Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha találkoznál a jövőbeli...

Ha találkoznál a jövőbeli önmagaddal, áttérnél e az ő ideológiájára bármi is lenne az?

Figyelt kérdés

Nyilván ha szellemileg ép(tehát nem érte valamilyen baleset) és nem amnéziás.

Tehát emlékszik arra amikor azt gondolta amit te most és arra hogy miért gondolta ezt.


2018. ápr. 9. 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. :) Úgyis az lesz a jövőben, szóval még ráér.
2018. ápr. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, hiszen az lehetetlen.

Nem tudok áttérni az Ő ideológiájára, mert az bizony az ENYÉM, csak a jövőben.

2018. ápr. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy változna. Ha igen, arra gyanakodnék, hogy a környezetem változott nagy mértékben. Mivel meggondolatlan vagyok, megkérdezném mi történt, és mivel okosabb már nem leszek válaszolni fogok rá, aminek valószínűleg beláthatatlan következményei lennének, és ez az oka annak, hogyha létezik az időutazás nekem nem szólnal róla. :)
2018. ápr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha tök más megoldási kulcsa (gondolkodási módja) lenne, mint amilyen most van az egyes problémákra, akkor igen.
2018. ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ritka (de tapasztaltam már), hogy valaki szögegyenest más ideológiát valljon.


Rendszerint olyanoknál tapasztaltam ezt, akik amúgy is elég szélsőséges nézeteket vallottak.


Nem szeretnék jövőbeni önmagammal találkozni. Befolyásolna és nem motiválna előre. Ergo nem lennék olyan mint amit láttam. ;)

2018. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja. Aztán amikor eljön az idő, és találkozom a múltbeli magammal, ráébredek, hogy az egész paradigmaváltást csak ez a rekurzió váltotta ki; vagyis a jövőbeni énemet is a jövőbeni énem beszélte rá a váltásra, tehát épp a dolog megértése hiányzik a képletből. Ez alapján mégsem hallgatnék rá. És mivel ezt már tudom, semmi okom nincs visszamenni a múltba vitatkozni magammal. Hacsak nincs valami rendkívül fontos dolog, amiről akkor még nem tudok. Tehát ha a jövőbeni énem visszajön, annak komoly oka kell, hogy legyen. Ezért mégiscsak hallgatnék rá. Igaz, akkor megint előjönne az első számú probléma.

Azt hiszem így lehet időhurokkal embert [ki]akasztani.

2018. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem vegyük ki a paradoxon eshetőségét és tekintünk úgy a kérdésre mint ha a jövőbeli énedet nem befolyásolta volna a mostani éned, és a vele való találkozás, mert a kérdés iránya a pszichológiát, nem pedig a fizikát célozza.
2018. ápr. 10. 10:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól mondta: bekövetkezik, ugyan mi értelme agyalni rajta? De ha a jövőbeni énem a mostani gondolkodásom zsákutcája, akkor már feloldja a paradoxont, hogy ő voltaképpen multidimenziós időben jött el hozzám, ahol lehetőség van arra, hogy az életem egy másfajta görbét írjon le, mint amilyen az övé lett. Igaz, itt nem egészen ideológiaváltásról van szó, hanem annak szükségességéről, ami ha időben bekövetkezik, talán jobb életem lesz, mint neki. Ez esetben az ő élete csak egy pesszimista jövőkép marad a számomra, amire borzongva gondolhatok: "de jó, hogy akkor jól döntöttem". Habár itt is a jelenlegi énem feltételezi, hogy a jövőbeni azért jönne vissza, hogy figyelmeztessen, holott lehet ezer más oka/célja is, amit én pillanatnyilag nem tudhatok.


"a kérdés iránya a pszichológiát, nem pedig a fizikát célozza"

:) Fogtál egy madarat, aki a jelenség (valós vagy feltételezhető) fizikája alapján ragadta meg a kérdést (egy kis lököttséggel megfűszerezve), emögött ugyanúgy ott a pszichológia, mint bármely más válasznál. Ezt pedig a jövőbeni énem sem hagyhatná figyelmen kívül, ha az lenne a célja, hogy meggyőzzön engem. Mivel feltételként szabtad meg, hogy: "emlékszik arra amikor azt gondolta amit te most és arra hogy miért gondolta ezt", akkor a mostani gondolkodásmódommal kell a közelembe férkőznie, nem elég, ha csak szajkózza a magáét, mert akkor nincs okom hallgatni rá, el sem kell higgyem, hogy ő én vagyok (leszek/lehetek).


A kérdés arra irányult: hinnék-e magamnak; de nem elég, hogy ki mondja, az is számít, hogy mit és hogyan.

2018. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!