Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet az hogy a hozzám...

Mitől lehet az hogy a hozzám közelállókat szeretem bosszantani, idegesíteni?

Figyelt kérdés

Talán még fiatal tinédzser koromban kezdődhetett el(mivel egy gyereknél sok esetben ez az átlagos) mikor a szüleimmel/tesómmal együtt laktunk. Édesapám folyton a család agyára ment/megy azzal hogy mindenen felidegesíti magát, kiabál, veszekszik velünk. Sokszor volt hogy csúnyán megbántott. Az első lépésem az volt felé olyan 12-13 éves koromban hogy elkezdtem a kommunikációnkat minimalizálni. Olyan 15-16 éves koromra ez már átment abba hogy amikor nagyritkán beszéltem vele akkor szándékosan felidegesítettem(mivel nem volt nehéz dolgom).. Talán azért hogy visszaadjam neki a stresszt amit korábban nekem okozott.. Most itt vagyok 20 évesen de azt látom hogy már nem csak az apám bosszantom, hanem édesanyám(persze nem olyan durván, csak csípkelődve), a barátnőm vagy a hozzám közel álló barátaim. A barátnőmmel már komoly vitáink is voltak ebből.. Ami érdekes hogy tényleg azokat akiket közel érzek magamhoz, mást nem. És ez örömet okoz nekem.


Ti mit gondoltok erről? Beteg vagyok?


2018. ápr. 7. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
43%

Mintha csak magam írtam volna a kérdést. Nemsoká én is 20 leszek.

Ha valami nem úgy van, ahogy én akarom, akkor beszólogatok meg egyfolytában hülyeségekkel fárasztom. Direkt vagy sem, mást nem tudok csinálni. Hogy örömet okoz-e nekem? Semleges. Ugyan úgy érzek, mintha nem szólogatnék be.

Más emberekkel, például oszttársa(i)m, akikkel jóba vagyok, de nem szeretném, hogy nagyon kiismerjenek, vagy már túl szoros kapcsolatban vagyok velük, azokat kritizálom, meg a hibáikat kifigurázom. Ami persze jól esik, de attól a barátságunk megmarad, csak tartom egy szinten.

2018. ápr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem szép dolog bántani másokat. A szeretteidet ne bántsd, illetve azokat, akik nem érdemlik meg.
2018. ápr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!