Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én butának meg hülyének...

Én butának meg hülyének számítok? Nektek mi az amitől egy személyt okosnak tartotok?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést,hogy hosszú lesz. 7.osztálytól kezdve úgy érzem,elkezdődött valami leépülési folyamat,az agyam egyre kevesebb dolgot tudott felfogni és megjegyezni,mintha én lennék az osztály leghülyébb tagja. A másik,hogy a rálátásom a dolgokra megváltozott,ezzel egy csapásra más személy lettem,egyúttal be is léptem ebbe a "lázadó" stílusba. Meg is untam a sok fölösleges dolgot amit magolni kell,a lelkesedés mentes és nem emberi módon viselkedő tanárokat,akiknek nem az a fontos,hogy segítsenek és átadják a tudásukat,hanem hogy megcsináljuk amiket mondanak,mert ő azt mondta. Azelőtt 5-ös voltam,hatodikban már "csak" 4-es de az is jónak számít,úgy képzeljétek,hogy 6 helyesírás versenyre küldtek,3-szor nyertem,matek versenyeken is voltam,bár ott csak 3.helyezés volt a legjobb,de ami a pláne,hogy országos matekra is volt hogy küldtek. Országos matek verseny résztvevőből bukott 2-es átlagú tanuló lettem. Akkor még a tanárok hanyatt voltak tőlem esve mert nem csak az anyagot hanem extra dolgokat is simán vágtam amik csak később jöttek,a suli top3 legjobbja közé soroltak. Szóval ha a kedvtelenség mellett még is meg jött a motiváció,hogy na most én jót akarok írni,bizonyítani akarok,csalódás lett a vége. A fenti okok mellett még az is közrejátszott gondolom,hogy összességében nem vagyok és voltam egy boldog gyerek,mint egy átlagos tini,az okok nem relevánsak. Ezért a sok magamat emésztés miatt sem volt kedvem semmihez ami iskolával kapcsolatos. Nyilván azért szerelmi bajok is hátráltattak,és a szüleim mikor itthon vannak állandóan az ordibálás megy és kis házban lakunk,nem lehet őket nem hallani,ha meg egyedül vagyok akkor meg ha rá is veszem magam a tanulásra,semmi az égvilágon nem ragad meg ezért sincs legtöbbször motivációm neki állni. Infó és matek,amiknél irtó lassú a felfogásom. Van,nem egyszer,hogy órán értem mi meg miért van,de ha ott a doga akkor se kép se hang. Ezt mondjuk több óraszámmal vagy gyakorlással lehetne megoldani,de infóból csak heti 2 gyakorlatunk van. Annyira hülye vagyok,hogy még a függvénytáblázatból sem tudtam megcsinálni a feladatokat,de más igen.

Azt mondják,hogy a csendes embereknek nagyobb az intelligenciájuk,ebben a 25 ezer fős városban nálam visszafogottabb,nyugodtabb és szótlanabb embert nem nagyon lehetne találni,halál komolyan,de még is ilyen vagyok. Szóval a sulis dolgok offosak. A szüleim ha épp nem vitáznak azt mondják,hogy jó a rálátásom a dolgokra,mi miért és hogy történik a világban,helyzetek kezelése,az emberi viselkedések, tulajdonságok,ki mit miért mondd különböző helyzetekben,jól tudok vitázni,érvelni,csűrni csavarni a dolgokat és magyarázni az igazam stb stb. Amolyan realista, elemző filós vagyok és szerintem is ez az amiben talán jobb vagyok az osztálytársaknál,csak hát kitörölhetem ezzel,ha ők jobban tudnak egy random szöveges matek feladatot megcsinálni. Tavaly buktam először,de pótvizsin átmentem valahogy,most meg végre itt az érettségi de még az se biztos hogy mehetek. Annyira zavaró,hogy pl.a "mindent le..rok magas ívből" haverom 100-szor jobb próbaérettségiket írt,így hülyébbnek tűnök másoknál,nem kívánok senkinek rosszat nem az van, mert csípem az osztályt csak rossz,hogy a rossz jegyeim miatt esetleg engem butának tartanának. Mit gondoltok? A kérdések tehát adottak,nem muszáj kímélni,csak normális hangnemben írj kérlek


2018. ápr. 12. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

akkor tartanálak nagy hülyének ha még nem ébredtél volna rá, hogy mennyi a piaci értéke egy matek versenyeket nyerő, magoló, majd jól irányítható, örökalkalmazottnak...


így viszont meg kell nyugtassalak, hogy jó irányt vett az életed..


arra törekedj, hogy tőled legyen mit tanulni

2018. ápr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jó mondjuk ez megnyugtató,csak egy masik dolog hogy érettségi előtt ne bukjak meg,abban sajna ez nem segít.

Hír Tv-n láttam hogy egy idős pszichológus azt mondta hogy aki jeles az nem a legokosabb hanem a legkönnyebben irányítható,ez jól kapcsolódik a válaszodhoz.

Nekem igazából az az elképzelésem hogy újságíró lennék de nem tudom mennyire valósítható ez meg.

2018. ápr. 12. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:

pedig nem vok pszichiológus..


csak láttam pár embert és magamat..hogy kiből ki lett


ugyanúgy jó tanuló voltam de visszavettem..


azért ne bukj meg de kezdj el pl arra koncentrálni h mik az erősségeid és azokkal, hogy tudsz pénzt keresni a környezeted tönkretétele nélkül

2018. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!