathoz kapcsolódó kielégítetlenül maradt szükségletek, biztonság, összetartozás, intimitás, bizalom, szex, stb...


Nyilván van egy szakításnak-visszautasításnak egy gyászfolyamata. Hiszen gyakorlatilag ugyanaz történik, mint egy halálesetnél. Egy személy, akihez kötődsz már nem lehet többé az életed része.


Szóval ami veled történik, az a gyász. Nézz utána!


Szerintem amúgy a legfontosabb, hogy ne hagyd feltépni a sebeket. Egy halott nem fog beszélni neked többé, de egy élő személy szóbaáll veled, látod a lájkjait facen stb... ezektől érdemes megszabadulni. Teljes tiltás és ignorálás a leghasznosabb. Minél jobban ki tudod zárni őt az életedből, annál hamarabb lezajlódhat benned a gyász folyamata.

2018. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
DOLGOZZ!
2018. ápr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kettes válaszadó, de pont ez a lényeg, hogy egyik nap sírok másik nap hipp hopp nincs gyász. Szóval pont ezért furcsállom hogy miért így működöm, mert más hónapokig tud szenvedni, és néha én is akarnék, mert így küzdeni se tudok érte ha 1 hét múlva már másba szeretek bele...


3 válaszadó. Dolgozok én de nem 0-24 ben :D

2018. ápr. 6. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!