Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek viselkedéséről...

Az emberek viselkedéséről írok egy beszámolót az egyetemre. Tippek a következőre élethelyzetre?

Figyelt kérdés

Egy olyan részéhez érkeztem a dolgozatomban, amikor az emberek megfelelési kényszerből elfogadnak egy meghívást, amire amúgy sem akarnak menni szívesen, majd az utolsó pillanatban egy kifogással, indokkal, lemondják azt. A héten már valaki feltett ilyen kérdést, h hogy mondja vissza a hétvégi bulit, milyen kifogást találjon ki a barátainak, viszont kellenének még tippek, h ti miket mondtatok már egy találkozó lemondására, kb. milyen időintervallumban a "nagy nap" előtt?


Köszi a komoly válaszokat! :)


2018. ápr. 12. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:

En bármikor bármit lemondok, ha jo indok van rá.

Pl a baratnom lanybúcsúja- 1 nappal előtte mert beteg lettem.

Csak iskolába/ iskolai programokhoz talaltam ki hülyeségeket.

Elsőnek,hogy faj a fejem (aztan mikor 5x fajt egy héten ki kellett találni valami durvábbat)

meghalt valakim es nincs lelki erom bemenni vagy h temetesre megyek. Stb .

Viszont felnott fejjel lehetek őszinte az emberekhez.

Es ha nincs kedvem az emberekhez, akkor megmondom, hogy nincs kedvem.

Ha ram jon a hasmenés 30 perccel egy buli előtt akkor szolok , h bocsi sracok..dolog van...

De például


A nagyon elakartam menni szorakozni a parommal.

Este 10 kor felkeszulten indultam volna, de ő alsóban játszik....

10es 11 között 4x kérdeztem meg mikor megyünk ? Hablatyolt már a végén ossze-vissza.

Aztan fél éjfélkor "lemondta" :D

2018. ápr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Altalában azért szoktam lemondani dolgokat, mert megcsúsztam a suliban valami beadandóval vagy hasonlóval. Régebben kitaláltam ezt-azt, rosszul vagyok, fáj a fejem, hasmenés, ételmérgezés. Aztán az utóbbi egy évben megmondom az igazat. Aki elfogadja, hogy a tanulást elörebb helyezem, az oke, aki nem fogadja el, az is oke. Néhányan mondták már, hogy bunkó vagyok. Nem érdekel.
2018. ápr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönööm, jöhetnek még a válaszok.


Itt inkább a "kegyes hazugságon" van a hangsúly, amikor az ember nem akar összeveszni, amiért hirtelen lemondja a találkát azért, mert csupán nincs hangulata elmenni, és valami megértő kifogással áll elő az illető :)

2018. ápr. 12. 08:55
 4/9 anonim ***** válasza:

1. Túlóráznom kell, nem tudok menni

2. Rosszul vagyok, (fejfájás, hasmenés, láz stb)

3. El kell vinnem X.Y-t a sürgősségire

4. családi program lesz, és ha oda nem megyek, kitör a harmadik világháború

2018. ápr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A szituáció adja mit mondok kifogásnak. De legtöbbször valami rosszullétre szoktam hivatkozni. Ami nem teljesen hazugság mert ha nagyon nincs kedvem valamihez általában tényleg rosszul is leszek tőle fizikailag is. 🙃
2018. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A vőlegényemmel hivatalosakkor vagyunk egy esküvőre.

Mikor meghívtak minket is tudta, hogy lehetetlen eljutnunk oda.

Februárvégén hívtak meg minket -az esküvőholnap lesz es kedden szólt a haverjänak, hogy azért nem tudunk menni mert nem tudok EN elszabadulni a munkàbol.

Pedig csak azert nem tudunk menni mert tovább képzésre kell mennie.(ami már nagyon rég tervben volt).

Nem tudom miért volt erre szükség, de ő így intézte...

2018. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4 évig bulimiás voltam. Gyakorlatilag bármikor és bárhol tudnék hányni. Ha nem akarok menni, akkor gyomorrontást mondok és pluszban meghánytatom magam, hogy legyen "bizonyíték".


De az esetek 99%-ban nem kifogásozok, hanem kerek-perec megmondom, hogy nincs kedvem menni :)

2018. ápr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rengetegszer kellett lemondanom programokat, mert munkahelyemröl behívtak dolgozni. Olyankor nincs mese, mennem kell, de elötte hívok vagy írok a barátaimnak, hogy nem tudok menni. Elöfordult, hogy a program elött fél órával mondtam le, de aztán bepótoltuk.
2018. ápr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt, hogy beteg vagyok/rosszul érzem magam. Mivel nem szeretek hazudni, ilyenkor általában (abban a néhány esetben, amikor ez történt), valóban rosszul kezdtem érezni magam, elhitettem a saját testemmel is, hogy nem tudok elmenni. Ilyenkor egy napon belül, pár órával előtte mondhattam le.

Egyszer megbeszéltem édesanyámmal, hogy mondja azt, hogy nem enged el. Nem emlékszem mennyivel előtte mondtam le, de nem sokkal.

2018. ápr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!