Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék valakinek...

Hogyan segíthetnék valakinek legyőzni a dörgéstől és villámlástól való félelmét?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 14éves tesóm aki fél a dörgéstől és villámlástól.Elmagyaráztam neki hogy mitől van és hogy nem veszélyes, és meg is értette, de mégis fél tőle.Már a csendesebb vihartól nem is, de a nagyobbtól mint pl a mostani(2-3km-es körzetben csak feketét látunk,alkonynarancs árnyalattal)retteg.Hogyan segíthetnék még neki?

2013. jún. 7. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Hű, én is félek tőle, de csak ha egyedül vagyok és nem biztonságos helyen (pl. úton), pedig én már 24 is elmúltam XD

Legyél vele, öleld meg, ha éjszaka van vihar, engedd, hogy átmenjen hozzád. Ettől biztos megnyugszik.

2013. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az túlzás, hogy nem veszélyes. Van, aki egész életében fél tőle, de a testvéred még fiatal, kinőheti. Mindenesetre kedves tőled, hogy segítesz neki. :)
2013. jún. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mostani viharban őszintén bevallom énis besz*rtam :D.Megbontotta majdnem a suél a tetőnket borsònagysàgù jéggel köritve.de szerencsére mar eltàvozòban van.Amúgy én is csak 15 vagyok
2013. jún. 7. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem öcsémet egyszer azzal a sztorival nyugtattuk le, maminál nyaraltunk én meg unokatesónk és hatalmas vihar volt, dörgött, villámlott baromian, öcsém pedig nem volt hajlandó aludni. Kitalálta unokatesóm, hogy ő látta a híradóban, most jut eszébe, hogy megszökött a közeli - egyáltalán nem létező - börtönből egy rab és azt keresik reflektoros helikopterrel: annak a fényét látja és a helikopter hangját hallja. Öcsém kb. 5-6 éves volt - nem 14 :) - úgy megnyugodott ettől, hogy 5 perc múlva már aludt is.. :D


Bár ez a tesódon nem hiszem hogy segítene, de sose lehet tudni :) Próbáljatok ilyenkor átmenni egymás szobájába, ne hagyjátok magára, ha többen vagytok akkor biztos nem fél annyira.

2013. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es: jó fej öcséd van :-) én ettől a gyilkosos-helikopteres sztoritól csak még jobban besz--tam volna :-)
2013. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, oké, azt nem is írtad, hogy gyilkos, csak azt, hogy rab... fáradt vagyok már...
2013. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dani900 ***** válasza:
kicsit kivinném, vagy legalább az ablaknál lennék vele, és néznénk a vihart, ameddig csak lehet, majd, ha vége, megkérdezném, hogy: ez nem az első ilyen volt...és lett valami bajunk?
2013. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!