Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti féltek a vihartól, dörgéstő...

Ti féltek a vihartól, dörgéstől, villámlástól?

Figyelt kérdés

Tudom, még nincs "szezonban" a vihar, dörgés téma, de ma egyik munkatársam mondta, hogy (este) már szélvihar van a Balatonon.Erre persze legbelül elfogott egy kis szorongás, hogy nem sokára itt az ideje ezeknek.

Amúgy, villámláskor ha kint vagyok, halálfélelmem van, azon vagyok, hogy valami fedett helyre menjek minél előbb (autó,házunk, esetleg valami bevásárló központ, ha nincs más). A dörgés hangjáról össze rezzenek. Ehhez több tényező is hozzájárul, hogy 20 évesen is félek még mindig: Nagyim mesélte, hogy a falujában agyon vágott valakit a mezőn a villám, biciklizéskor egyszer a közelben csapott le dörgés. Meg egy film miatt régen egyenesen rettegtem a vihartól, a Világok harca C. Film, na az nagyon beparáztatott gyerekként.

Egyébként meg, odabentről, ablakból (kissé távolabbról) nagyo szeretem nézni, csodálni , hallgatni a vihart. Hogy milyen erős a természet az emberrel szemben. Hatalmas, mi meg kicsit vagyunk.


2018. ápr. 9. 23:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Nem.
2018. ápr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mielőtt még valaki javasolja, hogy álljak ki a viharba, megpróbáltam többször is, de csak azt értem el, hogy mind jobban pánikolva rohantam a házba. Minél inkább szembe néznék e félelmem,utána jobban félek :D
2018. ápr. 9. 23:46
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A világok harca bennem is eltört valamit, csak más okból :D

Egyébként az egész fejben dől el. Én soha nem gondoltam arra, hogy félnem kellene a vihartól, sőt amint megérzem hogy közeledik izgatott leszek és nagyon-nagyon boldog. Szóval csak azt tudom tanácsolni, hogy gondolkozz el rajta, miért félsz még most is, és próbálj nem nagyon elmélyedni ebben a problémában, minél többet foglalkozol vele vagy idegeskedsz miatta, annál erősebbé teszed a félelmed. Az igaz, hogy néha agyonüt embereket a villám vagy okoznak más károkat a viharok, de nem lehet mindentől folyton félni, ami halált okoz, kisebb mindennapos dolgok statisztikailag hamarabb pápát mondhatnak neked, mint egy villám.

2018. ápr. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én igen.
2018. ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Egyenesen imádom ha villámlik, nem tudom miért de nagyon szeretem
2018. ápr. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még házon belül is össze szorul a gyomrom olyankor. Kint csak akkor nem fosok ha haverokkal vagyok mert úgy a jobb hangulat elviszi ezt.

Én kb 6-7 éves voltam mikor részese lehettem az augusztus huszadikai hatalmas viharnak aminek ugye áldozatai is voltak,mikor nagy nehezen visszaértünk anyámmal ide Gyálra még mindig villámlott és szakadt,jó volt :D

2018. ápr. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Picit össze szoktam rezzenni, ha éjszaka nagy dörgéseket hallok, de mivel másképp nem tudok ellene tenni, így muszáj vagyok legyőzni a félelmem és megnyugodni. Ha nappal történik, akkor kevésbé rossz.
2018. ápr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Szeretem a viharokat.
2018. ápr. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten csípem, igaz tavaly szeptemberben tőlünk kevesebb mint 10 méterre csapott be a villám, kinn ültünk presszó fedett teraszán ismerőssel. Persze csattogott rendesen, de úgy voltunk vele hogy mi van akkor. Aztán minden szó szerint totál fehér, és abban a pillanatban csattant is de akkorát hogy még az asztal is remegett tőle.

Az első amit figyeltem, hogy nem-e a tőlünk 2 méterre lévő ház volt, és hogy nem-e hullanak a cserepek mindjárt. Ez az egy eset volt amire azt mondtam, hogy na-na. De amúgy azóta is csípem, itthon legalább mondhattam mikor kérdezték hogy nem-e tudom hova vágott le, hogy de, mellettünk egy nyárfába :D

2018. ápr. 10. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromban féltem a dörgéstől, sokszor rókáztam miatta. Ma már csak a rendkívül hírteleni nagy dörgés zavar be, de már no róka:).
2018. ápr. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!